Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe 10 ">
Haber Detayı
10 Ocak 2017 - Salı 13:10 Bu haber 6206 kez okundu
 
Başkan Türe 10 Ocak’ta Basınla Kahvaltıda Buluştu
Başkan Türe 10 Ocak’ta Basınla Kahvaltıda Buluştu
GÜNDEM Haberi
Başkan Türe 10 Ocak’ta Basınla Kahvaltıda Buluştu

 Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Anamur'da Yerel Gazeteciler ve Köşe Yazarları ile kahvaltıda buluşarak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Yaklaşık 30 gazeteci ve Köşe Yazarının katıldığı Tarihi Kısakahyaoğlu Konağında gerçekleşen kahvaltılı toplantıda konuşan Belediye Başkanı Mehmet Türe 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı. Konuşmasına gazeteciler gününün tarihi ile başlayan Başkan Mehmet Türe seçildiği günden bu yana geçen süreçte Anamur’daki gazetecilerle güzel diyaloglar içerisinde olduklarını söyleyerek Anamur’daki yerel basının tarafsız, iftara ve dedekodulardan uzak, kamuya hizmet anlayışıyla çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. 

Belediye Başkanı Mehmet Türe birçok projenin devam ettiğini bir çoğunun hayata geçtiğini ifade ederken Anamur’da yerel basının bunların tamamından haberdar olduğunu söyledi. Ülke gündemine de değinen Başkan Mehmet Türe, Türkiye’nin her yönden haçlı zihniyeti ile karşı karşıya olduğunu, zamanın birlik ve beraberlik zamanı olduğunu, terör örgütlerinin arkasındaki şer odaklarının desteği ile Türkiye’yi her alanda kuşatmaya çalıştıklarını ve her vatandaşın yaşanan şu süreçte devletinin yanında olması gerektiğini vurguladı. 

Gazeteciler adına da bir konuşma gerçekleştiren Anamur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zümrüt Cömertler basına verdiği önem ve kahvaltı programı dolayısıyla Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’ye teşekkür etti.

Kahvaltı programının ardından karşılıklı sohbet ve istişareler gerçekleştirdi. Başkan Türe bu bölümde yaptığı konuşmada Anamur Gazeteciler Cemiyetine bir yer tahsisinin belediye tarafından yapılacağının sözünü verdi.

Kahvaltı programı sonrası Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Anamur Gazeteciler Cemiyeti ile birlikte Tarihe tanıklık etmiş Gazeteci Yazar Güngör Türkeli’yi ziyaret etti. Başkan Türe burada yaptığı konuşmada Belediye olarak Güngör Türkeli adına bir kütüphane tahsisi yapılacağını sözünü verdi.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: Site Admin
Etiketler: Başkan Türe 10 Ocak’ta Basınla Kahvaltıda Buluştu
Haber Videosu
Video bulunamadı.
Yorumlar
Haber Yazılımı