İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Başkan Kızıl,Gülnar'ın Adalet Sarayına İhtiyacı Var
Başkan Kızıl,Gülnar'ın Adalet Sarayına İhtiyacı Var
Kar’dan Polis Haftası Kutlaması
Kar’dan Polis Haftası Kutlaması
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Atatürk İ.Ö.Okulu Öğrencileri
Atatürk İ.Ö.Okulu Öğrencileri
Gülnar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce
Gülnar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce
Haber Detayı
23 Nisan 2013 - Salı 00:00 Bu haber 2939 kez okundu
 
23 Nisan Bayramında
- Haberi
23 Nisan Bayramında

23 Nisan Bayramında Palyaçolar Büyük İlgi Gördü
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Palyaçolar büyük ilgi gördü.23 Nisan Ulusal Eğemenlik ve çocuk bayramı saat 09.00’da Atatürk Anıtına Çelenk Koyma töreni ile başladı. Program Gülnar Lisesinde devam etti.Programda Günün anlam ve Önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Yapıcı yaptı.Yapıcı
23 Nisan 1920 tarihinde "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" ilkesinden hareketle Cumhuriyetin temellerinin atıldığını, Türkiye'nin önünde yepyeni ufuklar açıldığını vurguladı. Türkiye Cumhuriyeti'nin, birlik ve beraberliği sayesinde tüm dünyaya karşı dik duruşunu sergilediğini ve bu yolda yıllardır gücünü ve kudretini koruduğunu kaydeden Yapıcı "Türkiye Büyük Millet Meclisi, ülkemizin vicdanı ve aklını temsil ederken, gelecek nesillerimizin de barış ve kardeşlik birliği altındaki istikbalinin temelidir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'nin istikbalini geleceğimiz olan çocuklarımıza emanet etmiştir. Atatürk'ün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı tüm çocuklara armağan etmesi ile her yıl dünyanın dört bir yanından gelen çocukları ülkemizde ağırlamak, onlara kültürümüzü anlatarak, ırkı, dili, dini ne olursa olsun onlara barış ve kardeşliği yaşatmak bizim için ayrı bir övünç kaynağıdır. Bu vesile çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 93. yıldönümünü kutlarım" dedi.
Akkuyu NGS Mersin Müdürü Faruk Uzel,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun.Akkuyu NGS Şirketi adına hepinize teşekkür ederim.Sizler için Palyaco gösterimlerini sunacağız diyerek Bayramınız kutlu olsun dileklerinde bulundu.
Öğrenciler Şiirler okundu ,folklor gösterimlerini sundular,Taekwondo gösterimleri ve yarışmalarla son buldu.
Akkuyu NGS Firması tarafından 5 palyoco gösterimlerini sunarken Öğrencilere 1000 adet şapka ve tişört dağıtıldı..

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Site Admin
Etiketler: 23 Nisan Bayramında
Yorumlar
Haber Yazılımı