İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Fizik Yarışmasında
Fizik Yarışmasında
Gülnar Belediyesi
Gülnar Belediyesi
Haber Detayı
10 Mayıs 2013 - Cuma 00:00 Bu haber 4242 kez okundu
 
Gülnar Yapı Sahibi Çetin Usta
- Haberi
Gülnar Yapı Sahibi Çetin Usta

Gülnar Yapı Sahibi Çetin Usta:  Isı Yalıtım sizler için önemlidir

Gülnar Yapı Isı Yalıtım ve mantolama sistemleri işletme sahibi Çetin Usta 2013 yaz sezonuna Yordamlı İnşaat’a ait Kariyer evlerinde başladı. Yaklaşık 15 yıldır Gülnar’da çalışmalarını sürdüren Gülnar Yapı Sahibi Çetin Usta, ilçemizde sıva, fayans ve seramik dalında vatandaşlara hizmet veriyordu. 2012 yılında hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek Isı Yalıtım ve Mantolama işine başladı.

Niçin ısı yalıtım yaptırmalıyız diye sorduğumuz Çetin Usta; Kış aylarında meydana gelen ısı kayıplarını ve yaz aylarında meydana gelen ısı kazançlarını azaltmak için yapılan işlemlere "ısı yalıtımı" denir. Kışın üşümemek için kömür, doğalgaz gibi yakıtlar kullanarak evimizi ısıtır; yazın ise ısınan evimizi klimalarla soğuturuz.

Isı yalıtımı, kışın ısınmak yazın da serinlemek için harcadığımız enerjiyi azaltarak daha konforlu ortamlarda yaşamak amacıyla yapılır. Bu çerçevede ısı yalıtımı, binaların dışarıya veya garaj, depo gibi ısıtılmayan bölümlerine bakan duvar, çatı, döşeme, cam, doğrama ve tesisatlarına uygulanır.

Bir başka deyişle, bina sakinlerinin daha az enerji kullanarak ısınması veya serinlemesi ve dolayısıyla çevre kirliliğinin azaltılmasının sağlanması, binanın iç ve dış etkenlerden korunarak ömrünün uzatılması amacıyla; farklı sıcaklığa sahip yaşam alanları ile çevresi arasındaki ısı geçişini azaltmak için yapılan işlemlere "ısı yalıtımı" denir dedi.

Isı yalıtımın faydaları hakkında da bilgi veren Çetin Usta; 1- Isınma veya serinleme amacıyla yapılan harcamalardan ortalama %50 tasarruf ederek, kışın daha iyi ısınmaya, yazın ise serin kalmaya imkan sağlar. 2- Yakıt tüketimini ve dolayısıyla atık gaz emisyonlarını azaltarak çevre kirliliği ve küresel ısınmanın önlenmesine katkıda bulunur. 3- Sağlayacağı verimlilikle, ülkemizin enerjide dışa bağımlılığını azaltır. 4- Evlerde küflenme, siyah leke ve mantar oluşmasına neden olan terlemeyi (yoğuşma) önler. 5- Betonun içindeki demirlerin paslanmasını engeller, binanızın depreme karşı dayanıklılığını korur. 6- Yaşam alanları içersinde dengeli oda sıcaklıkları yaratarak konforlu ve sağlıklı mekanlar oluşturur dedi

Geçen yıla oranla işlerin bu yıl daha yoğun olduğunu belirten Çetin Usta, ısı yalıtım yaptıracak olan müşterilerime her türlü kolaylığı sağlıyoruz.  Ödeme koşullarında 12 ay taksit imkanı sunuyoruz. Kısacası müşterimizin cebine uygun fiyat ve ödeme koşulları sunuyoruz  dedi.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Site Admin
Etiketler: Gülnar Yapı Sahibi Çetin Usta
Yorumlar
Haber Yazılımı