İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Kaymakam Ayvat Esnafları Ziyaret Etti
Kaymakam Ayvat Esnafları Ziyaret Etti
Akkuyu NGS'nin Rusya'daki benzeri kesintisiz enerjinin güvencesi
Akkuyu NGS'nin Rusya'daki benzeri kesintisiz enerjinin güvencesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Gülnar'da Yaban Hayvanlar İçin Yem Bırakıldı
Gülnar'da Yaban Hayvanlar İçin Yem Bırakıldı
Amacımız Dayıcık Mahallesinde Hizmetin Ve Değişimin Adı Olmak
Amacımız Dayıcık Mahallesinde Hizmetin Ve Değişimin Adı Olmak
Haber Detayı
31 Ocak 2019 - Perşembe 11:50 Bu haber 4233 kez okundu
 
Yüksel Çelik'ten Açıklama
Yüksel Çelik'ten Açıklama
SİYASET Haberi
Yüksel Çelik'ten Açıklama

31 Mart 2019 da yapılacak olan yerel seçim için ‘ Cumhur İttifakı’ adayı olarak açıklanan Gülnar Belediye Başkan adayı Yüksel ÇELİK, 2013 yılında yaşanan bir olayın Yargıtay tarafından onanması üzerine adaylığı geri çekildi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Gülnar’a Cumhur ittifakının belediye başkan adayı olarak gösterilen Yüksel Çelik’in adaylığı yargıya takıldı. Çelik’in aldığı bir cezanın Yargıtay tarafından onanması üzerine Belediye Başkan adaylığı geri çekildi. MHP Gülnar İlçe Başkanlığının 5 aday adayından iki ismi yeni aday olarak MHP İl Başkanlığına, Genel Merkeze ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna’ya sunduğu öğrenildi.

Adaylığının yargıya takılmasının ardından açıklama yapan Yüksel Çelik, adaylığına engel olan kararın TOKİ tarafından Silifke’ye yapılan hastanenin müdürü ile yaşadıkları tartışmanın mahkemeye taşınması sonrası verilen bir karar olduğunu söyledi.

2013 yılında Silifke’ye yapılan yeni hastanenin bazı işlerini yapmalarından dolayı kendilerinden o dönem 50 televizyon alınmasının istendiğini iddia eden Çelik, bu rakamı kabul etmemeleri nedeniyle hastane yönetimi ile bir tartışma yaşadıklarını ve konunun yargıya taşındığını kaydetti. Yüksel, “Taşucu Jandarmaya gittik. Orada biz kimse kimseye vurmadı, aramızda ağız münakaşası seviyesinde yüksek sesle bir tartışma oldu. Biz bir birimizden şikayetçi değiliz dedik. Orada uzlaşma tutanağı tutuldu. Takibi şikayete bağlı bir suç olmasına rağmen 6 ay sonra karakolun gönderdiği ifadelere göre savcılığın talimatı ile karşımızdaki şahsın devlet memuru olmasından dolayı bize kasten yaralamadan bir ceza vermişler” şeklinde konuştu.

Bu cezadan dolayı denetimli serbestlik gerektiğini ancak 1 yıldan fazla olmasının seçme ve seçilme hakkına engel olmasından dolayı 29.01.2019 tarihi itibariyle böyle bir kararın kendisine tebliğ edildiğini ifade eden Çelik, “Vurmadığım bir suçtan dolayı böyle bir hüküm verildi. Bizim cezamız budur. Herhangi bir yüz kızartıcı devlet aleyhine bir suçumuz yoktur. Ben koltuk meraklısı değilim. Partim kimi aday gösterirse ona destek vereceğim. Yeni adayımızla Cumhur ittifakını oluşturacağız. Hep beraber birlikte yöneteceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yüksel, Çelik'ten, Açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı