İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Gülnar Hatun Efsanesi Canlandırıldı
Gülnar Hatun Efsanesi Canlandırıldı
Büyük Zafer 96 Yaşında
Büyük Zafer 96 Yaşında
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Büyükeceli Beldesinde
Büyükeceli Beldesinde
Gazeteci-Yazar Ramazan Sarıtaş
Gazeteci-Yazar Ramazan Sarıtaş
Haber Detayı
08 Mayıs 2013 - Çarşamba 00:00 Bu haber 2903 kez okundu
 
ÇÖZÜM Hızlı Başladı
- Haberi
ÇÖZÜM Hızlı Başladı

ÇÖZÜM Hızlı Başladı...!

29 Mart'ta 2013 tarihinde hizmete giren ÇÖZÜMDANIŞMANLIK HİZMETLERİ Gülnar'da hizmetlerini sürdürüyor başta Elma Karaleke, Elma iç kurduna'Badem Sineği, Zeytin sinegi ,Bağ mildiyösu,Salkim Güvesi. San jose Kabuklu biti gibi kitlesel mücadele gerektiren hastaliklarda her çiftçinin cebine  özel sms yollayarak  uyarıyor.

      ÇÖZÜM DANIŞMANLIK HİZMETLERİ Gülnar ekonomisinin belkemiği olan Elma daha iyi seviyede üretimini saglamak için bas dusmanlarindan olan Elma İçkurdunu tesbit edebilmek icin feromen tuzaklari Kösecobanlik Kasabasi, Gezende,Akova, Demirözü, Konur,Bereket, Yarmasu ve Tasoluk Köylerine yerlestirerek çiftçileri rakim Sıcaklik  farkina göre  köy köy Elma iç kurduna çıkislarinda cep telefonuna kisa mesaj yollayarak uyaracak.

Tarim Danismani Ahmet YELBİZ.

Gulnar gereksiz ve yanlis ilaclamadan dolayi çiftcisinin parasinin bosa ucup gittigi yada zamaninda mucadele yapamadığından dolayi meyvesinin çöpe gittigi bir ortamdan kurtarilarak Gülnar çiftçisinin en iyi hizmeti hak ettiğini bunun icin Gulnar genelinde yaklasik 10.000 kisinin  cep telefonu numaralarini toplayarak  hizmet ağına alındigini belirtti.

 2014 sezonunda köylerimize Akilli Ekran koyarak çiftçilerimizi görsel anlamda' da uyaracaklarini belirten YELBIZ Çiftçilerimiz her türlü bakanligin yayim hizmetinden aninda haberdar olacaklarini TARSIM sigortasi konusunda teknik bilgi alacaklarini bildirdi.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Site Admin
Etiketler: ÇÖZÜM Hızlı Başladı
Yorumlar
Haber Yazılımı