İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Gülnar Belediye Başkan Yardımcısı Alpaslan Ünüvar İstifa Etti
Gülnar Belediye Başkan Yardımcısı Alpaslan Ünüvar İstifa Etti
Başkan Günel'den Hayırlı Olsun Ziyareti
Başkan Günel'den Hayırlı Olsun Ziyareti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantısını Yeptı
Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantısını Yeptı
Gülnar Hem'den Duyurulur
Gülnar Hem'den Duyurulur
Haber Detayı
05 Eylül 2014 - Cuma 20:44 Bu haber 7158 kez okundu
 
MESKİ Gülnar’da Muhtarları Bilgilendirdi
GÜNDEM Haberi
MESKİ Gülnar’da Muhtarları Bilgilendirdi

MESKİ Gülnar’da Muhtarları Bilgilendirdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Danışmanı Ülkü Çataklı, Gülnar’da muhtarlarla toplantı yaptı. Toplantıya Mersin Büyükşehir Belediyesi Danışmanı Ülkü Çataklı, Mersin Büyükşehir Belediyesi Gülnar-Mut Koordinasyon Daire Başkanı Erkan Arıcı, Gülnar Belediye Başkan Vekili Melek Yıldız, Gülnar-Mut Meski Müdür Vekili Mustafa Benli, MHP İlçe Başkanı Nebi Ulupınar, Gülnar Belediyesi Meclis Üyeleri Yüksel Çelik, Yusuf Özaydın, Abdullah Kocadağ, M.Talip Kara ve mahalle muhtarları katıldı. Gülnar Halk Kütüphanesinde yapılan bilgilendirme toplantısında konuşmasına Gülnar’da MESKİ Şube Müdürlüğümüzü bu ay içinde açacağız diyerek başlayan Mersin Büyükşehir Belediyesi Danışmanı Ülkü Çataklı, Gülnar Belediye Başkanımız bizlere MESKİ için bina tahsis etti.  SSK binasının altında bulunan eski belediye su işleri binasına müdürlüğümüzü bu ay içinde mutlaka açacağız. Bunun yanında daha önce belde olan ve 6360 sayılı yasa itibariyle mahalleye dönüşen yerlere yani merkeze uzak olan yerlere seyyar vezne kurarak belirli günlerde mahallelerimizde hizmet vereceklerini belirtti ve bütün hizmetlerin merkezden yönetileceğini söyledi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Danışmanı Ülkü Çataklı,  abonesi olmayanlar mutlaka abone olsun.

Bazı mahallelerde abone olmayan insanların olduğunu vurgulayan Çataklı, abone olmayanların 31 Aralık 2014’den önce mutlaka abone olalım. Çünkü bu tarihe kadar abone işlemleri Gülnar tarifesinden yapılacak. Bu tarihten sonra ise Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ’nin tarifesinin geçerli olacağını belirtti. Çataklı, abone olmayanların ayağına giderek abone yapıyoruz. Yeni abone olacakların su saatlerini biz gelip takıyoruz. Bütün ayağınıza kadar gelip hallediyoruz dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Danışmanı Ülkü Çataklı,  Cazibeyle su içme dönemi sona erecek

Mersin Büyükşehir Belediyesi Danışmanı Ülkü Çataklı,  herkese eşit hizmet vermek için herkesin abone olması lazım. Herkes eşit fiyattan yaralanacak. Herkes abone olacak ki MESKİ olarak her vatandaşa eşit hizmet götürmeliyiz. Çünkü şuan beldeden mahalleye dönüşen mahallelerimizde bulunan motopomplarımız, depolarımız ve vanalarımız çok kötü durumda. Şuana kadar hiç bakım yapmamışlar. Kısaca şunu söyleyeyim. Kuskan’ın içme suyunu sulama suyundan vermişler. Bunlara en kısa zamanda çözüm üretmeliyiz dedi.

Muhtarların sorularını da tek tek cevaplayan Mersin Büyükşehir Belediyesi Danışmanı Ülkü Çataklı, muhtarlara sorunları çözmek için kendilerine yardımcı olmalarını istedi. Bilgilendirme toplantısının ardından muhtarlar sorunlarını dilekçe halinde sundu. 

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: Site Admin
Etiketler: MESKİ Gülnar’da Muhtarları Bilgilendirdi
Yorumlar
Haber Yazılımı