İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Meltem &Mehmet Arıcı Çiftine Mutluluklar Dileriz
Meltem &Mehmet Arıcı Çiftine Mutluluklar Dileriz
PKK'nın kaçırdığı Gümrük memuru Gülnar'lı Hacı İcat
PKK'nın kaçırdığı Gümrük memuru Gülnar'lı Hacı İcat
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Başk Yard.Özer'den Kadınlar Günü Mesajı
Başk Yard.Özer'den Kadınlar Günü Mesajı
Gülnar Üretici Kadınlar Derneği Kuruldu.
Gülnar Üretici Kadınlar Derneği Kuruldu.
Haber Detayı
08 Mart 2018 - Perşembe 09:42 Bu haber 4336 kez okundu
 
Gülnar Ülkü Ocakları Başkanlığından yazılı açıklama
Gülnar Ülkü Ocakları Başkanlığından yazılı açıklama
SİYASET Haberi
Gülnar Ülkü Ocakları Başkanlığından yazılı açıklama

.ÜLKÜCÜLÜĞÜN TEK ADRESİ MHP'DİR.

            Gülnar Ülkü Ocakları Başkanı Ömer KAYHAN, MHP’den başka partilerde sanal ülkücü kimliğiyle siyaset yapanları uyardı: “Ülkücülüğün tek adresi MHP’dir”

            Gülnar Ülkü ocakları başkanı Ömer KAYHAN yazılı bir basın açıklaması yaparak yaklaşan yerel seçimler öncesinde MHP’den ayrılıp başka partilerde ülkücü kimliği ile siyaset yapmaya çalışanlar olduğunu belirterek Ülkücülüğün tek adresinin MHP olduğunu söyledi. Ocak Başkanı Ömer KAYHAN açıklamasında şunları söyledi;

            “80 yıllık ömrünü Türk milletine adayan; yalan,dolan ve hileyle iktidar koltuğuna oturmanın hesaplarını yapmak yerine,insan yetişmek gibi zor bir misyon üstlenerek, ülkücü bir nesil yetiştiren Cennet Mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in manevi evlatları olan biz ülkücülere bıraktığı iki önemli emanet vardır  ki; bunlar Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları’dır. Ülkücülerin fikir babası olan Başbuğumuz ve yakın çalışma arkadaşları 1944’de “Tabutluklarda”, 1980’de “Mamak”ta her türlü zulüm ve işkenceye maruz kaldıkları ve idamla yargılandıkları siyasi yaşamlarında birçok kez tehdit, şantaj ve iftirayla boğuştukları halde her dönem mutlaka MHP çatısı altında seçime girerek Türk Milliyetçiliği davasına hizmet etmişlerdir.

            Vatan topraklarımızın ve ülke bütünlüğümüzün tehlikeye düştüğü dönemde, vatanını, bayrağını canı pahasına savunan ve bu uğurda 5 bin evladını şehit veren, onbinlerce gazisi, dulu, yetimi ile baş başa kalan “Ülkücü Hareket”in adını kimse abdestsiz olarak ağzına alamaz. Son günlerde hareketlenen seçim pazarlarında ülkücüler üzerinden nemalanmaya çalışan bezirganlar ve onlara inanan acemi siyasetçiler şunu iyi bilmelidirler ki; Ülkücünün nasıl ki anası, babası belli ise, partisi de bellidir ve o parti Milliyetçi Hareket Partisi’dir.       

            “Ülkücülük şereftir, şereften taviz olmaz” düsturundan hareketle, ülkücünün kişiliğinden, fikrinden, ve inandığı değerlerden taviz vermeden siyaset yapabileceği tek adres MHP’dir.Buradan açıkça ilan ediyorum ki; Türklük Gurur ve Şuuru ile İslam Ahlak ve Faziletinden kana kana içmiş, “Ocak”larda pişerek hamlığını atmış, menfaatsiz ve riyasız siyaseti Başbuğ Alparslan Türkeş’ten öğrenmiş olan gerçek ülkücülerin Milliyetçi Hareket Partisine resmi kayıtları olmasa bile, varolan gönül bağları ömürlerinin son anına kadar devam edecektir.

            Ülkücüler hiç kimsenin şahsi hesaplaşmalarında figüran olmayacaktır.Sahip olduğumuz dünya görüşümüzden dolayı geçmişte bize ve kutsal saydığımız değerlere düşmanlık, kin ve nefret besleyenler, bugün “Birlik Türküleri” söyleyerek zihinleri bulandırmaya çalışmaktadırlar.Geçmişi ve bugünü ile gurur duyan, yıllar sonra da asil bir bozkurt duruşu sergilemek isteyen hiçbir ülkücü;ben ülkücüyüm ama AKPliyim ben ülkücüyüm ama CHPliyim,Ben ülkücüyüm ama İYİ partliyim diyemez.Bu oyunların içinde bulunanlar asla ülkücü değillerdir, hiçbir zaman ülkücü olamayacaklardır.
   Ülkemizin üzerinde çok değişik ve karmaşık oyunlar oynandığı bu günlerde bu oyunları bozacak ve kötü gidişata dur diyecek tek unsur; Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli önderliğindeki Ülkücü harekettir” .   

            Bu vesile ile 18 Mart 2018 günü yapılacak 12 nci Olağan Büyük Kurultayımızın da Bilge Liderimiz,Genel Başkanımız Sayın Dr.Devlet BAHÇELİ bey şahsında Yüce Türk Milletine hayırlar getirmesini de temenni ederim... Saygılarımla

                                                                                              Ömer KAYHAN

                                                                                  Gülnar Ülkü Ocakları Başkanı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gülnar, Ülkü, Ocakları, Başkanlığından, yazılı, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı