Gülnar’lı Hemşerimiz ">
Haber Detayı
27 Aralık 2016 - Salı 19:34 Bu haber 38241 kez okundu
 
Hıdır Özer'den Başarılı Ameliyat
Hıdır Özer'den Başarılı Ameliyat
KÜLTÜR Haberi
Hıdır Özer'den Başarılı Ameliyat

 Gülnar’lı Hemşerimiz Operatör Doktor Hıdır Özer başarılarına devam ediyor.

Uzun yıllardır  çektiği göz şikayetleri ve sonrasında neredeyse göremez hale gelen Şerife Coşkun 68  Özel Magnet  Kayseri Hastanesi’nde yapılan tetkikler ve incelemeler sonrasında Beyin Tümörü’ne rastlandı. Beyin ve Sinir Cerrahisi Op.Dr.Hıdır ÖZER kontrolünde ilk kez  gerçekleştirilen  burundan Endoskop yardımıyla girilerek kamera sistemi sayesinde beyin tümörü ameliyatı yapıldı ve hasta sağlığına kavuştu.

 Bir çok hastanede yapılamayan ve Özel Magnet Kayseri Hastanesi’nde ilk kez yapılarak  başarılı sonuç veren bu yöntem sayesinde kafa tabanı tümörlerinde, Hipofiz Bezi Tümörlerinde burundan Endoskop yardımıyla girilerek kamera sistemi sayesinde ameliyat gerçekleştirilmektedir. Açık ameliyatta olduğu gibi kafatası kemiği yukardan kaldırılmaz ve beyin dokusu içine girilmez. Ameliyat sonrası hasta yoğun bakıma alınmadan 8 saat yürütülür ve 2 gün sonra taburcu edilir.

 Tam donanımlı büyük merkezlerde gerçekleştirilen bu ameliyat Beyin ve Sinir Cerrahisi Op. Dr. Hıdır Özer nezaretinde Özel Magnet Kayseri Hastanesi’nde yapılmaya  başlandı.

3 yıla yakın süredir sol gözde görme bozukluğu ve bulanık görme Üç yıl sonra gelen sağlık şikayetleri nedeniyle bir çok hastane gezen ve ancak derdine derman bulamayan Şerife Coşkun görme kaybını yitirme derecesine gelen bu hastalıktan yapılan 2 saatlik başarılı ameliyat ile kurtuldu. 
Hemşerimiz Hıdır Özer’e çalışmalarında başarılar dileriz.

 

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: Site Admin
Etiketler: Hıdır Özer'den Başarılı Ameliyat
Haber Videosu
Video bulunamadı.
Yorumlar
Haber Yazılımı