İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Gülnar'lı Kadınlar Atalarını Ziyarete Gittiler
Gülnar'lı Kadınlar Atalarını Ziyarete Gittiler
Kalemci Avukatları Ziyaret Etti
Kalemci Avukatları Ziyaret Etti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Gülnar Belediye Başkanı
Gülnar Belediye Başkanı
Gülnar ÜlküOcaklarıBaşkanı
Gülnar ÜlküOcaklarıBaşkanı
Haber Detayı
07 Ocak 2013 - Pazartesi 00:00 Bu haber 2527 kez okundu
 
Mersin Toplum Bilgilendirme
- Haberi
Mersin Toplum Bilgilendirme

Mersin Toplum Bilgilendirme Merkezi Açıldı

Gülnar ilçesi Büyükeceli Beldesi'nde yapılacak Akkuyu Nükleer Güç Santrali'ne yönelik bilgilendirme faaliyetleri yeni bir döneme girdi. Akkuyu NGS A.Ş tarafından hazırlıkları uzun süredir hassasiyet ve büyük bir özenle sürdürülen Mersin Toplum Bilgilendirme Merkezi 27 Aralık 2012 tarihinde yapılan törenle açıldı.

Gülnar ilçesi Büyükeceli Beldesi'nde yapılacak Akkuyu Nükleer Güç Santrali'ne yönelik bilgilendirme faaliyetleri yeni bir döneme girdi. Akkuyu NGS A.Ş tarafından hazırlıkları uzun süredir hassasiyet ve büyük bir özenle sürdürülen Mersin Toplum Bilgilendirme Merkezi 27 Aralık 2012 tarihinde yapılan törenle açıldı. Törende Akkuyu NGS A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Rauf Kasumov, Devlet ve Halkla İlişkiler Müdürü Tahir Agayev, İnşaat ve Montaj İşleri Müdürü Dr. Dmitri Litvinenko ve Mersin Bilgilendirme Merkezi Müdürü Faruk Uzel hazır bulundu.
    Akkuyu NGS Elektrik Üretim A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Rauf Kasumov açılışta gazetecilere yaptığı açıklamada, bilgilendirme merkezine zaman zaman çeşitli kurumları davet edeceklerini, ayrıca isteyen herkesin merkeze gelerek konunun uzmanlarından nükleer enerji ve Akkuyu Nükleer Santrali hakkında bilgi alabileceğini söyledi.

Rauf Kasumov bir gazetecinin ÇED Raporu sürecini sorması üzerine, ''ÇED Raporu ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Mayıs ayına hazır olacağı düşünülüyor. Çalışmaları tamamladığımızda, raporu ilgili makamlara sunacağız'' karşılığını verdi.

Kasumov, kentte zaman zaman yaşanan nükleer karşıtı eylemlerle ilgili soruyu da, ''Bizim kapımız herkese açık. Konuyla ilgili bilgi almak isteyen herkesi bekliyoruz. Çalışmaları halkla paylaşmak için tüm gayretimizi göstereceğiz'' şeklinde yanıtladı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Site Admin
Etiketler: Mersin Toplum Bilgilendirme
Yorumlar
Haber Yazılımı