İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Meltem &Mehmet Arıcı Çiftine Mutluluklar Dileriz
Meltem &Mehmet Arıcı Çiftine Mutluluklar Dileriz
PKK'nın kaçırdığı Gümrük memuru Gülnar'lı Hacı İcat
PKK'nın kaçırdığı Gümrük memuru Gülnar'lı Hacı İcat
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Ak Avukatlık Bürosu Açıldı
Ak Avukatlık Bürosu Açıldı
Yardımlar Teslim Edildi
Yardımlar Teslim Edildi
Haber Detayı
20 Mart 2018 - Salı 15:21 Bu haber 6211 kez okundu
 
Gülnar'da 17 Bin Kişniş Üzümü Fidesi Dağıtıldı
Gülnar'da 17 Bin Kişniş Üzümü Fidesi Dağıtıldı
KAMU Haberi
Gülnar'da 17 Bin Kişniş Üzümü Fidesi Dağıtıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesince, bağcılık ile geçimini sağlayan üzüm üreticilerine yönelik hayata geçirilen 'Aşılı Asma Fidanı Üretimi Projesi' kapsamında, Gülnar için de yöreye özgü, yüksek kar getirisine sahip ve kurutmalık olarak değerlendirilen 17 bin adet kurutmalık kişniş üzümü çeşidinin dağıtımı gerçekleşti.

Eğitimde Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Ziraat Mühendisi Mehmet Erdem Kiraz, bağ tesisi ve yetiştirme teknikleri, bir bağın nasıl tesis edilmesi gerektiği, filoksera böceğinin bağcılığa olan zararı, bağ tesisinde yer, çeşit ve anaç seçimi, bağ yerinin hazırlanması, dikim planının oluşturulması, fidanların dikimi ve bakım işlemleri hakkında üreticileri bilgilendirildi.
Ziraat Mühendisi Mehmet Erdem Kiraz, Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile yürütülen projeyle üreticiye doğrudan katkı sağlamayı hedeflediklerini ifade etti.
Muhtarlık Daire Başkanı Erkan Arıcı konuşmasında,Mersin Büyükşehir Belediyemiz 13 İlçemize eşit olarak hizmet vermektedir.Gülnar İlçemizde 1.Kat,2.Kat asfalt çalışmalarımız 2018 yılında devam edecektir.Yakın zamanda Dosteli Marketimiz,Otogarımız açılacaktır.Hizmetlerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a teşekkür ederim dedi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarım Daire Başkanı Serdar Gökçek konuşmasında; Mersin Büyükşehir Belediyemiz ilk olarak Tarım Daire Başkanlığını kurdu. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak 13 İlçemize Tarım konusunda her türlü desteği verdik,vermeye devam ediyoruz.Bugün Gülnar İlçemizde 17 Bin adet Kuratmalık Kişniş Üzümünü dağıttık.dedi.
Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel,Gülnar’da Halkımıza örnek olmak için Badem Bahçesini kurdum.Şimdi Çukurasma Mahallemizde Kişniş Bahçesi kuracağım.Büyükşehir Belediyemiz İlçemize her konuda yardımlarını eksik etmiyor.İlçem adına Burhanettin Kocamaz Başkanıma teşekkür ederim dedi.
İlçe Kaymakamı Ekrem Güngör,100 Yıllık Gülnar İlçemizde Kişniş konusunda Türkiye’nin 70 Üretiyoruz ama paketleme tesisimiz olmadığı için vatandaşlarımız Kişnişlerini ucuza vermek zorunda kalıyor böylelikle Kişniş Üzüm üretimimiz düşmektedir.Büyükşehir Belediyemiz 17 Bin Kişniş Üzümü dağıttı.İnşallah Paketleme tesisi de kurar.Emeği geçen herkese teşekkür ederim dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gülnar'da, 17, Bin, Kişniş, Üzümü, Fidesi, Dağıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı