İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
CHP Aday Tanıtım Programı Cuma Günü
CHP Aday Tanıtım Programı Cuma Günü
Gülnar Anadolu Lisesinde Gülnar Ürünleri Sergilenecek
Gülnar Anadolu Lisesinde Gülnar Ürünleri Sergilenecek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Yılmaz Tezcan Veda Turu Kapsamında Gülnar’da
Yılmaz Tezcan Veda Turu Kapsamında Gülnar’da
AK Parti Milletvekili Adayı Bilal Özkan Konvoylarla Karşılandı
AK Parti Milletvekili Adayı Bilal Özkan Konvoylarla Karşılandı
Haber Detayı
31 Mayıs 2018 - Perşembe 11:30 Bu haber 6326 kez okundu
 
Gülnar Yeteneklerini Arıyor Projesi" Yıl Sonu Gösterimini Sundular
Gülnar Yeteneklerini Arıyor Projesi" Yıl Sonu Gösterimini Sundular
KAMU Haberi
Gülnar Yeteneklerini Arıyor Projesi

"Gülnar Yeteneklerini Arıyor Projesi" Yıl Sonu Gösterimini Sundular
Gülnar Kaymakamlığı Başkanlığında Gülnar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinesinde Gülnar Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan “Gülnar Yeteneklerini Arıyor” projesi kapsamınsa Kodlama Kursu, Tiyatro Kursu, Müzik Kursu ,Spor Kursunda yeteneklerini sergileyen Öğrenciler yıl sonu gösterimlerini Gülnar Kültür Merkezi çok amaçlı salonunda gerçekleştirdiler.
Programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Burgut,“Gülnar Yeteneklerini Arıyor Projesi” eğitimin tüm taraflarını kapsayacak şekilde okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrencilere yönelik çalışmaları içermektedir. Proje ile amacımız bireylerin farkına varmadıkları yeteneklerini ortaya çıkarmak, yeteneğinin farkına vardığı halde bu yeteneğini geliştirme imkanı bulamayan öğrencilerimize bu ortamı sağlamaktır.Bu şekilde ortaya konacak olan yüksek kalitede, güçlü bir eğitimin ardından belli alanlarda yetenekli olan öğrencilerimizin ders dışı etkinliklerle bu yeteneklerini geliştirmeleri hedeflenmektedir. Böylece çocuklarımız hem okul derslerinden geri kalmayacak hem de boş zamanlarında yeteneklerini geliştirme imkanı bularak bir yandan kendini bu alanda en iyi şekilde geliştirirken diğer yandan da ülkesine en iyi şekilde katkı sağlayacaktır. Amacımız kendine güvenen, öz güveni yüksek, başarılı, yetenekli, ahlaklı ve ülkemize büyük fayda sağlayacak nesiller yetiştirmektir. Dedi.
Projenin fikir sahibi İlçe Kaymakamı Ekrem GÜNGÖR proje ile ilgili şunları aktardı;
Ülkemiz genç ve dinamik nüfusu ile büyük bir potansiyele sahiptir. Bu potansiyelin değerlendirilmesi yüksek dinamizmimizin kaynağı olan gençlerimizin kendilerini her alanda geliştirmelerine bağlıdır. Doğru bir eğitim yaklaşımı ile gençlerimizin en güzel şekilde eğitim almalarının yanı sıra çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetler içerisinde bulunan donanımlı bireyler haline gelmeleri sağlanmalıdır. Bu doğrultuda geliştirilecek olan öğrencilerimizin gelecekte ülkemiz adına pek çok başarıya imza atmaları sağlanacaktır. Bu bakış açısı ile yetenekli öğrencilerimizin yetenekli olduğu alanda kendini geliştirmesini sağlayarak ülkesine faydalı ülkesinin gelişimine katkı yapan bir birey olmasını sağlamak amacıyla yetenek sınıfları oluşturulması amaçlanmıştır. Kaymakamlığımız, ilçe MEM müdürlerimiz ve Halk Eğitimi Merkezi idarecileri ile birlikte el ele vererek bir proje oluşturmaya karar verdik.

Bu Yetenekli öğrencilerimizin okuldaki derslerini aksatmadan okul başarılarının sağlaması bununla birlikte yetenekli olduğu alanı ve yeteneklerini geliştirmelerine imkân sağlayacak bir ortam oluşturulmalıydı. Bu amaçla “Gülnar Yeteneklerini Arıyor Projesini” hazırladık. Projelerimiz bir taraftan okuldaki başarıyı güçlendirirken diğer taraftan öğrencilerimizi sosyal faaliyetlere yönlendirmesi ve yeteneklerinin değerlendirilmesine imkân sağlaması yönüyle ülkemizin önemli bir ikilemine de çözüm sunmaktadır. Aynı zamanda her alanda ülkemizi gururlandıracak büyük yeteneklerin bulunması ve desteklenmesi açısından etkili olabilecek bir sistemi ortaya koymaktadır. Dedi.
Gülnar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sadık Güleryüz, Gülnar Yeteneklerini arıyor projesi kapsamında  4 ayrı kategoride açılan kursta 94 Kursiyer Eğitim alıyor dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gülnar, Yeteneklerini, Arıyor, Projesi", Yıl, Sonu, Gösterimini, Sundular,
Yorumlar
Haber Yazılımı