İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Başkan Kar'dan Öğretmenler Günü Mesajı
Başkan Kar'dan Öğretmenler Günü Mesajı
Mersin Valisi Ali İhsan Su Gülnar İlçesini Ziyaret Etti
Mersin Valisi Ali İhsan Su Gülnar İlçesini Ziyaret Etti
Yazı Detayı
26 Şubat 2021 - Cuma 11:02 Bu yazı 212 kez okundu
 
BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ
Ali Karain
 
 

                                    BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

      Daha bir hafta önce toprağa verdik yiğitlerimizi, acısı ile yandık, ağladık, üzüldük. Şimdi bir olma, birlik olma zamanıdır. Hep birlikte alt edeceğiz bu terör denen belayı. Daha güçlü olacağız, vatanımıza sıkı sıkıya bağlanacağız. Bu topraklara 1071’de tapusunu alarak girdik, kanımız akacak, canımız acıyacak ama şunu iyi bilsin ki düşman bozuntuları ilelebet Türkiye Cumhuriyeti ayakta kalacak. 

        Geriye dönüp baktığımızda çokta kolay bir coğrafyada yaşamıyoruz.  Öyle bir coğrafya ki Anadolu kimler göz dikmedi zamanında. Yunanlıları denize dökende biziz, İngilizleri def edende biziz, Rusları topraklarımızdan atanda bizi, İtalyanları silip atanda biziz, Fransızları Maraş’a gömende biziz. Çanakkale’de bütün işgalcileri geldikleri yere gönderende biziz. Bu devlet ne düşmanları dize getirdi, bir avuç neydiği belirsiz Amerikan köpeklerini mi dize getiremeyeceğiz.

      Öncelikle meclisten başlamalıyız. Büyük Birlik Partisi genel bakanı Mustafa Destici’nin dediklerine sonuna kadar katılıyorum.  Meclisteki bakanlarımızın Gara operasyon bilgilendirmesinden bahsederken, ‘’ ha Kandil’deki Karayılan, ha meclis sıralarında oturan karaçiyan,  ha Duran Kalkan ha Pervin Buldan’’. Bu sözleri o kadar değerli ki Sayın Destici’nin, bir an önce bu PKK yandaşlarının gereken müdahale ile cezası neyse çekmesi lazım. Orası bir milletin gizli meclisi, ülkenin kaderinin görüşülüp konuşulduğu o sıralarda PKK yandaşlarının asla yeri yok, olamaz.

       Ülke olarak birlik beraberlik içinde mücadele edeceğimiz bir zamandayız. Gerçekten öyle bir durum ki, artık siyasi kavgalar bir kenara bırakılmalı. Her gün haberleri izlerken çekişmeler, yok atışmalar, siyasi liderlerin arasındaki gerginlikler bitmeli. Çünkü bu ülkeye fayda sağlayın diye seçiyor halk sizi. Kimse siyasi gücü veren halkı unutmamalı. Ülke olarak acılar unutulunca her şey halının altına süpürülmemeli. Deprem oluyor birlik beraberlik mesajları bir haftada unutuluyor, sel oluyor ertesi hafta kimse bir şey hatırlamıyor. Derdimiz A partisi B partisi değil, Türkiye olarak bir derdimiz var o da ülkemizin dirliği ve birliğinin bozulmamasıdır.

‘’Bir çift tatlı sözdür, yumuşacık bir dokunuştur. Affetmektir, sevmektir, sevilmektir.
Çevreye dağıtılan bir tebessümdür, bir kahkahadır mutluluk. Mutluluk elimizde olanlara sevinmek, olmayanlar için ise üzülmemektir.
Her zaman bizden daha iyi durumda olanları değil bizden daha zor durumda olanları düşünmektir.
Birazcık işleri ertelemek, hayatın frenine basıp birazcık yavaşlamak kendimize zaman ayırmaktır.
Bir çiçeği gördüğünde ona tebessümle yaklaşmak ve onu sevmek ve koklamaktır.
Bahar yağmuru altında yürümek ve ıslanmak, yağmur sonrası toprak kokusunu teneffüs etmektir. Eşine veya sevdiğine “seni seviyorum” demek, bir güzel söz söylemek, bir tatlı bakış kondurmak, bir demet çiçek vermektir.
Evladına doya doya sarılıp kokusunu içine çekmektir. Bazen bir bardak çay yanında sıcak bir simit ve peynirdir mutluluk.
Mutluluk bir yerde bakış açımızdır. Pozitif olmak, hep siyah-beyazdan ziyade, diğer renkleri de görebilmektir. Her günümüzü son günümüz olarak bilip tüm canlıları sevmek, incitmemek, çevremize güven vermektir.
Olaylar karşısında empati yapabilmektir. Kış ortasında bile baharı yaşamak, yaşatmaktır, mutluluk... Mutluluk aramakla bulunacak bir şey değildir, onu inşa etmek gerekir.’’ Memleketimizin çocuğu, büyük yazar, Türk psikolog ve akademisyen, Doğan Cüceloğlu ne güzel tarif etmiş  mutluluğu. Değerli psikoloğu kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz.  Allah mekânını cennet eylesin. Nurlar içinde yatsın inşallah…

                                                                                   ALİ KARAİN

 
Etiketler: , , , BİRLİKTE, BAŞARACAĞIZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı