İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Burgut,Gazetecilerle Öğle Yemeğinde Bir Araya Geldı
Burgut,Gazetecilerle Öğle Yemeğinde Bir Araya Geldı
Teknoloji Faydalı'mı, Zararlı'mı?
Teknoloji Faydalı'mı, Zararlı'mı?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Türk Sağlık Sen Şube Başkanı
Türk Sağlık Sen Şube Başkanı
Hedef Gülnar Gecesinde
Hedef Gülnar Gecesinde
Haber Detayı
05 Şubat 2013 - Salı 00:00 Bu haber 3263 kez okundu
 
Rektör ve Baysan
- Haberi
Rektör ve Baysan

Gülnar ilçesinde bulunan Gülnar Meslek Yüksekokulu binalarının tadilatıyla ilgili Üniversitemiz, Gülnar Kaymakamlığı, İstanbul Güneş Ecza Deposu A.Ş. (İGED) ile Vimar Gıda Tarım ve Hayvancılık A.Ş. (VİMAR) arasında işbirliğine yönelik bir protokol imzalandı. Protokole göre İGED ve VİMAR tarafından üniversitemize Gülnar MYO’ nun tadilatında kullanılmak üzere toplam 1 milyon TL’ lik bağış yapılmış oldu.

4 Şubat 2013 tarihinde MEÜ Rektörlüğü Senato Salonu’nda gerçekleşen imza törenine rektörümüz Prof. Dr. Suha Aydın, rektör yardımcılarımız Prof. Dr. Gürol Emekdaş ve Prof. Dr. Yüksel Özdemir’ in yanı sıra Gülnar Kaymakamı Tekin Dundar, Gülnar Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Recep Özen ile İGED ve VİMAR Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Baysan Katıldı. İmza töreni öncesinde konuşan rektörümüz Prof. Dr. Suha Aydın, Bolu, Kayseri, Muğla, Yozgat ve benzeri illerde olduğu gibi Mersin’de de artık hayırsever vatandaşların eğitime katkısına şahit olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Gülnar Kaymakamı Tekin Dundar’ın katkılarıyla hayırsever işadamı Mustafa Baysan’ı tanıdıklarını ve söz konusu yardım için bir araya gelme fırsatı bulduklarını aktaran Prof. Dr. Aydın, “ Mustafa Baysan beyefendi bize şimdilik 1 milyon TL’ lik bir yardım yapıyor. Ancak uygun programlar oluşturursak bunun devamı gelecek. Biz bu parayla Gülnar’da bulunan binamızı, yurtlarımızı yenileyeceğiz ve oradaki öğrencilerimiz oldukça üst düzey bir okulda öğrenim görecek” dedi. Prof. Dr. Aydın, ayrıca bu duyarlı davranış karşısında üniversite olarak Gülnar Meslek Yüksekokulu’nun ismini MEÜ Mustafa Baysan Gülnar MYO olarak değiştirmeyi YÖK’e önereceklerini kaydetti ve desteğinden dolayı Gülnar Kaymakamı Tekin Dundar’ a ve İGED ve VİMAR Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Baysan’ a teşekkür etti.
Gülnar Kaymakamı Dundar da Mustafa Baysan’ ın aslen Gülnarlı olduğunu ancak 30 yıldır İstanbul’da ikamet etmesine rağmen Gülnar’la bağlarını koparmadığını ifade etti. Baysan’ın Gülnarlı çocuklara her alanda olduğu gibi eğitim alanında da okulları bilgisayarlarla ve akıllı tahtalarla donatarak destek olduğunu söyleyen Dundar, “ Son olarak meslek yüksekokuluna da değerli bir katkı sunuyor. Gülnar MYO’da okulun kendi imkânlarıyla oluşturduğu bir barınma yeri vardı. Bu bağış ile yurdumuz ve binamız daha modern bir şekilde öğrencilerin barınabileceği bir mekâna dönüşecek. Mustafa Beyin katkıları Mersin Üniversitesi gibi büyük bir üniversiteye bağlı MYO’ nun öğrencilerinin de aynen merkezdekiler gibi barınma kalitesine sahip olması için çok değerli bir katkı. İnşallah bu okuldan mezun olan arkadaşlarımız memlekete daha donanımlı bir şekilde katılacak hizmet edeceklerdir” şeklinde konuştu.
İGED ve VİMAR Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Baysan da çok zengin bir insan olmamasına rağmen mal varlığının kendisine yeten kısmı dışındakileri yardım için bağışlamaktan büyük keyif duyduğunu belirtti. Çobanlıktan gelip TÜSİAD üyeliğine varan bir yaşam hikâyesi olduğunu kaydeden Baysan, “Yaşamıma dönüp baktığımda pek çok şeyin boş olduğunu tek gerçek şeyin vatana millete hizmet etmek olduğunu gördüm” dedi. Uzun zamandır yalnız Gülnar’a değil başta Çatalca olmak üzere İstanbul’daki pek çok okula destek vermeye çalıştığını aktaran Baysan, “Çünkü ben Gülnar’a, Mersin’e ve Türkiye’ye kendimi borçlu hissediyorum. Bu ülke için Gülnar ve Mersin için neler yapabilirim konusunu hep düşünüyorum. Pek çok öğrenci okuttum ama toplumun geneline hizmet etmem gerektiğini düşünürken kaymakamımızın da önerisiyle Gülnar MYO’ nu yenilemeye karar verdim. Umarım hayırlı uğurlu olur” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından imza töreni gerçekleştirildi.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Site Admin
Etiketler: Rektör ve Baysan
Yorumlar
Haber Yazılımı