İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
100.Yıl Buluşması İçin Güreş Sahası Hazır
100.Yıl Buluşması İçin Güreş Sahası Hazır
100.Yıla Özel Hediyelik Eşyalar Bitmek Üzere
100.Yıla Özel Hediyelik Eşyalar Bitmek Üzere
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Uluslararası Liderler, Sürdürülebilir Geleceğe Yönelik Yaklaşımları Küresel Etki Konferansı’nda Tartışacak
Uluslararası Liderler, Sürdürülebilir Geleceğe Yönelik Yaklaşımları Küresel Etki Konferansı’nda Tartışacak
Başkan Kar'dan Öğretmenler Günü Mesajı
Başkan Kar'dan Öğretmenler Günü Mesajı
Haber Detayı
24 Kasım 2020 - Salı 14:40 Bu haber 921 kez okundu
 
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
EĞİTİM Haberi
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler günü Hükümet konağı önünde İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kadim tarafından Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kadim yaptı. Kadim konuşmasında; Bu gün 24 kasım öğretmenler günü, Toplumun geleceğinin harcını yoğuran, gençlerine şekil veren, her çeşit meslek erbâbının yetişmesine öncülük yapan, eriyen ve etrafını aydınlatan bir mum gibi, bütün bunları yaparken de hep kendinden bir şeyler veren öğretmenlerimizi hatırlayacağımız bir gün. Bu güzel günde bu değerli vakitlerinizi bizlere ayırdığınız için hepinize çok teşekkür ediyoruz. Çok değerli ,şerefli ve ideal bir meslek olan öğretmenlik mesleğini yapmanın gururuyla sizleri selamlıyorum. Millet Mektepleri'nin açılışı ve Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarını gösteren bir gündür.

Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir. Öğretmen, insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan ve topluma arkasını dönmeden toplumun sürekli önünde giden bir gönül eridir. Bundan dolayı da karşısına çıkabilecek zorluklar kendisini yıldırmayacaktır, yıldırmamalıdır.

Her işi bilen, her işi yapan, bilgi deposu ve ayaklı kütüphane olmak yerine; bilgi kaynaklarını öğreten yönlendiren, değerlendirme alışkanlığı kazandıran bir kişidir, öğretmen.

Bir insanı kurtarmanın, bir âlemi kurtarmak kadar önemli olduğu çok iyi bilinmelidir. Çünkü iyi eğitilen bir insan, huzurlu bir toplum ve mutlu bir gelecek demektir. Başağın yetişmesine engel, zararlı otlar değil; çiftçinin ihmalidir. Bunun için muhatabı insan olan öğretmenlerin yapacağı bir hatanın telafisi yoktur.

Sevgi dolu bir öğretmen ışık demektir. Öğrenciler onu arar, onu sorar. Unutmayınız; kelebeklerini ışığa koştuğu gibi, çocuk yürekler, genç kalpler sevgiye koşar. Bunun için sevgiyi sunanın, sevgiyi hak etmesi gerekir. En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir.

Covid-19 salgın hastalığı hayatımızın diğer alanlarını etkilediği gibi eğitim öğretim hayatımızı da olumsuz yönde etkilemiştir.Ancak öğretmenlerimiz bu olumsuz durum karşısında inançlarını yitirmeyerek ellerinden geleni yapmış ve yapmaya devam etmektedirler. Öğrencilerimize nasıl faydalı olabilecekleri noktasında takdire şayan birçok çalışmada bulunmuşlardır. Öğretmenlerimizi bu yapmış oldukları çalışmalardan dolayı tebrik eder ve bu salgını atlatarak daha sağlıklı bir eğitim öğretim hayatına kavuşmalarını dileriz.

Bu güzel gün vesilesi ile başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ü saygı ile anarak şuan görev yapmakta olan  ve emekli olmuş tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, öğretmenlerimize yaşamları boyunca başarı, sağlık ve mutluluklar dilerim.Ayrıca mesleğini icra ederken çeşitli saldırılara maruz kalarak şehit düşmüş ve dünyadan ahirete göçmüş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyorum. Dedi.

 Programa; Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar, Cumhuriyet Başsavcısı Tugay Çatlı,Siyasi Parti İlçe Başkanları, Okul Müdürleri ve Öğretmenler katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 24, Kasım, Öğretmenler, Günü, Kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı