İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Abit Baca Gülnar’da
Abit Baca Gülnar’da
Gülnar Lisesi
Gülnar Lisesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Milletvekili Ali Öz
Milletvekili Ali Öz
Aktif Eğitimciler Sendikası
Aktif Eğitimciler Sendikası
Haber Detayı
09 Ocak 2013 - Çarşamba 00:00 Bu haber 3054 kez okundu
 
Mersin Valisi
- Haberi
Mersin Valisi

Gazetecilik mesleği, özellikle çok büyük fedakârlıklar isteyen ve zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşan gazetecilerimiz zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedirler.

Bir anlamda basınımız; bizim elimiz, gözümüz, dilimiz ve sesimizdir. Gerçekleştirilenleri ve beklentileri karşılıklı anlamda etkileşime bağlı olarak taşıyan ve aktaran yine basın mensuplarımızdır. Bu yüzden Mersin'in giderek gelişen kent kimliğinde basınımızın önemli bir yeri vardır. Bu anlamda basınımız ile kurulacak birlikteliklerinin Mersin'i ve Mersin basınını hedefe ulaştıracağını düşünüyorum. Gerek fiziksel altyapıda, gerekse personel eğitimi dahil her türlü çalışmada Mersin Valisi ve Mersin Valiliği olarak basın mensuplarının yanında olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Yüce Önder Atatürk'ün “Basın Bir Milletin Müşterek Sesidir” ilkesinden hareketle, Basın Ahlak Esasları çerçevesinde çalışmalarını büyük bir özveriyle devam ettiren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Günü'nü kutlar, sağlık ve başarılar dilerim.

                                             Hasan Basri GÜZELOĞLU

                                                     Mersin Valisi

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Site Admin
Etiketler: Mersin Valisi
Yorumlar
Haber Yazılımı