İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Chp’de Aday Tanıtımı Yapıldı
Chp’de Aday Tanıtımı Yapıldı
Kalkan Aday Adaylık Başvurusunu Yaptı
Kalkan Aday Adaylık Başvurusunu Yaptı
Haber Detayı
10 Kasım 2018 - Cumartesi 13:28 Bu haber 4042 kez okundu
 
SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ
SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ
KAMU Haberi
SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80. yılında Gülnar’da düzenlenen törenlerle anıldı.

Gülnar’daki 10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni sabah saat 08.45'te Gülnar Hükümet Konağı önünde başladı. Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla birlikte herkes 2 dakika boyunca Atatürk için saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşımız okundu.

Ardından Gülnar Kültür Merkezinde Atatürk İlkokulu ve Ortaokulu’nun hazırlamış olduğu programla devam etti. Kültür Merkezindeki program okunan Kua’an-ı Kerim ile başladı. Günün anlam ve önemi belirten konuşmayı  İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Burgut yaptı. Burgut konuşmasında; “Bugün ulusumuzu bağımsızlığa kavuşturup bizlere çağdaş uygarlık düzeyine çıkaran akıl ve eserleri ile sonsuza kadar kalbimizde yaşayacak olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80. yılında rahmetle anıyorum” dedi. 

Program, öğrencilerin okuduğu şiirler, oratorya sunumları ve günün anlamına binaen yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ise son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAYGI, VE, ÖZLEMLE, ANIYORUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı