İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Darbe Girişimi ‘Dakika Dakika’ Tarihe Not Düşüldü
Darbe Girişimi ‘Dakika Dakika’ Tarihe Not Düşüldü
Bölge Müdürü Yılmaz Mut'ta İncelemelerde Bulundu
Bölge Müdürü Yılmaz Mut'ta İncelemelerde Bulundu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Ali Taş
Ali Taş
Atatürk ilk ve orta Okulu
Atatürk ilk ve orta Okulu
Haber Detayı
04 Mayıs 2013 - Cumartesi 00:00 Bu haber 4028 kez okundu
 
Mersin Valisi
- Haberi
Mersin Valisi

Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, ilçe ziyaretleri kapsamında Gülnar ilçemizi ziyaret ederek, vatandaşlarımızın talep sorunlarını dinledi. Valimize eşi Ayşe Güzeloğlunaİlçe Kaymakamımızın eşi çiçek ile karşıladı. 

     İlçe Halk Kütüphanesi'nde düzenlenen toplantıda Gülnar Kaymakamı Tekin Dundar tarafından ilçeyi anlatan bir sunum yapılırken, burada konuşan Valimiz, Gülnar'ın tüm meselelerinin takip edildiğini söyledi. "Cumhuriyetimizin 100'ncü kuruluş yıldönümü olan 2023'de bir dünya ülkesi olma hedefiyle çalışmalarımızı planlıyoruz" diyen Valimiz, "Ülkemizdeki bu çalışmalar Mersin'e de yansıyor. Bu noktada yoğun bir çaba gösteriyoruz. 2023'ün gerçekleşmesine en önemli katkıyı sağlayacak illerden birisi Mersin olacaktır. 2023'de Gülnar bambaşka olacak. Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimleri için önemli adımlar da atıyoruz" ifadesini kullandı.

 

     Gülnar'a ulaşım noktasında önemli çalışmaların yapıldığının kaydedildiği toplantıda, 51 kilometrelik Silifke-Mut-Gülnar yolunun 20 kilometresinin tamamlandığı, yolun 2014 sonunda tamamen kullanıma açılacağı belirtildi. Öte yandan, Gülnar-Aydıncık yolunun projesinin yapıldığı, Gülnar eksenli Mut yolunun proje çalışmalarının önümüzdeki süreçte başlayacağı, Gülnar-Ermenek yolunun da harita alımlarının 2013 yılı içerisinde yapılacağı bildirildi. Tüm bunların yanında sulama suyu konusunda ilçede hali hazırda 5 sulama göletinin bulunduğunu ve yeni göletlerin yapılacağı aktarılırken, ilçede yapılması planlanan 300 kişilik bir öğrenci yurdunun ihale aşamasında olduğu ifade edildi. İlçede öğretmen açığı olduğunun daha önce dile getirildiği, bu noktada da öğretmen atamalarının en kısa sürede yapılacağının altı çizildi. İmam Hatip Lisesi'ne bağlı bir spor salonunun da yapılacağının kaydedildiği toplantıda, Gezende Köyü'ne 12 derslikli bir bina kazandırılacağı vurgulanırken, Gülnar Anadolu Lisesi'ne akıllı tahtaların kurulduğunun bilgisi verildi.

 

     Toplantıda yer alan köy ve mahalle muhtarlarının taleplerini dinleyerek var olan sorunların çözümü noktasında yetkilileri talimatlandıran Valimiz, daha sonra esnaflarımızı ziyaret etti. Esnaf ziyaretleri sırasında Valimize büyük ilgi gösterildiği gözlemlenen Valimiz, Gülnar Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'ni de ziyaret etti.

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Site Admin
Etiketler: Mersin Valisi
Yorumlar
Haber Yazılımı