İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Meltem &Mehmet Arıcı Çiftine Mutluluklar Dileriz
Meltem &Mehmet Arıcı Çiftine Mutluluklar Dileriz
PKK'nın kaçırdığı Gümrük memuru Gülnar'lı Hacı İcat
PKK'nın kaçırdığı Gümrük memuru Gülnar'lı Hacı İcat
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Servis Şoförlerine Eğitim Semineri Verildi
Servis Şoförlerine Eğitim Semineri Verildi
Kaymakam İsmail Pendik Görevine Başladı
Kaymakam İsmail Pendik Görevine Başladı
Haber Detayı
25 Eylül 2014 - Perşembe 19:02 Bu haber 5590 kez okundu
 
Büyükşehir'den Gülnar’a Mobil Mezbaha Hizmeti
GÜNDEM Haberi
Büyükşehir'den Gülnar’a Mobil Mezbaha Hizmeti

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı'nda halkın veteriner hekim kontrolünde sağlıklı ve ücretsiz kurban kesimi yapılabilmesi için mobil mezbaha ünitelerini 13 ilçeye yerleştirdi.

Kurban Bayramı hazırlıklarının kent genelinde sürdüğünü kaydeden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yeni yasa ile Büyükşehir’e bağlanan bütün ilçelere birer tane olmak üzere, toplam 13 adet mobil mezbaha ünitelerini yerleştirdikleri belirterek, Mersin halkının kurban kesimini böylece çok daha rahat ve veteriner hekim kontrolünde hijyen şartlarına uygun bir şekilde yapabileceğini söyledi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Canlı Hayvan Ticaret Merkezi’nde kurbanlık satış ve kesiminin yapılabileceğini hatırlatan Başkan Kocamaz, “Buradaki eksiklikleri Kurban Bayramı’na kadar tamamlayacağımızı söylemiştik ve tamamlamak için ekiplerimiz hummalı bir şekilde çalışıyor. Önümüzdeki süreçte inşallah daha da genişleterek ve hayvan besiciliği yapan vatandaşlarımızın da şehir içerisinde rastgele yerde hayvancılık yapmaları yerine, mutlaka burada yapmalarını sağlayacağız. Ayrıca, şehir içerisinde rastgele hayvan besleme, satışını ve insan sağlığına zararlı kesimleri kökünden çözmüş olacağız” diye konuştu.

Gülnar’a kurulan mobil mezbaha ünitesini inceleyen Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, mobil mezbaha ünitesini ilçelere dağıtan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkür etti. Bu uygulama sayesinde Gülnarlılar daha rakat ve veteriner kontrolünde kurbanlarını gönül rahatlığıyla kestirebileceklerini belirtti.

Kurban Bayramı dolayısıyla vatandaşların kurban satabilecekleri kapalı pazar yerinin güneyinde bulunan hayvan pazarında da incelemelerde bulunan Başkan Ahmet Günel, vatandaşlarımızın kurbanlık alım ve satımını rahat rahat yapabilmeleri için ekiplerimiz durmadan çalışıyor. Zeminin çamur olmaması için alana mıcır döktük ve sıkıştırmasını yaptık. Kurbanlık satıcılarımız gönül rahatlığıyla bu alanda kurbanlarını satabilirler dedi.

 

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: Site Admin
Etiketler: Büyükşehir'den Gülnar’a Mobil Mezbaha Hizmeti
Yorumlar
Haber Yazılımı