İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Meltem &Mehmet Arıcı Çiftine Mutluluklar Dileriz
Meltem &Mehmet Arıcı Çiftine Mutluluklar Dileriz
PKK'nın kaçırdığı Gümrük memuru Gülnar'lı Hacı İcat
PKK'nın kaçırdığı Gümrük memuru Gülnar'lı Hacı İcat
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Gülnar  Samiye Naim Eğitim Vakfı İlk ve Orta Okulu açılışı gerçekleşti.
Gülnar Samiye Naim Eğitim Vakfı İlk ve Orta Okulu açılışı gerçekleşti.
Adalet ve Kalkınma Partisi Gülnar İlçe Yönetim Kurulu belli oldu.
Adalet ve Kalkınma Partisi Gülnar İlçe Yönetim Kurulu belli oldu.
Haber Detayı
07 Mart 2018 - Çarşamba 07:08 Bu haber 3927 kez okundu
 
Samiye Sakaryalı Anıldı
Samiye Sakaryalı Anıldı
EĞİTİM Haberi
Samiye Sakaryalı Anıldı

Gülnar´ın ikinci belediye başkanı Hüsnü Kandemir´in kızı Samiye Sakaryalı ömrünü eğitime adamış bir Gülnar sevdalısıydı. Gülnar´a yaptığı bazı hizmetler: annesi adına yaptırdığı Mürrüvet Kandemir anaokulu, Gülnar Anadolu Lisesi Kız yurdu, Gülnar hatun ve İmam hatip Kız yurtları, öğrenci bursları ve çeşitli eğitim yardımları. yakında Gülnar Çukurasma mahallesi anay mevkiine 10 derslikli okul yaptırdı.

   Gülnar´a büyük hizmetler yapmış olan ve 2010 yılında aramızdan ayrılan Samiye Sakaryalı için Gülnar Kültür Merkezi Müdürlüğü çok amaçlı salonunda  anma programı yapıldı. Programa Gülnar kaymakamı Ekrem Güngör  Belediye Başkanı Ahmet Günel, daire amir ve müdürleri, siyasi parti temsilcileri katıldı. Duygu yüklü geçen program katılanlara farklı bir gün yaşattı.

Yapılan programda konuşan Gülnar İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Burgut " Ömrünü eğitime ve öğrencilere harcamış Samiye hanımın aramızdan ayrılışının 8. yılında rahmetle anıyoruz. yapılan hizmetler ortada. Kurduğu vakıfla Gülnar´a hizmeti devam ediyor. Yeni 10 derslikli okul açılışını bugün gerçekleştirdik. İnşallah Gülnar´a bu vakfımız bir Fen lisesini yaptıracağına ve öncülük edeceğine inanıyorum.
Samiye - Naim Eğitim Vakfı Başkanı Filiz Doğanay yaptığı konuşmada: " Samiye hanım Gülnar´ı çok severdi. "Benim yaşadığım sıkıntıları kızlarımız yaşamasın. Gülnar´ın kızları okusun" diye hep çaba gösterdi. Bugün burada bir bayan öğretmenin anlattıkları beni ağlattı. Kızımız, Samiye hanımın yaptırdığı bu yurtta kalmış. Vakfımızdan öğrenim bursu almış ve şu an burada öğretmenlik yapıyor olması ve ayrıca kız yurdunda nöbet tutması beni çok duygulandırdı. Samiye Hanımın özlediği tablo buydu. Kızlar okusun gelecek aydınlansın. bizler bunun için varız. vakıf olarak Gülnar´a hizmet vermeye devam edeceğiz. “dedi
Samiye Naim Eğitim Vakfı Mürüvvet Kandemir Anaokulu öğrencileri gösterimlerini sundu.Gülnar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri şiirler okudu.Okul bünyesinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüller verildi. Samiye Naim Eğitim Vakfı Başkanı Filiz Doğanay’a İlçe Kaymakamı Ekrem Güngör Plaket verirken,İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Burgut çiçek hediye etti.


Kaynak: Editör:
Etiketler: Samiye, Sakaryalı, Anıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı