İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
CHP Aday Tanıtım Programı Cuma Günü
CHP Aday Tanıtım Programı Cuma Günü
Gülnar Anadolu Lisesinde Gülnar Ürünleri Sergilenecek
Gülnar Anadolu Lisesinde Gülnar Ürünleri Sergilenecek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramının 99. Yıl Dönümü Kutlandı
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramının 99. Yıl Dönümü Kutlandı
Fırınlar Denetlendi
Fırınlar Denetlendi
Haber Detayı
21 Mayıs 2018 - Pazartesi 17:16 Bu haber 9563 kez okundu
 
Yeni Hükümet Konağı Projemiz 2018-2019 Yatırım Planına Alınmıştır
Yeni Hükümet Konağı Projemiz 2018-2019 Yatırım Planına Alınmıştır
KAMU Haberi
Yeni Hükümet Konağı Projemiz 2018-2019 Yatırım Planına Alınmıştır


Yeni Hükümet Konağı Projemiz 2018-2019 Yatırım Planına Alınmıştır
Konu ile ilgili Kaymakamımız şunları aktardı,; İlçemiz Mevcut Hükümet Konağı kısıtlı bir kullanım alanına sahip olup, hizmette yetersiz kalmakta ayrıca resmi dairelerin büyük bir kısmı dağınık bir şekilde hizmet vermektedir. 1960 lı yıllarda yapılan Hükümet Konağı’nın yangın merdiveni, engelli asansörü, jeneratörü, arşiv yeri ve otopark ihtiyacı olduğu gibi büyük bir onarıma da ihtiyaç duyduğu ve yapılan deprem tahkikleri neticesinde güçlendirme ihtiyacı da ortaya çıkmıştır. Bu nedenle yeni bir Hükümet Konağı yapımının daha ekonomik ve hizmet gerekleri açısından tüm idari birimlerin, geniş bir meydanı ve otoparkı olan idari bir kampüste toplanmasının daha verimli olacağı ayrıca bir asırlık ilçemize yakışan modern geniş bir şehir meydanı ve tören alanı kazandırılması gerektiği değerlendirilmiştir. 
Şu an hizmet verilmekte olan Hükümet Konağı’nda sadece Kaymakamlık, Nüfus Müdürlüğü ve Mal Müdürlüğü bir arada bulunmakta iken Yeni Hükümet Konağı’nın tamamlanmasıyla beraber, Kaymakamlık, Adliye, Milli Eğitim Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Tapu Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezi, Tarım Müdürlüğü, Mal Müdürlüğü, Askerlik Şubesi ve diğer idari birimlerinin de bir arada hizmet vermeye başlamasıyla; vatandaşın hizmete tek bir yerden kolay ulaşmak suretiyle zamandan kazanılması, elektrik, su, yakıt, ısınma, güvenlik vb giderlerin minimize edilmesi kamu hizmetlerinin daha etkin, hızlı ve verimli sunulması sağlanacaktır. Göreve başladığımız günden beri bu yönde çalışmalar yaptık, ilçe koordinasyon kurulumuz ile tespitlerde bulunduk bu projenin hayata geçmesi için, siyasi ve bürokratik kanallardan girişimlerde bulunduk.

Bu nedenlerle İçişleri Bakanlığına yapılan başvurularımız neticesinde Yeni Hükümet Konağı projemiz 2018-2019 yatırım planına alınmıştır. İlerleyen zamanlarda Projesinin hazırlanması için gerekli ödenek sağlanacak olup, projenin hazırlanması çalışmaları başlanacaktır. Yeni Hükümet Konağı yapım işi 2018 yılı yatırım programına alınmış olup, proje çalışmalarının tamamlanmasının ardından ihalesi yapılarak 2018-2019 yılları içerisinde tamamlanması beklenmektedir.

Yapılacak yeni hükümet konağı ile ilçemiz daha modern bir görünüme kavuşacak olup yaşam koşulları daha da yükselecek, ilçemizdeki şehir meydanı ihtiyacı da giderilmiş olacaktır. Hükümet projemizin yatırım planına alınmasında emeği olan başta İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU’ya, Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfü Elvan'a, Sayın Valimiz Ali İhsan SU’ya , Milletvekillerimize, Başbakanlık Daire Başkanımız Ali TOL’a teşekkür ediyorum.
Projenin kısa sürede bitmesi için bizimle birlikte bürokratik işlemleri kolaylaştıran gerekli planların hızlı çıkmasını sağlayan, Gülnar Belediye Başkanımıza, verdikleri destek için Siyasi Parti İlçe Başkanlarımıza, resmi işlemleri itinayla takip eden Gülnar Kaymakamlık Personellerine, yatırımları hızlandırmak için her ay birlikte toplandığımız İlçe Koordinasyon Kurulu üyelerimizin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyor, birlik ve beraberlik içinde daha nice yeni yatırımların Gülnar ilçemize kazandırılmasını umut ediyorum. Tüm Gülnar Halkımıza hayırlı olsun diyor , teşekkürlerimi sunuyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeni, Hükümet, Konağı, Projemiz, 2018-2019, Yatırım, Planına, Alınmıştır,
Yorumlar
Haber Yazılımı