İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Ateş Eczanesi
Ateş Eczanesi
Ramazan Sarıtaş
Ramazan Sarıtaş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Turhan'dan 10 Kasım Mesajı
Turhan'dan 10 Kasım Mesajı
Eğitim -İş Gülnar Temsilcisi Ömer Ali Bahar 10Kasım Mesajı
Eğitim -İş Gülnar Temsilcisi Ömer Ali Bahar 10Kasım Mesajı
Haber Detayı
12 Kasım 2021 - Cuma 08:28 Bu haber 1684 kez okundu
 
GDH Bahçesine Fidanlar Dikildi
GDH Bahçesine Fidanlar Dikildi
KAMU Haberi
GDH Bahçesine Fidanlar Dikildi

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü münasebetiyle Gülnar’da Gülnar Devlet Hastanesi Bahçesinde  ağaç dikimi yapıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ülkemiz genelinde düzenlenen “252 bin Ağacı toprakla buluşturmak amacıyla  Gülnar Orman İşletme Müdürlüğünün koordinesinde ilçemizde  gerçekleştirilen fidan dikim törenine İlçe Kaymakamı Yunus Emre BAYRAKLI, Belediye Başkanı Alpaslan ÜNÜVAR,  Hakim Mesut ALTAY, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Celal KADİM, Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Tevfik Kalemci, Gülnar Orman İşletme Müdürü Muharrem ŞAHİN, Kent Konseyi Başkanı Sayın Selami BAĞCA ve kurum amirleri katıldı.

İlçe Kaymakamı Yunus Emre BAYRAKLI etkinlikte yaptığı konuşmada “ İlçemizin en güzel ve en modern binalarından birisi olan Gülnar Devlet Hastanemizin bahçesinde bir peyzaja ihtiyacımız vardı. Bu organizasyonu düzenleyen başhekimimize ve orman işletme müdürümüze vefFidan dikimine destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi
Gülnar Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Mücahit Aydın,Hastane bahçemizi güzelleştiriyoruz.Hastanemize destek veren herkese teşekkür ederim.Gülnar halkımızın Hastanemize sahip çıkmalarını istiyor,katılımınızdan dolayı teşekkür ederim dedi.

Gülnar Orman İşletme Müdürü Muharrem ŞAHİN ise; “ 7 Kasım 2019 tarih ve 30941 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile 11Kasım Ağaçlandırma seferberlik günü ilan edilmiştir.

Böylece ülkemizde her yıl 11 kasım gününü milli ağaçlandırma günü olarak kutluyoruz. Bu yıl 11 kasım milli ağaçlandırma günü temamız “her bir vatandaşımız için 3 fidan”  toplam 252 bin fidanı 2021 yılı içerisinde toprakla buluşturmaktır.  Bu yıl işletmemizde 6395 hektar ormanlık alanımız yanmıştır. Bu sahalarda hızla enkaz temizleme işlemi devam etmektedir. Temizlenen alanlara kızılçam tohumu ekimi yapılarak doğal olarak gençliklerin gelmesi sağlanacaktır. Bunun yanında harnup, badem, selvi gibi diğer türlerle de fidan dikimi yaparak yanan ormanlarımızı tekrar yeşillendireceğiz” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GDH, Bahçesine, Fidanlar, Dikildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı