İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Gülnar Belediyesinden Öğrencilere Kaynak Desteği
Gülnar Belediyesinden Öğrencilere Kaynak Desteği
Yaban Keçisi Türünün sayımı Yapıldı
Yaban Keçisi Türünün sayımı Yapıldı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Kaymakam Mustafa Ayvat Sochide
Kaymakam Mustafa Ayvat Sochide
Sözleşmeli 11 Öğretmen Görevine Başladı
Sözleşmeli 11 Öğretmen Görevine Başladı
Haber Detayı
20 Nisan 2019 - Cumartesi 11:09 Bu haber 1733 kez okundu
 
Gülnarlı Yörük Gençleri Çanakkalede Ecdadı İle Buluştu
Gülnarlı Yörük Gençleri Çanakkalede Ecdadı İle Buluştu
KAMU Haberi
Gülnarlı Yörük Gençleri Çanakkalede Ecdadı İle Buluştu

Mersin Valiliği Sosyal Destek Programı(SODES) kapsamında, Gülnar Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından yürütülen, Gülnar' da Dört Mevsim Spor Projesi ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, İlçe merkezinde ve mahallelerinde Ortaokul 6.7 ve 8 sınıflarda okuyan 300 Öğrenci 14 Rehber öğretmen nezaretinde Çanakkale de Ecdadımızla buluşma gezisi yapıldı.

       Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür V. Ahmet ELMAS tarafından yapılan yazılı açıklamada, sosyal sorumluluk projesi kapsamında geziye 300 öğrenci ve 14 Rehber öğretmenin katıldığını belirtildi. Açıklamada, şu bilgiler verildi: “Gezinin amacı Türkiye’nin kuruluşunda önemli bir zafer kazanan Çanakkale şehitlerinin bıraktığı milli mücadele mirasının yerinde incelenip, gençlerin gelecekte ailesine ve topluma faydalı, rasyonel, milli değerlere sahip bir şekilde kişilik kazanması amaçlanmaktadır. Ayrıca gezi programı doğrultusunda öğrencilerin Çanakkale ve Gelibolu Yarımadası’ndaki şehitlik ve müzeleri gezip tarih bilinçlerini artırmak, tarihi ve kültürel değerlerimize sahip çıkarak, benimsemelerini sağlamak. Ayrıca milli birlik ve beraberliğe katkıda bulunmak, birlikte hareket etme kabiliyetini geliştirmek ve takım ruhunu aşılamak, öğrencilerimize hem tarihimizi görsel olarak öğretmek hem de Çanakkale'de şehit yatan ecdadımızın bu vatan için ne büyük fedakârlıklar yaptıklarını, nasıl mücadele verdiklerini yerinde göstererek tarih bilgilerinin geliştirilmesi, milli birlik beraberlik ve kardeşlik duyguları ile ülke, bayrak ve toprak gibi kutsal değerlere duyulan sevginin artırılması hedeflenmektedir.”

     Gülnarlı Yörük çocuklarının Çanak kalede ecdadı ile buluşma gezisine maddi ve koordine desteği veren TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu başkanı, Mersin Millet Vekilimiz Sn. Lütfi ELVAN Bakanımıza, Mersin Valimiz Sn. Ali İhsan SU beye, Vali Yardımcılarımıza, Mersin Valiliği SODES Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Sn. Murat OZAN beye, İlçe Kaymakamımız Sn. Mustafa AYVAT beye, Ak Parti İlçe Başkanı Sn. Tevfik KALEMCİ beye, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Fatih BUTĞUT beye, Şube Müdürü Hüseyin KADİM ve Proje Koordinasyon Ekibine, Çanakkale gezisinde öğrencilerimize refakat eden okul yöneticilerine ve öğretmenlerimize, Gülnarlılar Nur Turizm Seyahat, Ahmet NUR beyefendiye teşekkür eder şükranlarımızı sunarım dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gülnarlı, Yörük, Gençleri, Çanakkalede, Ecdadı, İle, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı