İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
MHP İlçe Başkanı
MHP İlçe Başkanı
Gülnar Anafen-Fem Drshanesi
Gülnar Anafen-Fem Drshanesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Yıldırım'dan Yeni Yıl Mesajı
Yıldırım'dan Yeni Yıl Mesajı
Kaynar: “Bölgedeki Sosyal Hareketlilik İyi Sonuçlar Getirecek”
Kaynar: “Bölgedeki Sosyal Hareketlilik İyi Sonuçlar Getirecek”
Haber Detayı
03 Ocak 2021 - Pazar 12:51 Bu haber 501 kez okundu
 
Kılavuz'dan 3 Ocak Mesajı
Kılavuz'dan 3 Ocak Mesajı
SİYASET Haberi
Kılavuz'dan 3 Ocak Mesajı

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz 3Ocak Mersinin Kurtuluşu dolayısıyla yaptığı açıklamada;Güzel Mersinimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99.yıldönümünü büyük bir onur, gurur ve iftiharla kutlamanın sevinci ve mutluluğu içerisindeyiz. 

1.Dünya Savaşı sonrası Türk’e bu coğrafyada hayat hakkı tanımak istemeyenler tarafından vatanımız doğudan batıya işgal edilmiştir. Vatanı namus bilen, mukaddesatı çiğnetmek istemeyen Aziz Türk milleti Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde “Hangi çılgın bana zincir vuracakmış; şaşarım” düsturuyla işgale karşı durmuş; tarihi bir müdafaa, destansı bir mücadeleyle Türk vatanını esaretten kurtarmıştır. 

Bu toprakları kanıyla sulayarak, canını vererek bizlere vatan yapan şehitlerimizin en büyük emanetleri şüphesiz ki bağımsızlığımız, hürriyetimiz, özgür bir şekilde; huzur, mutluluk ve refah içinde yaşamamızdır. Bizleri esir etmek, köle gibi kullanmak isteyenlere ve her türlü imkana karşı Türk’ün imanı ve kudreti galip gelmiştir. Ecdadımıza ve şehitlerimize asla bitmeyecek borcumuz vardır. Bu coğrafya kolay bir şekilde vatan olmamıştır. Nereden ve hangi şartlarla bu günlere geldiğimiz unutulmamalı; milli şuur her zamankinden daha çok güçlü ve diri tutulmalıdır. Türk’ün ve İslam’ın düşmanı çoktur. Biz bütün soydaşlarımızın ve mazlumların sığındığı tek limanız. Bu tarih sorumluluk ise asla unutulmamalıdır. 

Milli Mücadele’nin şanlı günlerinden olan, her türlü yokluğa ve imkansızlığa rağmen, yüreklerinde vatan sevdasıyla, Türk’ün gücü ve kudretiyle Mersinliler de Mersin’e sahip çıkmışlar; Maraş’ta Sütçü İmam, Antep’te Şahin Bey, Tarsus’ta Hacı İshak olmuşlar, ölüm karşısında yılmamış, gücün karşısında boyun eğmemişler, can verir cananı veremez Türkler şiarıyla nice kahramanları bağrından çıkararak nice şehitleri ve gazileri bu vatana armağan edip işgale karşı durmuşlardır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Arkadaşlar! Gidip, Toros Dağları’na bakınız, eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez.” Sözü Türk vatanının yegane teminatı olmuş; Adile Hala, Gözneli Gök Mehmet, Kumcu Veli, Gülekli Hatice, Molla Mustafa gibi Mersin’de milli mücadelenin kahramanları bu ruh ve inançla destan yazmışlardır. 

Bizler de aynı ruh, aynı inanç, aynı iman, aynı fıtratla vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve refahı, devletimizin bekası ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Mersinliler! Mersin’e sahip çıkınız” sözü doğrultusunda “Bu memleket tarihte Türk’tü halde Türk’tür ve ebediyen Türk kalkacaktır” anlayışıyla, kahraman ecdadımızın bize bıraktığı emaneti namus bilecek; Mersinimize ve vatanımıza ebediyen sahip çıkacak; Onurumuz ay yıldızlı al bayrağımız altında,  birlik ve kardeşlik içinde hep beraber işçilerimiz, çiftçilerimiz, sanayicimiz, esnafımız, memurlarımız, turizmcimizle, el ele vererek gözbebeğimiz Mersinimiz için daha fazla çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Türk’ün gücünü cihana gösteren milli mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor; aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

 

MHP Mersin Milletvekili

Olcay KILAVUZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kılavuz'dan, 3, Ocak, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı