İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Voleybol Turnuvasında
Voleybol Turnuvasında
ÇÖZÜM Hızlı Başladı
ÇÖZÜM Hızlı Başladı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Meclis Üyesi Çöl'den Yeni yıl Mesajı
Meclis Üyesi Çöl'den Yeni yıl Mesajı
Kaan Yıldırım'dan Yeni yıl Mesajı
Kaan Yıldırım'dan Yeni yıl Mesajı
Haber Detayı
04 Ocak 2020 - Cumartesi 13:26 Bu haber 7575 kez okundu
 
Gülnar'da Gündem Doğalgaz
Gülnar'da Gündem Doğalgaz
DİĞER Haberi
Gülnar'da Gündem Doğalgaz

Kent Konseyi Başkanı Selami Bağca başkanlığında, Esnaf Odası Başkanı Zeynel Nar, Badem-Der Başkanı Ali Kozak, İlçe Kaymakamlığı’ndan Hüseyin Şeker ve Gülnar Belediyesi’nden Mustafa Gümüş  tarafından Gülnar İçin Doğalgaz Platformu  oluşturuldu.

Doğalgaz Platform üyeleri ise; siyasi parti başkanları, STK başkanları ve merkez mahalle muhtarlarından oluşturuldu.

Kaymakamlık makamına başvuru dilekçesi verilerek, kentimize dökme doğalgaz’ın tesis edilmesi talep ediliyor.

Konu hakkında açıklama yapan Gülnar Kent Konseyi Başkanı Selami Bağca; “Gülnar İlçesi merkez 8206, köyler dahil 25.300 nüfusu ile Toroslarda bulunan bir ilçedir. İlçemiz halkı kış aylarında ki ısınma sorununu katı yakıtlı soba ile sağlanmaktadır. Bu tür ısınma şekli ilçemizde zehirlenmelere, hava kirliliğine ve halkımızın yaşam kalitesinin düşmesine neden olmaktadır.

İlçemiz, il merkezine en uzak ilçelerden olup, rakım ve iklim farkından dolayı kış ayları denize sahili bulunan ilçelerden daha soğuk ve zorlu geçmektedir.

Ülkemizin en büyük yatırımı olan Akkuyu Nükleer Enerji Santrali Gülnar’da yapılmakta olup, bu proje ile ilçemize yerleşecek yerli ve yabancı personellerinde ısınma ihtiyaçları daha rahat şekilde karşılanabilecektir.

21. Yüzyılda soba ile ısınma modeli sadece kırsalda kalmış ilçelerde kullanılmaktadır. İlçemizdeki ısınma ve hava kirliliği sorununun çözülmesi için kurulan Gülnar İçin Doğalgaz Platformu’nun başlattığı imza kampanyası da Gülnar halkının doğalgaz istediğini göstermektedir.

Coğrafi konum itibariyle ortalama 1000 m rakımda olan ilçemiz, altı ay kış yaşamaktadır. Nüfus yoğunluğu da dikkate alındığında sınır ilçemiz olan Ermenek örneğinde olduğu gibi depolanmış dökme gaz projesinin yapılmasının uygun olacağını düşünüyoruz.

Kentimize hayırlı olmasını temenni eder, çalışmalarımıza vatandaşlarımızın da katkısı ile başarıya ulaşacağımıza inanıyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gülnar'da, Gündem, Doğalgaz,
Yorumlar
Haber Yazılımı