İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Meltem &Mehmet Arıcı Çiftine Mutluluklar Dileriz
Meltem &Mehmet Arıcı Çiftine Mutluluklar Dileriz
PKK'nın kaçırdığı Gümrük memuru Gülnar'lı Hacı İcat
PKK'nın kaçırdığı Gümrük memuru Gülnar'lı Hacı İcat
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Ayhan Ay, Şoförler Odası Başkanlığına Adaylığını Açıkladı
Ayhan Ay, Şoförler Odası Başkanlığına Adaylığını Açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Mersin'e Geliyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan Mersin'e Geliyor
Haber Detayı
03 Mart 2018 - Cumartesi 10:40 Bu haber 5239 kez okundu
 
Kaymakam’a Mektup Projesi Öksüz Ve Yetim Çoçuklarımız Sevindirildi
Kaymakam’a Mektup Projesi Öksüz Ve Yetim Çoçuklarımız Sevindirildi
KAMU Haberi
Kaymakam’a Mektup Projesi Öksüz Ve Yetim Çoçuklarımız Sevindirildi

Gülnar Kaymakamı Ekrem GÜNGÖR’ ün başlattığı proje kapsamında İlçemizde ikamet eden 3294 Sayılı Kanun kapsamında yer alan öksüz, yetim ve muhtaç durumda olan çocuklarımızın eğitim ve sosyal yaşam kalitelerini arttırmak maksadıyla Kaymakamımız tarafından Öksüz ve Yetim çocuklarımıza mektup yazılmış olup çocuklarımızın ihtiyaçları tespit edilmiştir. Kaymakamımız İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkililerine talimat vererek, ilçe genelinde bulunan anne veya babası olmayan, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin belirlenmesini istedi. Yapılan çalışmalar sonrası öğrenciler belirlendi.

Kaymakam Güngör, bu öğrencilere kendisinin kaleme aldığı mektuplar gönderdi. Mektupla ilk olarak öğrencilere eğitim hayatında başarılar dileyen Kaymakamımız, onlara kapısının her zaman açık olduğunu belirtti. İlçede belirlenen öksüz ve yetim çocuklara gönderdiği mektupta, 'Anneniz veya babanız hayatta olsaydı ondan almasını istediğiniz şey ne olurdu?' sorusunu yöneltti. Öğrenciler ise mektubuna verdikleri yanıtta Kaymakamımızdan en çok tablet istedi. Bazı öğrenciler ise hayatta sadece anne ve babalarının olmasını isteyerek, Kaymakam Güngör’e teşekkür etti. Öğrenciler tarafından yazılan mektuplarda istenilen hediyeler, Kaymakam Güngör ve SYDV proje ekibi ve Mütevelli Heyeti üyeleri tarafından sağlanarak öğrencilere ev ziyaretleri yapılarak dağıtıldı. Ayrıca Çocuklarımızın sağlıklı şartlarda yaşamlarını sürdürmeleri ve en önemlisi daha iyi ortamda eğitimlerini sürdürmeleri maksadıyla Çocuk Odası Çalışma Takımları ve Tablet Bilgisayar ve Kitaplar temin edilmiş ve öğrencilerimizin hanelerine teslimi yapılmıştır.
Çocuklardan gelen mektupları tek tek okuduğunu ve öğrencilerimizin isteklerinin yerine getirileceğini anlatan Kaymakamımız,, şöyle konuştu:
" Mektupları okurken hem duygulandığını, hem de tebessüm ettiğini belirten Kaymakam Güngör, "Yol yaparız, bina yaparız , her türlü bürokratik işi yaparız ama siz eğer en uzak köydeki yetim ve öksüzü unutursanız gönlünü yapmazsanız, devlet olarak onlara sahip çıkmazsanız yaptığınız diğer işlerin hiçbir önemi yoktur. Onların mutluluğu tebessümü ve duası bizler için çok önemli bu sayede gelen mektuplardaki Talepleri liste haline getirdik. Aslında çocukların maddi değeri çok büyük bir istekleri yoktu. İşte bu nokta da bu isteklerin bir kısmını Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile karşıladık ve karşılayacağız, geri kalan kısmını ise ilçemizdeki hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle yapacağız. Güngör, bu anlamlı projeye destek veren hayırsever vatandaşlara Gülnar SYDV mütevelli heyetine, SYDV Müdürümüz Asım YÜĞRÜK ve personeline teşekkür etti.

Not: (GELEN MEKTUPLARIN TAMAMI ÇOCUKLARIMIZIN İSMİ VE RESİMLERİ KULLANILMAMIŞTIR)

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaymakam’a, Mektup, Projesi, Öksüz, Ve, Yetim, Çoçuklarımız, Sevindirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı