İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
MHP İlçe Teşkilatı Mahalle Halkıyla Bayramlaştı
MHP İlçe Teşkilatı Mahalle Halkıyla Bayramlaştı
AK Parti’de Bayramlaşma
AK Parti’de Bayramlaşma
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Başkan Günel,Genel Başkanımızın Emrindeyiz
Başkan Günel,Genel Başkanımızın Emrindeyiz
Eğitim Bir Sen Gülnar İlçe Temsilcisi  Osman Özkan oldu
Eğitim Bir Sen Gülnar İlçe Temsilcisi Osman Özkan oldu
Haber Detayı
10 Ekim 2018 - Çarşamba 16:25 Bu haber 3492 kez okundu
 
Gençlik Sahasına Hayvan Sokulmayacak
Gençlik Sahasına Hayvan Sokulmayacak
DİĞER Haberi
Gençlik Sahasına Hayvan Sokulmayacak

Gülnar Kaymakam Vekili Mehmet Erhan Türker, Mersin Damızlık ve Koyun ve Keçi Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Mehmet Akdoğan,Gülnar Orman İşletme Müdürü Muharrem Şahin,Jandarma Komutanı Furkan Fahri Altuntaş,İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Burgut,İlçe Gıda ve Hayvancılık Müdürü Nazım Eken,Gülnar Damızlık Koyun Yetiştiriciliği Birlik Temsilcisi  Mustafa Değirmenci,Köseçoban Mahalle Muhtarı Seydi Bal,Mahalle sakinleri ve çobanlar katıldı.
Gülnar Damızlık Koyun Yetiştiriciliği Birlik Temsilcisi Mustafa Değirmenci yaptığı konuşmada;Bu gün burada çobanlarımızla kurum Amirlerimizle bir araya geldik.Çobanlarımızın dertleri malum otlatma sahalarımız az çobanlarımızın istek ve arzularını dinlemek,Kurum Amirlerimizin istek ve arzularını dinlemek için ve bu taleplerde ortak noktada buluşmak için bir araya geldik dedi.
Mersin Damızlık ve Koyun ve Keçi Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Mehmet Akdoğan konuşmasında; Gülnar İlçemizin geçimini hayvancılık ile sağlayan bir ilçedir. Gülnar İlçemizde hayvancılık yapmak son zamanlarda güç. Çünkü Otlatma sahalarımız azaldı. Mersin Orman Bölge Müdürlüğümüzle birlikte bu sahalarımızı dolaşarak bu bölgemizde otlatma sahalarını açmaları konusunda çalışmalarımız bulunmaktadır. Çünkü vatandaşlarımız Hayvancılık ile uğraşırken, Hayvanlarını otlatacak meralar yok. Bu bölgede Tarım yok sadece hayvancılık var.İnşallah bu sorunu çözeriz katılımlarınızdan dolayı herkese teşekkür ederim dedi.
İlçe Kaymakam Vekili Mehmet Erhan Türker,Köseçobanlı Mahalle sakinlerimizle ve çobanlarımızla bir araya geldik. Çobançılarımızın sorunlaerını dinledik,Orman İşletme Müdürlüğümüzden taleplerini dinleyip çözüm üretmek için birlikteyiz.Çobançılardan isteğimiz Gençlik sahasına hayvan sokulmaması,çobançılardan ricamız gençlik sahalarımızı korumalarıve Orman İşletme Müdürlüğümüz tarafından gösterilen sahalarda hayvanlarını gütmeleri gerekmektedir.Sizler Ormanlarımıza sahip çıkın bu Ormanlar hepimizin dedi.
Gülnar Orman İşletme Müdürü Muharrem Şahin,Köseçoban ve Kuskan Mahallelerimizde yaklaşık olarak 500 Hektarlık alanda Otlatma sahasına açacağız.Ormanlarımıza hayvandan çok Çobancılar zarar veriyor.Ormanlarımıza zarar vermeyelim.Hep birlikte Ormanlarımızı koruyalım ve göstermiş olduğumuz sahalarda hayvanlarımızı otlatalım dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gençlik, Sahasına, Hayvan, Sokulmayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı