İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Umrecilerimiz'i Yolcu Ettik
Umrecilerimiz'i Yolcu Ettik
Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi
Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Mersin Valisi
Mersin Valisi
Hacer Emiş Işık
Hacer Emiş Işık
Haber Detayı
04 Mayıs 2013 - Cumartesi 00:00 Bu haber 3200 kez okundu
 
Büyükeceli Beldesinde
- Haberi
Büyükeceli Beldesinde

Türkiyenin dört bir yanından Büyükeceli Beldesine gelen 24 Takımdan Oluşan su altı sporcuları Büyükeceli denizinde 6 saat suda kaldılar.

Gülnar kaymakamı Tekin Dundar ile Büyükeceli belediye başkanı Mehmet Kale nin ev sahipliği yaptığı Türkiye su altı sporları federasyonu zıpkın ile balık avlama Türkiye finalleri 03 Mayıs Türkçülük bayramı ile aynı gün, federasyondan TSSF Asbaşkanı Dr. şahin özen in katılımıyla seranomi ile başladı.
 Türk büyükleri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz adına saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. 04 mayıs cumartesi günü 24 takımın katılımı ile yarışmalara Gülnar Büyükeceli kasabasında  başlanıldı. özellikle KKTC Federasyon Başkanı Aysın Karaderi büyük ilgi topladı. Büyükeceli belediye başkanı Mehmet Kale konuşmasında TSSF yetkililerinden osman tatlı (teknik kurul üyesi) ve Ahmet Cumhur Sakız (teknik kurul başkanı) böyle bir organizasyonu Gülnar’ımızın cennet köşelerinden biri olan büyükeceli'de yaptıkları için teşekkür etti. tüm yarışmacılara başarılar diledi yavru vatandan bizleri destekleyen federasyon başkanı ve sporculara teşekür etti. Gülnar Kaymakamı Tekin Dundar Büyükecelide yaptığı konuşmada; bu yarışmaların Büyükecelide yapılmasından duyduğu memnuniyetini belirterek, yarışmaya katılan tüm sporculara başarılar diledi.
TSSF Asbaşkanı Dr. şahin özen Yaptığı açıklamada;Yurdumuzun dört bir köşesinden Büyükeceli Beldemizde yarışmak için gelen 24 takım arkadaşlarımıza teşekkür ederim.Yarışmamızda yarışmacılar su altında 6 saat kalacak ve yakalamış oldukları balıklar sonucu birinci,ikinci ve üçüncüyü belirleyecek.Yarışmada dereceye giren takımlar 15 gün sonra Sinop İlinde yapılacak yarışmada yarışacak ve oradan Ülkemizi Helsinki’de temsil edecektir dedi.
Yarışma sonucunda;4472 puanla Mersin Su altı Avcılar Spor Kulübü birinci,4045 punala Bursa Yüzme İhtisas takımı ikinci,1980 punala İzmir Büyükşehir Belediye Spor Kulubü üçüncü gelmiştir.Dereceye giren takımlara madalya ve ödülleri verildi.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Site Admin
Etiketler: Büyükeceli Beldesinde
Yorumlar
Haber Yazılımı