İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Gülnar'da 20.267 Seçmen Oy kullanacak
Gülnar'da 20.267 Seçmen Oy kullanacak
Yaşlılar Haftası Etkinliği Dayıcık Mahallesinde Gerçekleşti
Yaşlılar Haftası Etkinliği Dayıcık Mahallesinde Gerçekleşti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Sandık Başkanı Seçimi Gerçekleşti
Sandık Başkanı Seçimi Gerçekleşti
Cumhur İttifakı Gülnar Belediye Meclis Üyesi Adayları
Cumhur İttifakı Gülnar Belediye Meclis Üyesi Adayları
Haber Detayı
01 Mart 2019 - Cuma 10:14 Bu haber 1718 kez okundu
 
Çetin Oranlı Gazetemizi Ziyaret Etti
Çetin Oranlı Gazetemizi Ziyaret Etti
KAMU Haberi
Çetin Oranlı Gazetemizi Ziyaret Etti

Mersin Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Çetin Oranlı Gazetemizi ziyaret etti

Mersin Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Çetin Oran Gülnar’ın Sesi Gazetesini ziyaret etti.Çetin Oran,Yerel Gazetelerimize sahip çıkalım,yerel Gazetelerimiz ayakta zor duruyor.Bende yerel gazetelerde Muhabirlik yaptım sizlerin sıkıntılarınızı biliyorum hep birlikte bu sıkıntılarınızı gidermek için çalışacağız dedi.Oranlı Mersin Basın İlan Kurumu Şube Müdürlüğüne atandığını ve Mersin Merkez ve İlçelerinde bulunan Gazete sahiplerini ziyaret ettiğini belirtti.Siz değerli Gazete sahiplerinin Mersin’de bir kapısı var dedi.

Gazete sahibi Yalçın Taşlılan,Ziyaretlerinden dolayı Şube Müdürü Çeti Oranlı’ya teşekkür etti.

Tokat BİK Müdürü olarak görev yaparken Mersin’e atandığını ve mesleğe muhabir olarak başladığını, mesleki sorunları çok iyi bildiğini aktaran Oranlı, Konya basınına 16 yıl boyunca hizmet verdiğini ifade etti. Gazeteciler Cemiyeti’nde de uzun dönem genel sekreterlik yaptığını anlatan Çetin Oranlı, Basın İlan Kurumu müdürlüğü görevini yürütürken, Mart 2016’da ‘Olaylar ve Kişisel Tecrübe Işığında Gazetecilik’ isimli kitabını yayınladığını dile getirdi. Çetin Oranlı, Mersin’de sektörün sorunlarının çözülmesinde ve meslek standartlarının iyileştirilmesinde, gazetecilerle birlikte hareket etmek istediklerini söyledi.

ÇETİN ORANLI KİMDİR? Çetin Oranlı 1974 yılında Ordu’nun Kumru ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kumru’da tamamladıktan sonra Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını yaptı. Üniversite öğrencisi iken önce Milli Gazete’nin Konya bürosunda, ardından Merhaba Gazetesi’ne muhabir olarak çalışmaya başladı. Mezuniyet ve askerlik görevinin ardından aynı gazetede 10 yıla yakın süre Yazı İşleri Müdürü olarak görev aldı. Merhaba’da toplam 16 yıl çalışan Oranlı, yazı dizileri ve röportajlar başta olmak üzere, gazetecilik çalışmalarından ötürü çok sayıda ödül aldı. Çeşitli panel ve toplantılarda yerel basın ile sorunları üzerine sunumlar yaptı. Merhaba Gazetesi’nde; siyaset, kültür başta olmak üzere gazetecilik yaptığı dönemde yüzlerce röportaj gerçekleştirdi. Ankara Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi üyesi olan Oranlı, 2006-2012 yılları arasında iki dönem Konya Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreterliği görevini yaptı. 2012 yılından bu yana Basın İlan Kurumu’nda görev yapıyor. İlk kitabı ‘Olaylar ve Kişisel Tecrübe Işığında Gazetecilik’ Mart 2016’da yayımlandı. ‘Seçme Röportajlar’ ile 28 Şubat Süreci’nde yaşadıklarına ilişkin çalışmalarını kapsayan kitapları ise hazırlık aşamasında. İngilizce bilen Oranlı, evli ve 3 çocuk babası.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çetin, Oranlı, Gazetemizi, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı