İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Orman Köylülerimizin Ulaşımını Kolaylaştırıyoruz
Orman Köylülerimizin Ulaşımını Kolaylaştırıyoruz
Okur,Lise  Okumak İsteyenlere  İmkan
Okur,Lise Okumak İsteyenlere İmkan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Kocamaz 3.Yılını Değerlendirdi
Kocamaz 3.Yılını Değerlendirdi
Baysan'dan Miy'e Büyük Destek
Baysan'dan Miy'e Büyük Destek
Haber Detayı
01 Nisan 2017 - Cumartesi 10:17 Bu haber 39820 kez okundu
 
Öztürk Gülnar'dan Evet İstedi
Öztürk Gülnar'dan Evet İstedi
GÜNDEM Haberi
Öztürk Gülnar'dan Evet İstedi

MHP Gülnar İlçe   Başkanlığı tarafından Referandum bilgilendirme toplantısı Gerçekleşti.Bilgilendirme Toplantısına;MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk,Milletvekili Baki Şimşek,İl Başkanı Atsız Afşin Yılmaz,Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel,MHP İlçe Başkanı Nebi Ulupınar,Belediye Meclis Üyeleri,Partililer ve vatandaşlar katıldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, 16 Nisan'da gerçekleşecek anayasa değişikliği referandumuna ilişkin, "Ortaya çıkacak irade ne olursa olsun başımızın tacıdır, saygıyla karşılayacağız, 'evet' diyenler ne kadar makbul ise 'hayır' diyenleri de aynı ölçüde değerlendiriyoruz." dedi.

Öztürk, Gülnar Belediye Düğün salonunda yaptığı bilgilendirme toplantısında  Türkiye'nin 15 Temmuz'dan itibaren yoğun bir hadiseler yumağı içinde olduğunu bildirdi.

Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz öncesine göre her şeyin anlam ve beklentiler itibariyle değiştiğini belirten Öztürk, millet ve devlet bekası noktasında aleyhte düşünen mihrapların beklediği anların oluşmaması noktasında çok daha dikkatli olunması gerektiğini ifade etti.

Öztürk, anayasa değişikliğinin millet yararına olacağı inancıyla vatandaşlara anlatmak için yollara düştüklerini aktararak, vatandaşları bilgilendirmek istediklerini ancak bu noktada halkı "hayır" ve "evet" cephesine bölmenin de hiçbir yarar getirmeyeceği inancıyla hareket ettiklerini vurguladı.

Ortaya çıkacak irade ne olursa olsun başımızın tacıdır, saygıyla karşılayacağız, 'evet' diyenler ne kadar makbul ise 'hayır' diyenleri de aynı ölçüde değerlendiriyoruz. Bu bir seçim değildir, sadece bir referandumdur.

Demokrasinin enstrümanlarındandır, bunları da yaşaya yaşaya eksikliklerini tamamlayıp fazlalarını bırakıp yolumuza devam edeceğiz. Teşkilatlarımızla toplantı yapacağız. Arkadaşlarımıza neden bu değişikliğin gerekli olduğunu anlatacağız.

Bu mücadeleyi sürdürürken birlik ve beraberliğimize halel getirecek üslupladan söylemlerden tavır ve davranışlardan kaçınılmasını istiyoruz. Hatta ve hatta bu referandumu bir fırsata çevirerek farklı düşüncelere sahip olsak bile sonuçta bir arada yaşamanın yollarını da beraberinde bulmak mecburiyetindeyiz.

Neden "evet" denilmesi gerektiği konusunda açıklama istemesi üzerine Öztürk, Geçmişe baktığımız vakit biz bu tıkanıklıkların nelere mal olduğunu yaşayarak geliyoruz. 80 öncesi bir meclis başkanlığı tıkanıklığı var idi çok şükür orada Milliyetçi Hareket Partisinin sayısı, meclis tıkanıklığın açabilecek durumdaydı. O tıkanıklığı açtık.

Ama cumhurbaşkanlığı seçimine geldiği vakit bizim sayımız o tıkanıklığı açmaya kifayet etmiyordu, Cumhurbaşkanlığı tıkanıklığı da 12 Eylül'ü getirdi. Şimdi geldiğimiz noktada bir fiili durum var, anayasa çiğneniyor. Yine birileri bir fırsatı ele geçirmiş gibi beklenti içerisinde. Dolayısıyla bu fırsatı bunlara vermemek açısından da demokrasinin herhangi bir kazaya uğramasına fırsat tanımamak açısından da bu değişikliğin gerekli olduğuna inanıyoruz. dedi.
Öztürk,Refarandumda Partisi için Evet Oyu istedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öztürk, Gülnar'dan, Evet, İstedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı