İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Gaziler Günü Kutlandı
Gaziler Günü Kutlandı
Eğitime Destek Vermeye Varmısınız
Eğitime Destek Vermeye Varmısınız
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Hafızlık ve Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması
Hafızlık ve Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması
Aydıncık orta Okulun'da
Aydıncık orta Okulun'da
Haber Detayı
18 Mayıs 2013 - Cumartesi 00:00 Bu haber 3062 kez okundu
 
Refik Ulusoy
- Haberi
Refik Ulusoy

Orman Yangınları ile Mücadele Kapsamında Yapılacak Hazırlıklar kapsamında planlanan 3. Eğitim semineri Gülnar da yapıldı  Seminere Anamur, Bozyazı, Mut ve Gülnar Orman İşletme Müdürlüğünde  görevli Haberleşme  ve Gözetlemede görevli  Personeller katıldı.  Gülnar Orman İşletme Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen seminer’ e Mersin Orman Bölge Müdür Vekili Refik Ulusoy,Orman Yangınları ile Mücadele Şube Müdürü Tufan Anamurluoğlu, Gülnar Orman İşletme Müdürü V Hüseyin METERİS, İş Güvenliği Uzmanı Orman Mühendisi Dr.Ali Özkurt, Şube Mühendisleri,İşletme Müdürlüğü teknik elemanları ve  haberleşme ve yangın gözetleme İşçileri katıldı.
Orman Bölge Müdür Vekili Ulusoy yaptığı konuşmada;”Amacımız geçmiş yıllarda meydana gelen Orman Yangınlarından elde ettiğimiz tecrübelerden yola çıkararak, 2013 yılı Yangın sezonunu en az zayiatla geçirmek ve bununla ilgili her türlü tedbirleri almaktır. Haberleşme ve gözetlemede çalışan personellere  çok önemli görevler düştüğünü belirtti. Gözetleme yapan personelin ve vatandaşın, bir yangın gördüğünde  en kısa zamanda ALO ORMAN  YANGIN HATTI   177 ye haber vermesi gerektiğini,  haber verirken de   Yangının yerinin tam olarak tarif edilmesi gerektiği,  biliniyorsa  ulaşım durumu, ormanın durumu ( gençlik, yaşlı orman makilik vb gibi) ve hava halleri hakkında bilgi verilmesi yangının  söndürülmesinin kolaylaştıracağını belirtti”


     Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Tufan Anamurluoğlu yaptığı konuşmada; Çıkabilecek Orman Yangınlarında gözetleme ve haberleşme hakkında hakkında bilgiler verildi.


Orman İşletme Müdürü V Hüseyin METERİS; Seminere katılan Mersin Orman Bölge Müdür Vekili Refik Ulusoy, Şube Müdürlerine ve katılımcılara teşekkür ederim. Meteris  İnşallah 2013 yılında çok az bir zayiatla yangın sezonunu kapatırız dedi.
Seminer gün boyu İş güvenliği,  ilkyardım eğitimi ve haberleşme ve haberleşme malzemelerinin kullanımı ile ilgili  sunumları ile devam etti.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Site Admin
Etiketler: Refik Ulusoy
Yorumlar
Haber Yazılımı