İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Cumhuriyet YİBO
Cumhuriyet YİBO
Hafızlık ve Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması
Hafızlık ve Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Baysan'dan Miy'e Büyük Destek
Baysan'dan Miy'e Büyük Destek
Hacı Özkan Gülnar Halkıyla Buluştu
Hacı Özkan Gülnar Halkıyla Buluştu
Haber Detayı
01 Nisan 2017 - Cumartesi 09:42 Bu haber 31942 kez okundu
 
Bakan Lütfi Elvan: "Bu Bir Siyasi Parti Meselesi Değil, Memleket Meselesidir"
GÜNDEM Haberi
Bakan Lütfi Elvan:

Bakan Lütfi Elvan: "Bu Bir Siyasi Parti Meselesi Değil, Memleket Meselesidir"

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "16 Nisan'da gerçekleştireceğimiz anayasa değişikliği, memleket için, bu bir siyasi parti meselesi değil, memleket meselesidir" dedi.
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan,İl Başkanı Cesim Ercik Gülnar Belediyesini ziyaret etti.Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel Bakan Elvan’a Yörük poşusu ve Gülnar Kitabını hediye etti.
Bakan Elvan İlçe merkezinde açılan seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Gülnar ilçesinde Kültür Merkezi Müdürlüğünde Vatandaşlara hitap etti.Elvan konuşmasında, anayasa değişikliğinin siyasi bir mesele olmadığını ifade etti. Elvan, "16 Nisan'da gerçekleştireceğimiz anayasa değişikliği, ne bizim partimiz, ne Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ne Başbakanımız Binali Yıldırım, ne de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için. Bu anayasa değişikliği, memleket için. Bu bir siyasi parti meselesi değil, memleket meselesidir" diye konuştu.

Türkiye'nin geleceğini düşündüklerinin ifade eden Bakan Elvan sözlerine şöyle devam etti: "Zor süreçlerden geçtik özellikle yürütme noktasında ciddi nedenlerle karşı karşıya geldik. Ama Türkiye'nin önünü açabilecek bir şans doğdu. AK Partisiyle Milliyetçi Hareket Partisi bir anayasa değişikliği yapılması konusunda Türkiye'mize faydalı olacağı kanaatine varıldı ve yola çıkıldı."

"Biz güçlü bir hükümetiz" diyen Elvan, "Biz sadece bugünü düşünmüyoruz. 10 yıl, 20yıl 30 yıl sonrasını düşünmek zorundayız. Bizim güçlü hükümetlere ihtiyacımız var. Bu güçlü hükümeti anca ve ancak bu anayasada yapılması istenen değişiklikle sağlayabiliriz. Dolaysıyla bunu bir memleket meselesi olarak görüyoruz. Herhangi bir parti meselesi olarak görmüyoruz. Bu ne Recep Tayyip Erdoğan'ın meselesidir, ne Binali Yıldırım'ın meselesidir ne Devlet Bahçeli'nin meselesidir. Bu mesele bir memleket meselesidir" şeklinde konuştu.

Bakan Elvan, "Biz güçlü bir hükümet olmamıza rağmen bürokrattan çok çektik. Bir yatırım gerçekleştirmek istiyorsunuz 2 yıl 3 yıl kurum kurum dolaşıyorsunuz. Biz özellikle dünyanın hızlı değişim ve dönüşüm gösterdiği bir dönemde hükümetler olarak hızlı hareket etmek zorundayız" dedi.

"Diyorlar ki tüm yetkileri Cumhurbaşkanı'na veriyorsunuz, yok öyle bir şey" diyen Elvan, "Varsa söyleyin sadece yürütmeye dayalı yetki veriyoruz. Yasama çıkarma yetkisi Türkiye Büyük Millet Meclisine aittir. Deniliyor ki bir gecede Cumhurbaşkanı Muhtarları kaldırabilir. Hayır Cumhurbaşkanının yetkisinde değil ki o yasayla yapmak zorundasın" dedi.

Bakan Elvan, "Düşünün Avrupa'nın göbeğinde Avrupa'nın her bir şehrinde FETÖ terör örgütü mensupları teröristler 'hayır' kampanyası yürütüyor. Sana ne kardeşim sen kendi işine bak. Türkiye'nin siyasetinden sana ne. Sen kendi iç siyasetine bizlerin karışmasını ister misin? Niye karışıyorsun işte Türkiye'nin önünün açılmasından kokuyorlar, Türkiye'nin büyümesinden güçlenmesinden korkuyorlar" şeklinde konuştu.

Gülnar’a yapılacak olan hizmetlerden bahseden Bakan Elvan, "Gülnar Silifke arasındaki yolun geri kalanının ihalesine yaptık. Şu an 24 saat çalışmalar devam ediyor. Diğer proje ise TOKİ dediniz getirdik önümüz deki günlerde kayıtlar alınacak. Gülnar ‘a 14 adet Gölet yapacağız.Bunların 6 sı tamamlandı 4 tanesi ihale aşamasında 4 tanesinde fiziki incelemeler yapılıyor.Mut Gülnar yolunun da ihalesini yaptık şantiyesi kuruluyor inşallah birkaç gün içerisinde temel atma töreni yapacağız. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Lütfi, Elvan:, "Bu, Bir, Siyasi, Parti, Meselesi, Değil,, Memleket, Meselesidir",
Yorumlar
Haber Yazılımı