İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Gülnar'da 20.267 Seçmen Oy kullanacak
Gülnar'da 20.267 Seçmen Oy kullanacak
Yaşlılar Haftası Etkinliği Dayıcık Mahallesinde Gerçekleşti
Yaşlılar Haftası Etkinliği Dayıcık Mahallesinde Gerçekleşti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Başkan Şahin'den Açıklama
Başkan Şahin'den Açıklama
Kaan Yıldırım'dan 8 Mart Kadınlar Günü Mesajı
Kaan Yıldırım'dan 8 Mart Kadınlar Günü Mesajı
Haber Detayı
10 Mart 2019 - Pazar 21:36 Bu haber 1954 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan Mersin'de
Cumhurbaşkanı Erdoğan Mersin'de
SİYASET Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Mersin'de

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin mitinginde yaptığı konuşmada, “Ezana sahip çıkmayan, bu ülkeye de sahip çıkmaz. Ezana sahip çıkmayanlar, Allah korusun, yarın öbür gün düşman kapımıza dayandığında tıpkı 15 Temmuz’da darbecileri alkışladıkları gibi onları da alkışlarlar. Ezana sahip çıkmayanlar bu ülkenin ve milletin hiçbir değerine sahip çıkmazlar” dedi.

Gazi Mustafa Kemal’in, “Toroslar’da bir Yörük çadırının dumanı tüttükçe bu dünyada kimse bizi yenemez” sözünü söyleyecek kadar Mersin’e güvendiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersinlileri selamlayarak, Mersin’in tüm şehitlerini rahmetle yâd etti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında Mersin mitingine katıldı. Eski Tevfik Sırrı Gür Stadı yanında düzenlenen mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

MERSİN’DE GERÇEKLEŞTİRİLEN YATIRIMLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin’e son 17 yılda 35 milyar lira yatırım yaptıklarının altını çizerek, eğitim, sağlık, altyapı, ulaşım, toplu konut, restorasyon, spor, sosyal yardım alanlarında yapılanları anlattı.

Mersin Şehir Hastanesi’nin görüntülerini vatandaşa izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra vatandaşlara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun SSK Genel Müdürlüğü yaptığı dönemde SSK hastanelerinden şikâyet eden vatandaşların görüntülerini izletti.

Görüntülerdeki sağlık hizmetlerinin karşılaştırılmasını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sayın Müdüre bakın. 10 yıl önce diyor daha iyiydi. Ya sen niye orada varsın? Sen Genel Müdürsün. Ne iş yapıyorsun orada? İnanın verin buna bir koyun kaybeder gelir, bundan bir şey olmaz. Eser ortada biz eserlerimizle konuşuyoruz, Bay Kemal’in var mı bir şeyi? Yok. Şimdi yine çıkmış dokuz kere seçime girmiş kaybetmiş, şimdi 10’uncusuna...” dedi.

“MERSİN’İN LİMAN VE TARIM ŞEHRİ KİMLİĞİNE, TURİZM KİMLİĞİNİ DE EKLEYECEĞİZ”

Mersin’de turizm alanında 4 milyar liralık yatırımla Tarsus-Kazanlı Turizm Bölgesi’ni hayata geçireceklerini, böylelikle Mersin’in liman şehri ve tarım şehri kimliğine, turizm şehri kimliğini de ekleyeceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersinli yatırımcılara sağlanan yatırım teşvikleriyle 33 bin 200 kişilik ilave istihdam oluşturduklarını, 104 bin 500 iş yerine toplam 1,5 milyar liralık Sosyal Güvenlik Kurumu prim teşviki sağladıklarını sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Daha güzelleri olacak, daha güzeline layıksınız, inşallah bunları da başaracağız. Önümüzdeki dönemde Mersin’i çok daha büyük hizmetlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Mersin büyükşehir ve ilçelerdeki belediye başkan adaylarımızı size emanet ediyorum, Mersin’i de onlara emanet ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan, Mersin'de,
Yorumlar
Haber Yazılımı