İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
St. Petersburg Büyük Petro Politeknik Üniversitesi,
St. Petersburg Büyük Petro Politeknik Üniversitesi,
Gülnar'da Silvikültür Eğitimi yapıldı
Gülnar'da Silvikültür Eğitimi yapıldı
Yazı Detayı
19 Şubat 2021 - Cuma 18:10 Bu yazı 159 kez okundu
 
VATANA CANIMIZ FEDA
Ali Karain
 
 

VATANA CANIMIZ FEDA

    

     Amerika’nın  paralı uşağı PKK’ya yönelik Gara operasyonunda üç askerimizden sonra 13 rehin tutulan askerimiz ve polisimizin şehit olduğu haberi ülkemizde hayatı bir kez daha durdurdu, yürekleri yaktı. Gencecik fidanlar yine göz yaşları içinde ama bir o kadarda gururla toprağa verildi. Acılar bir kez daha canımızı yaksa da, anaların – babaların, eşlerin, kardeşlerin ve tüm Türk halkının birlik ve beraberlik içinde tek safta durması düşmana en büyük cevaptı.

      Şehitlerimizin mekanı cennet olsun, ailelerinin ve milletimizin başı sağ olsun. Elbette ne onlar nede alçak terör örgütü PKK’nın yaptıkları unutulmayacak. Onlar rahat uyusunlar misliyle ödeyecekler yaptıklarını zalim terör örgütü ve yandaşları.

         Dünyada nerede var böyle kalleşçe gencecik yiğitleri öldürmek, bu ne acımasızlık bu ne gaddarlıktır. Yılardır sivil insanından, polisine, askerine, köylüsüne, öğretmenine zalimce pusular kurarak yada acımasızca öldürmek nedir? Bu alçaklık, bu hainlik.

        Bu kalleşlerin arkasında kimlerin olduğu gayet açık bir şekilde belli. Amerika ve Rusya. Yılladır arkamızdan iş çeviren bu kalleşler bulunduğumuz coğrafyanın derdine düşmüş, kendileri bir şey yapamayacağını bildikleri için maşa kullanıyorlar. Bu hainliği yapan dış güçlerin bağlantısını kesmeliyiz.  Her yıl midemizi bulandırıp, ülkemizi bir acının içine bırakıyorlar. Şunu iyi bilmeliler ki, bu olaylar bize güç verir, biz bir ölür bin diriliriz.

      Bu hainliği uzakta aramaya gerek yok, mecliste bulunuyor kalleşlerin  bir kaçı da. Hainlerle iş birliği içinde bulan parti ve etrafındaki yardakçıları utanmıyor mu acaba, her gün Selahattin Demirtaş terörünün çıkmasını isteyen O hain topluluğu derhal meclisten uzaklaştırılıp gerekli ceza verilmelidir. Biz uzakta düşman aramayalım adamlar içimizde geziyor, meclisimizde koltukları işgal ediyor ve biz buna seyircimi kalacağız. Bir an önce gereken neyse yapılmalıdır. Terörü kınamayı bile beceremeyen bu alçaklar içimizde dolaştıkça yüreğimiz sızlıyor.

    Bizim derdimiz Türk, Kürt meselesi değil. Ülke olarak tek derdimiz birlik beraberlik içinde Türkiye meselesidir.  Sayın iç işleri bakanımız Süleyman Soylu terör konusunda çok kararlı bir şekilde ilerliyor. Bu olaylardan sonra yaptığı açıklamada, ‘’terör elebaşı Murat Karayılan’ı yakalayıp bin parçaya bölmezsek bu millet ve şehitlerimiz yüzümüze tükürsün’’ dedi. Sayın bakanım bu ülkenin cesur ve mert insanı bu belayı çözecek ve gerekeni yapacaktır. Görevine geleli bunu en başarılı şekilde gösterdi. Bakanımızın azmi ve bütün ülkenin seferberliği ile kökü kazınacak bu hain terör örgütünün.

       Ülke olarak bu gün daha dik durmalıyız. Hain nerede belli değil. Birlik içinde polisimizle askerimizle el birliği vererek bu hain terör örgütünü yok etmeliyiz. Ülke olarak düşmanımız çok, sanki bütün dünya üzerimize geliyor. Yüzümüze gülen ülkeler arkamızdan iş çeviriyor. Bu da gösteriyor ki bizim bizden başka dostumuz yok. Bunu da çok iyi biliyoruz. Vatanımız için seve seve her zaman canımızı veririz, vermeye de devam edeceğiz. Şairin de dediği gibi "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır; toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır." 

     Allah dirliğimizi ve birliğimizi bozmasın. Sağlıcakla kalın…

 
Etiketler: VATANA, CANIMIZ, FEDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı