İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
CHP Aday Tanıtım Programı Cuma Günü
CHP Aday Tanıtım Programı Cuma Günü
Gülnar Anadolu Lisesinde Gülnar Ürünleri Sergilenecek
Gülnar Anadolu Lisesinde Gülnar Ürünleri Sergilenecek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Muhtarların Sorunları Masaya Yattı
Muhtarların Sorunları Masaya Yattı
400 Öğrenciye Kur'an-ı Kerim Dağıtıldı
400 Öğrenciye Kur'an-ı Kerim Dağıtıldı
Haber Detayı
13 Şubat 2016 - Cumartesi 11:29 Bu haber 8218 kez okundu
 
Dr. Bolaç Mersin Yenişehir Hastanesinde Hizmet Vermeye Başladı
KÜLTÜR Haberi
Dr. Bolaç Mersin Yenişehir Hastanesinde Hizmet Vermeye Başladı

Fizik Tedavi Uzm. Dr. Veli Enes Bolaç yeni yerinde görevine başladı

Özel Mersin Yenişehir  Hastanesi kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon konusunda sürekli adından bahsettiren Hastane değerli bir doktoru daha bünyesine dahil ederek daha da güçlendi.

Hastalarının memnuniyeti ve isteklerini hep ön planda tutmaya çalışan, güler yüzlü personeline Fizik Tedavi Uzm. Dr. Veli Enes Bolaç’da dahil oldu.

Hastanede hizmet vermekten onur ve gurur duyduğunu ifade eden Bolaç Mersin’de Hemşerilerine  en üst performansla gayret edeceklerini belirtti.

Fizik Tedavi Uzm. Dr. Veli Enes Bolaç kimdir?

19 Mayıs 1980 de Gülnar’da doğan Bolaç, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2004 yılında mezun oldu. 2011 yılında Uzmanlığını Mustafa Kemal Üniversitesinde tamamladıktan sonra Karaman Devlet Hastanesine atandı. 4 yıldır Karamanlılara hizmet veren Bolaç, çalışmalarını bundan sonra Özel Mersin Yenişehir Hastanesinde devam ettirecek. Enjeksiyon(iğne tedavisi) ve Manipulasyon alanında uzman olan Bolaç evli ve 1 çocuk babası.

Fizik Tedavi Uzmanı hangi hastalıklara bakar ?

Fizik tedavi uzmanı, tüm hareket sistemi hastalıklarının muayenesini yapan, tanısını koyan ve cerrahi olmayan tedavisini yürüten hekimdir. Fizik tedavi branşını ilgilendiren sistem ve hastalık yelpazesi çok geniştir.

Hareket sistemini oluşturan eklem (boyun, bel, omuz, dirsek ve bilekler, kalça, diz, ayak bileği ve diğer tüm eklemler), kas (adale) ve kemik problemleri ile diğer yumuşak doku problemleri, sıklık açısından ilk sırayı oluşturur. İkinci sırada, hareket sisteminin enflamatuar hastalıkları olan romatizmal hastalıklar gelir. Yine çok geniş bir yelpazeye sahip olan rehabilitasyon uygulamaları, nörolojik, ortopedik, ürolojik, kardiyak, vs. gibi değişik alanlarda düzeltici, normale döndürücü, kolaylaştırıcı programlar yürütür. Ağrı ve kronik ağrı da, fizik tedavi uzmanının yoğun olarak ilgilendiği ve tedavi ettiği problemlerdir. Başka branşları ilgilendiren değişik ağrı sebeplerinin bir kısmı, hareket sistemi veya romatizmal kaynaklı ağrılarla birlikte bulunabildiğinden, yine fizik tedavi uzmanının ilgi alanına girer.

 

Kırık, çıkık ve acil travmatoloji, ortopedinin konusu olduğundan, fizik tedavi uzmanı bu patolojiler ile doğrudan ilgilenmez; ancak acil ve operatif tedaviden sonra, genellikle rehabilitasyon, bazen de fizik tedavi uygulamalarını gerektirdiği için, tekrar fizik tedavi uzmanının konusu haline gelir.

Ameliyat gerektirmeyen nörolojik problemler de, belli aşamalarda fizik tedavi uzmanının ilgi alanına girer. Muayene ve değerlendirme sonucu ameliyat gerektiren nörolojik problemi olan hastaları, nöroşirürji uzmanına yönlendirir.

 

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: Site Admin
Etiketler: Dr. Bolaç Mersin Yenişehir Hastanesinde Hizmet Vermeye Başladı
Yorumlar
Haber Yazılımı