İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Anaokul'da Mezuniyet Heyecanı
Anaokul'da Mezuniyet Heyecanı
Gülnar Belediye Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısını Gerçekleştirdi
Gülnar Belediye Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısını Gerçekleştirdi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
MHP İlçe Başkanı Ateş'ten Açıklama
MHP İlçe Başkanı Ateş'ten Açıklama
Gülnar'da Yaban Hayvanlar İçin Yem Bırakıldı
Gülnar'da Yaban Hayvanlar İçin Yem Bırakıldı
Haber Detayı
31 Ocak 2019 - Perşembe 15:39 Bu haber 2203 kez okundu
 
Gülnar'da File Örme Kursu Başladı
Gülnar'da File Örme Kursu Başladıv
DİĞER Haberi
Gülnar'da File Örme Kursu Başladı

Cumhurbaşkanımızın  talimatlarıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen sıfır atık projesi Tanıtım toplantısından sonra ülkemiz genelinde olduğu gibi gülnar Kaymakamlığı himayesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizesinde Halk Eğitimi Merkezi müdürlüğünce sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir ülke ile yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla "Sıfır Atık Projesi" kapsamında "File İşi Yapımı" kursu

28 Ocak 2019 tarihinde başlamıştır. Yaklaşık olarak 21 bayan kursiyerin eğitim aldığı 163 saat olan "File İşi Yapımı" kursunda bayanlarımız hem kış mevsimini değerlendiriyorlar hem de aile ve ülke ekonomisine katkıda buluyorlar.Yine tüketim toplumu yerine üretim toplumu olmanın verdiği mutluluk yüzlerindeki tebessümden anlaşılmaktadır diyen gülnar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sadık Güleryüz Sıfır Atık Projesi  kapsamında açılan File İşi Yapımı Kursu, diğer kurs ve faaliyetlerimizde bizlere her daim katılım ve katkı sunan,fikir babalığı yapan  Kaymakamımız Sayın Mustafa AYVAT Bey başta olmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fatih BURĞUT Bey'e Kültür Merkezi çalışanlarımıza Okul- Kurum müdürlerimize ve bizlere destek veren bütün Kamu Kurum ve Kuruluşlarının çalışanlarına Halk Eğitim eğitim ve ailesi adına teşekkür eder saygı ve sevgilerimi sunarım dedi.
Kurs Öğretmeni Fadime Özükanlı "Kursiyerlerimiz sabahtan öğleye kadar en fazla 2soğan filesi yapabiliyor. File yapımı oldukça uğraş isteyen bir iş. Zaman zaman ipliklerdeki tozlar nedeniyle nefes almakta güçlük çekiyoruz. Kursiyerlerimiz kendilerini geliştirdikleri takdirde en fazla günde 4 adet file yapabileceğini tahmin ediyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gülnar'da, File, Örme, Kursu, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı