İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Gülnar'da 20.267 Seçmen Oy kullanacak
Gülnar'da 20.267 Seçmen Oy kullanacak
Yaşlılar Haftası Etkinliği Dayıcık Mahallesinde Gerçekleşti
Yaşlılar Haftası Etkinliği Dayıcık Mahallesinde Gerçekleşti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Kilitli Parke Taşı Çalışmaları Aralıksız Sürüyor
Kilitli Parke Taşı Çalışmaları Aralıksız Sürüyor
Gülnarlı Şehit Cihangir Can’ın İsmi Bereket Okulunda Yaşatılacak
Gülnarlı Şehit Cihangir Can’ın İsmi Bereket Okulunda Yaşatılacak
Haber Detayı
10 Eylül 2018 - Pazartesi 10:21 Bu haber 3694 kez okundu
 
GÜLNARIN SEVİLEN KAYMAKAMINA FAHRİ HEMŞERİLİK BERATI VE ŞEHRİMİZİN ANAHTARI VERİLDİ
GÜLNARIN SEVİLEN KAYMAKAMINA FAHRİ HEMŞERİLİK BERATI VE ŞEHRİMİZİN ANAHTARI VERİLDİ
KAMU Haberi
GÜLNARIN SEVİLEN KAYMAKAMINA FAHRİ HEMŞERİLİK  BERATI VE ŞEHRİMİZİN  ANAHTARI VERİLDİ

 

1986 yılında Mersin'de dünyaya gelen, aslen Trabzon İli Of ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Gülnar Kaymakamı Ekrem GÜNGÖR, ilk ve orta öğrenimini Mersin'de tamamlamış olup, 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olmuştur. Aynı üniversitede Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Ana bilim Dalında "Sosyal Politika ve Sosyal Hizmet" alanında Yüksek Lisans yapmıştır. Ankara Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi ve İngiltere Leicester Üniversitesinde İngilizce dili eğitimi almıştır.
 
2011-2015 yılları arasında Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu bünyesinde Vergi Müfettişliği yapan Güngör, 3 Mart 2015 tarihinde Mersin Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başlamıştır. Mersin Valiliği'nde Vilayet Stajı, Mersin/Mut, Hatay/İskenderun ilçelerinde Refakat Stajı ve İstanbul’da Mülkiye Teftiş Stajı yapan Güngör, Karaman İli Kazımkarabekir ilçesinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı.

10.03.2017 tarihi itibarı Gülnar da görevine başlayan Kaymakam Güngör sürpriz bir şekilde 1,5 sene görev yaptığı Gülnar İlçesinden 208/157 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesine göre Edirne/MERİÇ ilçesine atandı.
Göreve geldiği günden beri Gülnar Halkının sevgisini kazanan, tayiniyle Gülnar Halkını üzen Kaymakam Güngör ürettiği projelerle halkın kalbinde taht kurmuştu. Ürettiği sosyal sorumluluk projeleri, Halk ile iç içe olması, samimiyeti ve çalışkanlığı ile Güngör, Trabzonlu Hemşerisi Efsane Vali Recep Yazıcıoğluna benzetiliyordu. İlçeden erken tayini çıkan Kaymakam Güngör Kısa sürede neler yapmadı ki;
Gülnar da bulunan tüm idare amirlerini, büyükşehir belediyesi Gülnar Şubesi ve ilçe belediyesi dâhil tüm idarecileri tek çatı altında buluşturdu aylık toplantılarla birlik ve beraberlik ortamını sağladı.
Gülnarın tüm mahallelerini tek tek gezerek her ay bir mahalleye giderek tüm idarecileri halkın ayağına götürdü sorunlarını yerinde dinledi. Dairelere yerinde ve habersiz denetimlerde bulunarak kamusal faydayı artırmaya çalıştı. Online Kamu Anketleri oluşturarak vatandaş memnuniyetini artırmak, aksaklıkları gidermek için araştırmalar yaptı.
Gülnar İlçe Koordinasyon Kurulu ile Ak Parti, MHP, CHP ve sivil toplum kuruluşları başkanları ile her ay birlik beraberlik ortamında Gülnarın tüm paydaşlarını bir araya getirdi, ilçe yatırımlarının koordinasyonu sağladı. Gülnar Dernekleri ile koordinasyon sağlayarak Federasyon Kurma çalışmalarını başlattı birlik beraberlik ortamı kurmayı sağladı.
Gülnarın tüm esnaflarını teker teker ziyaret etti, esnaflarımızın sorunlarını yerinde dinledi. Yeni açılan her müessese açılışına katıldı.
Tüm okulları ziyaret ederek, okulların sorunlarına çözümler üretti. Birçok okulun eksiğini gönüllü bağışçıların yardımlarına başvurarak yaptırdı. Yaklaşık 1 Milyon liraya varan bağışçı vakıf desteğiyle yapılan SNEV okul açılışını yaptı. Yaklaşık 3 milyon tl bedelli mesleki teknik bilişim atölyesinin ilçeye kazandırılması için uğraştı.
Gülnar İlçe Koordinasyon Kurulu ile yaklaşık 7 milyon liralık bedelli Gülnara Yeni Hükümet Konağı Projesiyle tüm idari kurumları tek kampüste toplayacak çalışmaları başlattı.
Gülnar İlçe Koordinasyon Kurulu ile yaklaşık 35 milyon liralık 205 Dairelik TOKİ Konutlarını ilçeye kazandırılması için uğraştı.
Kaymakamlık Proje Ofisini aktif şekilde çalıştırarak ilçeye 5 mobil halı saha ve 1 Kapalı Halı saha olmak üzere yaklaşık 1 milyon liralık 6 projenin kazandırılmasına katkıda bulundu.
Gülnarın 100 yıllık  Şehirlerarası Yol, Su, Elektrik Sorunlarını çözmek için girişimlerde bulundu. Gülnar İlçe Koordinasyon Kurulu ile bu sorunların çözümü için tüm muhataplarına ziyaretlerde bulundu.
Aynı kurul ile çalışarak Belediyenin desteklediği Orman Yürüyüş yolu ve MotoCross Pisti, Yassıbağ Göleti yürüyüş yolu çalışmalarına başkanlık edip ilçemize kazandırılmasına çalıştı. Gülnar tanıtımına katkıda bulunmak için 2. Ve 3. Uluslararası Gülnar Bilim ve Kültür Etkinliklerini organize etti. Sosyal medyayı aktif şekilde kullanarak, Gülnar tanıtımına katkıda bulundu.
Gülnar Yeteneğini Arıyor Projesini hayata geçirdi, yetenekli öğrencileri tespit ettirip müzik, spor, sanat, bilişim, karate, santranç sınıfları oluşturdu.
Gülnar Okuyor Projesiyle 2500 kişiyle ilçe stadında ” OKU” figürü oluşturup farkındalık yarattı, okullarda okuma saatleri başlattı, ilçe kütüphanesinde ders işleme saatleri oluşturdu, çocuklara okuma alışkanlığı kazandırdı. Modern Z kütüphaneler oluşturulması için çalıştı. Kitap, bilgisayar ve bisiklet dağıtım kampanyalarında bulundu. Gülnar da Sportif Turnuvalara ön ayak oldu, sporun gelişmesi ve sevdirilmesi için uğraştı, öğretmen, öğrenci, halk ve idarecilerle sık sık bu turnuvalarda bir araya geldi.
Ulusal Bayram kutlamalarının ilçe çapında görkemli bir şekilde kutlanmasını organize etti.
Gülnar Sinema ve Belgesel Günleri Projesiyle Kültür merkezini öğrencilere ücretsiz açtı her hafta 300 öğrenciye tarihi sinema ve belgeseller izleterek, kişisel gelişimlerine katkıda bulundu. Kültür merkezinde Yörük Müzesi açılması çalışmalarını başlattı.
Gülnar Kariyer Günleri Projesiyle çocuklara meslekler tanıtılıp kariyer planlamaları için yeni ufuklar çizildi. Öğrencileri yurt dışında ve yurt içinde gezilere gönderildi.
Gülnar İyilikte Yarışıyor Projesiyle öğrenciler sosyal farkındalık  yaratan projeler oluşturup insanlara yardım etmeye başladı.
İlçedeki atıl binaları tespit ederek kamu zararını önledi, atıl binaları faaliyete geçirdi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Binası yeni binasına taşıdı, engelli ve yaşlıların sorunlarını çözerek binaya kolay erişimlerini sağladı. Engelli öğrencilerimizin sınıflarını yenileyerek modern sınıflar oluşturulmasına katkıda bulundu.
Yemek projeleriyle yaşlı ve engellilerin evlerine sıcak yemek götürüldü.
Aile planlaması projesiyle yeni doğum yapan muhtaç ailelere bebek paketleri verildi. Muhtaç vatandaşların evine bakım onarım, eşya ve ev yapım desteği sağladı.
Kaymakam Mektup projesiyle ilçede bulunan muhtaç ve öksüz çocuklara mektuplar yazarak öksüz ve yetimlerin ihtiyaçlarını giderdi.
Muhtaç Öğrencilere kırtasiye ve elbise yardımlarında bulunacak projelerle destek verdi.
Temiz Evler Gülen Yüzler Projesiyle Engelli ve Yaşlılarımıza evde bakım ve temizlik desteği verdi.
Halk Eğitim bünyesinde açtırdığı kurslarla halkın gelir seviyesini artıracak projeler oluşturdu. Spor, sanat ve eğitim ve mesleki kurslar açtırdı.
Gülnar Hatun Bez Bebeği Projesiyle ilçeye yeni bir ikon, tanıtım objesi kazandırdı. Türk büyüklerinin bez bebek projelerini oluşturdu.
İstiridye Mantarı Üretim Projesiyle tarıma destek vermeye, mantar üretimini halka öğretmeye çalıştı.
Gülnar’ın Yöresel Ürünlerinin tanıtımı ve yaşatılması için bakanlığa projeler yazdı, halkı bilinçlendirmek için toplantılar yaptı. Fiğ desteği denetimlerini sıklaştırdı, kamu zararını önledi. TKDK vb yatırımlarını anlatarak ilçemize yeni yatırımları yapılması için vatandaş bilgilendirme toplantıları yaptı. Kooperatiflerin yatırımlarına öncülük yapacak bilgilendirmelerde bulundu.
Gülnar Nohudu, Gülnar Üzümü, Gülnar Çayı üretimini kaliteli hale getirmek için bakanlık nezdinde projeler oluşturdu.
Yatırım, tanıtım ve proje ofisi oluşturarak yatırımcının önünü açmak, tarımsal ve ekonomik istihdamı artıracak, projeler için bilgi sağlayacak bir ekip oluşturdu.
Orman İşletme Müdürlüğü ile ilçe halkına fidan desteği sağladı. Yeni orman alanları oluşturulmasına katkı sağladı.
Şehit aileleri ile sık sık bir araya gelerek onların yanında oldu, sorunlarının çözümü için destekçi oldu. Şehitlerin ismini yaşatmak için Gülnar Sınıfı Şehitler Ölmez Projesini başlattı. Şehitlerin ismini gönüllü bağışçıların destekleri ile yapılan özel sınıflarda yaşattı. Şehitler adına özel orman alanları oluşturdu. Özel günlerde ve mahalle toplantılarında şehit evlerine misafir oldu. Evinin kapısını şehit ailelerine açtı. 
Tüm bu katkıları için Kaymakam Güngör’e , Gülnar Belediyesi kararıyla Fahri hemşerilik beraatı ve Gülnarın Şehir Anahtarı  verildi.

Kaymakam Güngör’e yeni görev yerinde başarılar diliyoruz.

Gülnar seni asla unutmayacak…

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜLNARIN, SEVİLEN, KAYMAKAMINA, FAHRİ, HEMŞERİLİK, , BERATI, VE, ŞEHRİMİZİN, , ANAHTARI, VERİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı