İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Tavuk Çiftliği Açıldı
Tavuk Çiftliği Açıldı
Cumhuriyet YBO’Da Tatil Yok
Cumhuriyet YBO’Da Tatil Yok
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Kalemci'den Bayram Mesajı
Kalemci'den Bayram Mesajı
Akkuyu Nükleer A.Ş. Yöneticileri, Genç Çalişanlari İle Buluştu
Akkuyu Nükleer A.Ş. Yöneticileri, Genç Çalişanlari İle Buluştu
Haber Detayı
24 Mayıs 2020 - Pazar 07:54 Bu haber 1841 kez okundu
 
Müftü Kaya’dan Bayram mesajı
Müftü Kaya’dan Bayram mesajı
KAMU Haberi
Müftü Kaya’dan Bayram mesajı

Gülnar İlçe. Müftüsü YusufKaya Ramazan bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda;

 

Değerli Gülnarlı Kardeşlerim!

Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu günahlardan kurtuluş olan bir Ramazan Ayını daha geride bırakarak en büyük mutluluk ve sevinç günlerimizden biri olan Ramazan Bayramına kavuşmak üzereyiz.

24 Mayıs 2020 Pazar günü mübarek Ramazan Bayramıdır. Bizi bu mübarek güne ulaştıran Yüce Rabbimize sonsuz hamd ve sena olsun. Bayram, hepimize ve bütün Müslümanlara kutlu ve mutlu olsun. Yüce Rabbimiz bu mübarek günümüzü güven, esenlik, barış ve huzura vesile kılsın.

Değerli Kardeşlerim!

Ramazan ayı boyunca koronavirüs Covit-19 salgını sürecinde kısıtlı imkânlarla bile olsa Mevla’ya çeşitli ibadetler ve taatler yapmak suretiyle, O’na yaklaşmaya çalıştık. Üzerimize farz olan oruçlarımızı tutarak, geceleri de evlerimizde ailece teravih namazı kılarak, mukabelelerle Kur’an-ı Kerim okuyarak ve mali ibadetlerimizden zekât ibadetimizi de yerine getirerek Cenab-ı Allah’ın rızasını kazanmaya çalıştık. Nefsimizin isteklerini ibadet duygusu ile terk ederek, irademizin güçlenmesini sağladık. Ramazan ayında kazandığımız bu güzel alışkanlıklarımızı Ramazan’dan sonra da devam ettirmeye karar verdik.

Ramazanın bereketiyle elde ettiğimiz güzelliklerin sürdürülmesi esastır. Ramazan boyunca sergilediğimiz bu güzellikler, toplumsal huzurun ve barışın kuvvetlenmesine yönelik fevkalade olumlu sonuçlar doğurmuştur. Ramazan ayı boyunca gösterdiğimiz, birlik, beraberlik, kardeşlik, barış, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, toplumsal uzlaşma, kaynaşma gibi örnek davranışları, bireysel ve toplumsal hayatımızın her döneminde devam ettirmenin yollarını arayalım.

Değerli Kardeşlerim!

Bayramlar; aynı inanç, aynı duygu ve aynı düşünceleri paylaşan insanların birlikte sevindiği müstesna günlerdir. Bayramlar Cenab-ı Hak’kın Mü’minlere manevi bir ziyafetidir. Bayramlar neşe, sevinç, sevme, sevilme ve sevindirme günleridir. Kardeşlik duygularının perçinleştiği, milli birlik ve beraberliğin pekiştiği, sevgi, saygı, şefkat ve merhamet duygularının coştuğu, dargınlıkların sona erdiği, asık suratların güldüğü ve katılaşmış kalplerin yumuşadığı müstesna günlerdir. Bu bayram koronavirüs Kovid-19 salgını nedeniyle annelerimizi, babalarımızı, aile büyüklerimizi, akraba ve komşularımızı evlerinde ziyaret edemiyoruz. Ancak bu durum bizim onları ihmal etmemiz gerektiği anlamına gelmiyor. Aksine imkân bulduğumuz bütün iletişim araçlarıyla sıla-i rahimlerimizi gözetelim. Hayatın çilesini birlikte omuzladığımız eşlerimizi mutlu ve bahtiyar etmenin nezaket, zarafet ve rıfk ile yollarını arayalım, çocuklarımızı bayramın coşkusuyla tanıştıralım.

Bu duygu ve düşüncelerle Gülnarlı kardeşlerimin Ramazan Bayramını tebrik eder, Cenabı Allah’tan milletimiz, bütün din kardeşlerimiz ve insanlık âlemi için hayırlara vesile kılmasını niyaz ederim.

 

Yusuf KAYA

Gülnar İlçe Müftüsü

Kaynak: Editör:
Etiketler: Müftü, Kaya’dan, Bayram, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı