İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
100. Komisyon Üyelerine Ödüller Verildi
100. Komisyon Üyelerine Ödüller Verildi
Gülnar Sipahili bağlantı yolu asfaltlandı
Gülnar Sipahili bağlantı yolu asfaltlandı
Haber Detayı
06 Ekim 2016 - Perşembe 17:26 Bu haber 37595 kez okundu
 
Bolaç,Fizyotıp Merkezinde Hasta Kabulüne Başladı
KÜLTÜR Haberi
Bolaç,Fizyotıp Merkezinde Hasta Kabulüne Başladı

Mersin Mezitli İlçesinde bulunan Fizyotıp Fizik Tedavi Merkezinde görev yapan Gülnar’lı hemşerimiz Uzman Dr. Süleyman Özgen ve Uzman Dr.Veli Enes Bolaç’ı ziyaret ettik
Hemşerimiz Mersin İli Mezitli İlçesinde hizmet vermekte olup,hemşerilerini Fizik Tedavi Ünitemize bekleriz dediler.Hemşerilerimize çalışmalarında başarılar dileriz.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon konusunda sürekli adından bahsettiren Fizik Tedavi Uzm. Dr. Veli Enes Bolaç Mersin Fizyotıp  Hastanesinde hizmet vermeye başladı.

Hemşerimiz Fizik Tedavi Uzm. Dr. Veli Enes Bolaç’ı tanıyalım.

19 Mayıs 1980 de Gülnar’da doğan Bolaç, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2004 yılında mezun oldu. 2011 yılında Uzmanlığını Mustafa Kemal Üniversitesinde tamamladıktan sonra Karaman Devlet Hastanesine atandı. 2 yıldır Karamanlılara hizmet veren Bolaç, çalışmalarını bundan sonra Özel Karaman Mümine Hatun Hastanesinde devam etti.Bolaç Mersin Yenişehir Hastanesinde görevine başladı.Bolaç halen  Mezitli Fizyotıp Merkezinde hasta kabulüne başladı. Enjeksiyon(iğne tedavisi) ve Manipulasyon alanında uzman olan Bolaç evli ve 1 çocuk babası.

Fizik Tedavi Uzmanı hangi hastalıklara bakar ?

Fizik tedavi uzmanı, tüm hareket sistemi hastalıklarının muayenesini yapan, tanısını koyan ve cerrahi olmayan tedavisini yürüten hekimdir. Fizik tedavi branşını ilgilendiren sistem ve hastalık yelpazesi çok geniştir.

Hareket sistemini oluşturan eklem (boyun, bel, omuz, dirsek ve bilekler, kalça, diz, ayak bileği ve diğer tüm eklemler), kas (adale) ve kemik problemleri ile diğer yumuşak doku problemleri, sıklık açısından ilk sırayı oluşturur. İkinci sırada, hareket sisteminin enflamatuar hastalıkları olan romatizmal hastalıklar gelir. Yine çok geniş bir yelpazeye sahip olan rehabilitasyon uygulamaları, nörolojik, ortopedik, ürolojik, kardiyak, vs. gibi değişik alanlarda düzeltici, normale döndürücü, kolaylaştırıcı programlar yürütür. Ağrı ve kronik ağrı da, fizik tedavi uzmanının yoğun olarak ilgilendiği ve tedavi ettiği problemlerdir. Başka branşları ilgilendiren değişik ağrı sebeplerinin bir kısmı, hareket sistemi veya romatizmal kaynaklı ağrılarla birlikte bulunabildiğinden, yine fizik tedavi uzmanının ilgi alanına girer.

Kırık, çıkık ve acil travmatoloji, ortopedinin konusu olduğundan, fizik tedavi uzmanı bu patolojiler ile doğrudan ilgilenmez; ancak acil ve operatif tedaviden sonra, genellikle rehabilitasyon, bazen de fizik tedavi uygulamalarını gerektirdiği için, tekrar fizik tedavi uzmanının konusu haline gelir.

Ameliyat gerektirmeyen nörolojik problemler de, belli aşamalarda fizik tedavi uzmanının ilgi alanına girer. Muayene ve değerlendirme sonucu ameliyat gerektiren nörolojik problemi olan hastaları, nöroşirürji uzmanına yönlendirir.

 

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: Site Admin
Etiketler: Bolaç,Fizyotıp Merkezinde Hasta Kabulüne Başladı
Yorumlar
Haber Yazılımı