İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Cansu & İsmail Çiftine Mutluluklar Dileriz
Cansu & İsmail Çiftine Mutluluklar Dileriz
Zeyne'de Seçim Ofisi Açıldı
Zeyne'de Seçim Ofisi Açıldı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Jandarma Trafik Timleri Sürücülere Uyarılarda Bulundu
Jandarma Trafik Timleri Sürücülere Uyarılarda Bulundu
Trafik Polisi Sürücülere Şeker Verdi
Trafik Polisi Sürücülere Şeker Verdi
Haber Detayı
09 Haziran 2019 - Pazar 10:44 Bu haber 2274 kez okundu
 
12. Gezende Erik Festivali Yapıldı
12. Gezende Erik Festivali Yapıldı
DİĞER Haberi
12. Gezende Erik Festivali Yapıldı

Gezende Mahallesi’nde geleneksel hale gelen ve bu yıl 12. si gerçekleştirilen Erik Festivali yapıldı. Bu yıl Erik toplama mevsiminin Ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle gecikmeli yapılan Erik Festivali Gezende Mahallesi’nde yüzyıllardır akan Ilıpınar’ın başında yapıldı.

Festivalde açılış konuşmasını Gezende Mahallesi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Aydın yaptı. Aydın konuşmasında; “Bu yıl 12.ni gerçekleştirdiğimiz Gezende Köyü erik festivalimize hoş geldiniz. Bu yıl erik mevsimi Ramazan ayına denk gelmesi sebebiyle festivalimizi biraz gecikmeli yapıyoruz. Festivalimize gelerek bizleri yalnız bırakmayan bütün misafirlerimize teşekkür ediyor ve iyi eğlenceler diliyorum” dedi.  

Gezende Mahalle Muhtarı Hakkı Küçük, Can Eriği’nin bölge için önemli geçim kaynağı olduğunu söylediği konuşmasında;  11 yıldır düzenlenen ve bu yıl 12.ni yaptıkları Erik Festivalinin ürünlerinin tanıtımına büyük katkısı olduğunu vurguladı. Festivale katılan bütün konuklara teşekkür eden  Muhtar Hakkı Küçük,  festivalin günümüze kadar gelmesinde emeği geçen bütün muhtarlara ve siyasilere teşekkür etti.

Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar ise 12. Gezende Köyü erik festivaline hoşgeldiniz diyerek başladığı konuşmasında; “Bilindiği gibi bu yıl 12.ni gerçekleştirdiğimiz festivalimiz biraz gecikti. Ramazan ayı dolayısıyla geciken festivalimize katılan bütün konuklara belediyemiz adına teşekkür ediyorum. Festival için atılması gereken bütün adımları hep birlikte attık” dedi.

Başkan Ünüvar konuşmasının devamında; “Gezende demek sadece erik demek değildir. Gezende demek; geçmiş yıllarda Türkiye’yi ve Günar’ı yöneten çok değerli ilim adamları demektir. Gezende demek Cengiz Topel demektir. Çünkü Cengiz Topel  Gezende’lidir. Gezendemiz Ülkemizin güzelleşmesi, gelişmesi ve kalkınması adına hangi alanda nereli olması gerekiyorsa bu güne kadar oralı olmuş ve ilçemizin bütün köylerine örnek teşkil etmiştir. Bundan dolayı Gezende’lileri  tebrik ediyorum. Festivalde emeği geçen bütün vatandaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum dedi.

Konuşmaların ardından folklor ve halk oyunları gösterileri sunuldu. Yöresel sanatçılar Hatice Kumru ile Savaş Korkmaz’ın bir birbirinden güzel türküleriyle doyasıya eğlendiler.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 12., Gezende, Erik, Festivali, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı