İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
CHP Aday Tanıtım Programı Cuma Günü
CHP Aday Tanıtım Programı Cuma Günü
Gülnar Anadolu Lisesinde Gülnar Ürünleri Sergilenecek
Gülnar Anadolu Lisesinde Gülnar Ürünleri Sergilenecek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Gülnar’lı Üretici Kadınlar Derneği Yönetimi iftar yemeğinde buluştu..
Gülnar’lı Üretici Kadınlar Derneği Yönetimi iftar yemeğinde buluştu..
MHP Milletvekili Adaylarını Tanıttı
MHP Milletvekili Adaylarını Tanıttı
Haber Detayı
24 Mayıs 2018 - Perşembe 14:18 Bu haber 6010 kez okundu
 
İmam Hatip Liseleri Görücüye Çıktı
İmam Hatip Liseleri Görücüye Çıktı
EĞİTİM Haberi
İmam Hatip Liseleri Görücüye Çıktı

Mersin Anadolu İmam Hatip Lisesi ,Mersin Proje İmam Hatip Lisesi,Mersin Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürleri Gülnar İlçesinde Okullarını tanıttılar.İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Turgut Önge Kültür Merkezi Müdürlüğünde yaptığı konuşmada;Mersin İlimizde bulunan İmam Hatip Lisesi Okul Müdürleri,Öğretmenleri İlçe Merkezimizdeki Okullardan katılan Öğrencilerimize Okullarını tanıttılar.Katıımlarından dolayı Okul Müdürlerimize,Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederim dedi.

Mersin Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Emin Boyacı konuşmasında;Okulumuzda 72 Öğretmen,754 Öğrenci,29 derslik bulunmaktadır.dedi.Boyacı konuşmasında,Vizyonumuz

Kültürel mirası değerlendirebilen, yaşanan hayatı yorumlayan ve problemlere çözüm üretebilen bireyler yetiştirmek.MisyonumuzÖğrencilerimizin zihninde, insana, düşünceye, özgürlüğe, ahlaka ve kültürel mirasa saygıya dayanan bir din öğretimi anlayışının yayılmasına katkıda bulunmak.Başarılarımız2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı Mersin Liseler Arası Salon Futbolu (FUTSAL) İl Birinciliği 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Güreş Şampiyonası Grekoromen Stil Mersin İkinciliği; Serbest Stil Mersin Üçüncülüğü
Okulumuza sizleri bekleriz dedi.
Mersin Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdüresi Zübeyde Töstü Konuşmasında; Okulumuz, 15 Temmuz gecesi Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’na yapılan hain saldırıda atılan ikinci bomba sonucunda saat 00.01’ de şehit olan KOMİSER YARDIMCISI KÜBRA DOĞANAY, isminden almıştır. Kübra DOĞANAY 08.11.1993 tarihinde Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Yeşilhisar Mithat Paşa İlköğretim Okulu’nda tamamlamıştır. Lise eğitimine Fevziye Memduh Güpgüpoğlu Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde devam etmiştir. Bu okulu yetenek sınavı ile kazanmıştır. Daha sonra üniversite eğitimi için yetenek sınavlarına hazırlanıp, hem Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık bölümünü hem de Gazi Üniversitesi Resim Öğretmenliği bölümünü kazanmıştır. Fakat tercihini Marmara Üniversitesi İç Mimarlık bölümünden yana kullanmıştır. Tridimax ve AutoCAD, Bilgisayar,İngilizce kurslarını başarıyla tamamlamıştır. Macaristan’da yapılan Uluslararası bir resim yarışmasında 2. Olmuş ve madalya kazanmıştır. Marmara Üniversitesi’nde eğitimine devam ederken; üçüncü sınıfta komiser yardımcılığı mülakatlarını kazanıp İstanbul Florya’da polis akademisinde eğitim almaya başladı. Aynı zamanda da Marmara Üniversitesi’ndeki eğitimine de devam etti. Hafta içi üniversite eğitiminde hafta sonu ise polis akademisindeki eğitimine devam etti. 2015 yılında haziran ayında Marmara Üniversitesi İç Mimarlık bölümünden mezun oldu. Polis akademisindeki eğitimine devam ederek oradan da 18 Ekim 2015 tarihinde mezun oldu. Ardından da özel hareket mülakatlarına başvurup, bu birimi kazanıp, üç aylık eğitime başlamıştır. Eğitimini kış ayı süresince Ankara’da Elmadağ da tamamlamış ve 20 Şubat’ta Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’na komiser yardımcısı İç Hizmetler Büro Amiri olarak atanmıştır. 13 Mart tarihinde geçici görev ile Diyarbakır Sur’a gitmiştir. 1 ay orada görevini tamamladıktan sonra müdürünün isteği ve amir eksikliği dolayısıyla acil olarak Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’na çağrılmıştır. Burada yine İç Hizmetler Büro Amirliği görevine devam etmiştir. Fakat masa başı işi sevmediği için şehit olmadan bir ay önce dilekçe yazıp doğu görevi talebinde bulunmuştur. İsteği ise doğuya gidip orada şehit olmaktır. 15 Temmuz gecesi Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’na yapılan hain saldırıda atılan ikinci bomba sonucunda saat 00.01’ de Kübra şehit düşmüştür. Kübra 12 yaşından beri polis olmak istemiştir. Onun için üniversite polislik için bir adım niteliği taşımıştır. Nihayetinde hedeflediği mesleki kariyerine ve istediği şehadetliğe erişmiştir. Şehit olmadan önce ise son arzusu YDS sınavına girip, misyon koruma görevi ile yurt dışına gidip orada pilotluk eğitimi alıp THY’de pilot olmaktır. Bunun için gerekli olan Yds kitaplarını alıp çalışmaya başlamıştır. Okulumuz 1 Eylül 2016 yılında Eğitim Öğretime başlamıştır.dedi.
Yenişehir Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Fatin Rüştü Tuncer konuşmasında, Okulumuz 29.03.2016 tarihinde Yenişehir Anadolu İmam Hatip Lisesi adı ile                         2016-2017 Eğitim-öğretim yılında Fen ve Sosyal Bilimler Projesi uygulayan Anadolu İmam Hatip Lisesi kapsamında açılmıştır.

            Okulumuz 2016-2017 Eğitim-öğretim yılında TEOG Sınavına göre 460-490 puan aralığında toplam 68 öğrenci alarak eğitim-öğretime başlamıştır. Öğrencilerimiz 4 ayrı sınıfta eğitim-öğretime devam etmektedir.

           Okulumuz yerleşim olarak Yenişehir İlçesi Gökçebelen Mah. 34.Caddede 26.000 m2 alan üzerine kurulmuştur.

            Okulumuzda 30 derslik, 1 Bilgisayar, 1 Fen Laboratuarı, 1 Müzik Atölyesi, 1 Resim Atölyesi,1 Ebru Sanatı Atölyesi, 1 Fen Bilimleri Kütüphanesi, 1 Kütüphane, 1 Konferans Salonu, 1 Sinema Salonu, 1 Tarih Otağı, 1 Spor Salonu ve 1 Halı Saha mevcuttur.             Okulumuz Pansiyonlu olup, kız ve erkek öğrencilerimiz için pansiyon mevcuttur.           Okulumuz seçkin idareci ve öğretmen kadrosu ile eğitime devam etmektedir.           Okulumuzda ders bitiminden sonra Yabancı Öğretmenler eşliğinde İngilizce ve Arapça Dil Eğitimi yapılmaktadır.

           Ayrıca, öğrencilerimizin akademik başarısının yanında spor ve sanat dalında da kendilerini yetiştirmeleri amacıyla branşlarında uzman eğitmenler eşliğinde Müzik, Resim ve Spor etkinlikleri yapılmaktadır.

           Hedefimiz, öğrencilerimizi Türk Milli Eğitiminin amaçlarını benimsemiş, donanımlı, değişime ve gelişime açık, insanlığa yararlı, özgüveni yüksek, akademik, sosyal ve kültürel açıdan önder, Milli ve Manevi değerlerimize sahip, çevresine duyarlı, hedefleri büyük örnek ve önder lider bireyler olarak geleceğe hazırlamaktır.


 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İmam, Hatip, Liseleri, Görücüye, Çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı