İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
CHP Aday Tanıtım Programı Cuma Günü
CHP Aday Tanıtım Programı Cuma Günü
Gülnar Anadolu Lisesinde Gülnar Ürünleri Sergilenecek
Gülnar Anadolu Lisesinde Gülnar Ürünleri Sergilenecek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Gülnar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Kurum Amirlerine İftar yemeği verildi.
Gülnar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Kurum Amirlerine İftar yemeği verildi.
Zeyne Mahallesinde Kaysı Hasadı
Zeyne Mahallesinde Kaysı Hasadı
Haber Detayı
07 Haziran 2018 - Perşembe 16:31 Bu haber 17707 kez okundu
 
Meclis Üyesi Kara 4 Yılı Değerlendirdi
Meclis Üyesi Kara 4 Yılı Değerlendirdi
SİYASET Haberi
Meclis Üyesi Kara 4 Yılı Değerlendirdi

Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mustafa Talip Kara 4 yıllık yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.Kara yaptığı açıklamada;
Değerli hemşerilerim içinde bulunduğumuz mübarek ramazan ayında tutmuş olduğumuz oruçları ve yapmış olduğumuz ibadetlerimizi Cenabı Allah'ım dergahında kabul etsin.

Değerli hemşerilerim 2014 yerel seçimlerinden bu yana sayın başkanım Burhanettin KOCAMAZ'IN talimatlarıyla büyükşehir birimlerimizin yatırım ve hizmetlerin bir kısmını sizlerle paylaşarak yeniden canlandırmak istedim. Sayın Başkanım Burhanettin KOCAMAZ Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra yılların vermiş olduğu bilgi ve birikimle seçim sonu hemen sahaya indi. Gülnar ilçemizde yıllardır çözülemeyen sorunları bir bir ele alarak bir kısmının yapımı tamamlandı, bir kısmının yapımı hala devam etmektedir. İlçemizde başta içme suyu sıkıntı olmak üzere bir çok nedenlerden göç vermektedir. Sayın Başkanım Burhanettin KOCAMAZ yıllardır çözülemeyen içme suyu sıkıntısı için yaklaşık maliyeti 23 milyon değerinde yatırım yaparak 2 yıl içeriside ılısudan ilçe merkezine suyu getirerek 100 yıllık sorunu çözüme kavuşturmuş olacak. Bununla birlikte ilçe içerisindeki içme su şebekesinin ve kanalizasyon çalışmaları da devam etmektedir. Sayın Başkanım Burhanettin KOCAMAZ' IN talimatlarıyla ilçe dışında da birçok mahallemizde Meski ekipleri tarafından çalışmalar yapılmıştır.

Bunlardan bazıları;

_ Hanifeler mahallesi içme su terfi hattı, şebeke hattı ve depo yapımı.

_ Üçoluk mahallesi terfi hattı, şebeke hattı ve depo yapımı.

_ İshaklar mahallesi su pompalarının yenilenmesi, su şebeke hattı olmayan yerlerin tamamlanması.

_ İlısu mahallesi 100 tonluk yeni depo yapımı.

_ Kuskan pamukluk içme su isale hattı, terfi hattı, şebeke hattı ve depo yapımı.

_ Çakır deresi içme suyu gözünde bulun motorların değiştirerek yeni sisteme geçilmesi.

_ Soğanlık bölgesinde ki su motorunun da yeni sisteme geçirilmesi.

_Yassıbağ mahallesine ishale hattı, şebeke hattı ve 100 tonluk depo yapımı. Meski ekibi tarafından yapılanlarım bir kısmı.

Sayın Başkanım Burhanettin KOCAMAZ'IN talimatlarıyla ilçe merkezi ve mahallelerimiz de 7/24 hizmetlerimiz sorunsuzca devam etmektedir. Yol asfalt birimimiz olarak son 4 yılda : 250 km 1'inci kat, 185 km 2' inci kat, 25 bin ton sıcak asfalt, 40 km yol genişletme, 15 km yeni yol açımı, 15 bin metre okul ve cami önlerine parke döşeme işi yapılmış olup 2018 yılında 200 km 1'inci ve 2 'inci kat asfalt yapılacaktır. Yine ilçemizde 35 adet camimizin onarım ve bakımı, engellilerimiz için 14 adet akülü araba dağıtımı, gönüllü itfaiyecilik kapsamında 28 adet römork tanker yangına ilk müdahale için muhtarlıklarımıza teslim edildi. Ayrıca merkezde itfaiye amirliğinde ve dört mahallemizde acil durumlara karşı itfaiye birimlerimiz hazır kıta beklemektedir. Yangın dolayısıyla evi yanan 12 vatandaşımıza çeşitli yardımlarım yapılması, 5400 adet yardım kolisi, 5 yılda 15 bin kişilik iftar yemeği verilmesi, 2400 adet Dosteli yardım paketinin ihtiyaç sahiplerine dağıtılması. Öğrencilerimize 1750 adet kırtasiye yardımının yapılması. Taşoluk mahallesinde bulunan Yedi yatarlar türbesinin restore işi devam etmektedir. İlçe merkezinde ve mahallelerde mezarlıkların onarımı, bakım, çevre düzenleme, sıcak asfalt, parke, WC, depo, şadırvan, cenaze kılma yeri ve sundurması vb projelerimizin bir kısmı yapılmış olup bir kısmı halen yapılmaktadır.

Vatandaşlarımıza acılı günlerinde cenaze hizmetlerimiz eksiksiz bir şekilde yapılmaktadır. (Cenaze nakil, Cenaze yıkama, defin, taziye çadırının kurulması vb)

Hastalarımız için sağlık hizmetleri 7/24 devam etmektedir. İlçemizde bulunan park ve orta röfüşlerin bakım ve onarımı yapılmaktadır. İlçemizde bulunan sulama kooperatiflerinden Zeyne, Gezende, Tırnak mahallerinin projeleri yapılarak bu mahallelerimizden 3 milyonun üzerinde yatırım yapılmıştır. Çavuşlar mahallemizde sulama suyuyla ilgili proje çalışmalarımız devam etmektedir. Sayın Burhanettin KOCAMAZ ilçemize yapmış olduğu büyük yatırımlardan taşoluk mahallesinde bulunan soğuk hava deposunu üreticimizin hizmetine sundu. Büyükşehir Belediyesi olarak ilk otogarı ilçemize yaparak hizmete açtı. Mezbahane de düzenlemeler ve hijyenik bir ortam haline getirerek vatandaşımızın hizmetine sunuldu. Yıllardır yapılmayan ishaklar köprüsünü yaparak Şehit Hacı Mustafa Can ismiyle şereflendirerek hizmete açtık. İlçe merkezine, yeni son model Meski teknik binası yaptık. Yine ilçe merkez mahallesine 20 adet durak yaparak 1 adet otobüsle ulaşımı kolaylaştırdık. Üreticilerimize kendi ürettikleri ürünleri satmaları için 20 adet üretici satış tezgahı tahsis ettik. Kıl çadırda yaşamlarını sürdüren Yörüklerimize 30 adet güneş paneli vererek çadırlarının aydınlanmasını sağladık. İlçe merkezine Sayın Başkanımın ismini vermiş olduğumuz Burhanettin KOCAMAZ parkını açtık. Bununla beraber 4 mahallemize çocuk oyun grubu kurduk. Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilerimizin eğitimi için ücretsiz olarak üniversiteye hazırlıklarında destek olmak içim dershanemizi hizmete açtık. (06.06.2018 itibari ile 2018-2019 eğitim öğretim dönemi kayıtlarımız başlamıştır.)

Yine ilçemizde açılan Dost eli yardım marketi ile ihtiyaç sahiplerine yardımlarımız devam etmektedir.

son 4 yılda ilçemize yapılan hizmetlerden bir kısmını Büyükşehir Meclis Üyesi olarak sizlerle paylaşma gereksinimi duydum. İnanıyorum ki bundan sonra ki süreçte hizmetlerimiz devam edecek ve Gülnar halkının en güzel hizmetlere laik olduğunu her defasında söyleyen Sayın Başkanım Gülnar halkının desteğinin süreceğine inanıyor. Başkanımıza ilçemize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederim. Saygılarımı sunarım. Daha nice başkanlık yılları diliyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun.

HİZMETİN ADI BURHANETTİN KOCAMAZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Meclis, Üyesi, Kara, 4, Yılı, Değerlendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı