İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Çanakkale de Sizin için savaştım
Çanakkale de Sizin için savaştım
Mersin fuarına Gezi Düzenlendi
Mersin fuarına Gezi Düzenlendi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Nebi Bozkurt
Nebi Bozkurt
Ak Parti, Gülnar'da
Ak Parti, Gülnar'da
Haber Detayı
27 Şubat 2013 - Çarşamba 00:00 Bu haber 4682 kez okundu
 
Ayhan Aksekili
- Haberi
Ayhan Aksekili

Yıllardır beklenen Gülnar-Aydıncık Yolunun yapım ihalesi ilan edildi.
AK PARTİ İLÇE Başkanı Ayhan AKSEKİLİ nin yapmış olduğu basın açıklamasında; ANKARA da yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda Bakanımız ve vekillerimiz güçlü desteği ileYıllardır yapımı yılan hikâyesine dönen Gülnar Silifke yolu ihale edilmiş olup 2 yıl içerisinde yapımı bitecektir,halkımızın hizmetine sunulacaktır.yine bu yol kesinlikle yapılmaz dedikleri Gülnar-dört oluk mevkii çevre yolu dahil Gülnar-Aydıncık karayoluihalesi 19,03,2013 tarihinde saat 10,30 da Ankarada ihalesi yapılacaktır. İş bitim süresi 940 takvim günüdür. İlçemize hayırlı olmasını dilerim.

 Bilindiği gibi Gülnar İlçemizi Aydıncık’a bağlayan yol aynı zamanda Karaman, Konya, Ankara vb. illeri Gazipaşa ile Taşucu arasındaki  (Anamur-Bozyazı-Aydıncık-Büyükeceli-Yeşilovacık)   tarihi ve turistik bölgelere ulaştıran en kısa yoldur. Bu özelliğinden dolayı özellikle yaz aylarında trafik yoğunluğu artmaktadır. Ancak şu andaki mevcut yol; arazi yapısının bozuk ve eski tarihlerde insan gücü ile açılmış olmasından dolayı genişliği yetersiz, dar dönüşlerin olduğu, görüşe kapalı, yüksek eğimlerin olduğu, seyahat edenleri son derece olumsuz etkileyen bir yoldur.

 Hükümetimizin yola vermiş olduğu önemin sonucu olarak, siyasilerimizin, hemşerimiz bürokratlarımızın da girişimleri sayesinde Gülnar-Aydıncık yolu projelendirilmiş olup yapım ihalesine çıkılmıştır.  Hazırlanan projede;  6 km. uzunluğunda Gülnar Çevre Yolu Duble yol olarak yer almakta olup 33 km’lik mevcut AYDINCIK yolu 26 km.ye düşmektedir.  Söz konusu projenin hayata geçmesiyle yıllardır şoförlerimizin korkulu rüyası olan Menekşe Deresi, Sele Virajlarındaki tüm olumsuzluklar giderilmiş olacaktır. Aldığımız bilgilere göre Menekşe deresi; Türkiye’de sayılı örneği bulunan yüksek ayaklı özel viyadük sistemi ile geçilecektir.

 Gülnar-Silifke yolunun geri kalan kesimlerinde yapım çalışmalarına yakında başlanacaktır. Gülnar-Mut yolunun önümüzdeki yıl ve Gülnar-Aydıncık yolunun bu yıl yapılmaya başlandığı dikkate alındığında ilçemizin kalkınmasının önündeki en büyük problem olan yol konusu yakın gelecekte tamamen çözülecek olup Gülnar’ımız kolay ulaşılabilir hale gelecektir. Bütün bu çalışmaların gündeme alınarak projelendirilmesi, yatırım programına alınması, ihalesinin yapılmasında emeği geçen sayın bakanımız ZAFER Çağlayan’a Ekonomi Bakan Yardımcımız MUSTAFA SEVER’e, Ak parti Mersin Millet Vekillerimize,AK PARTİ İL BAŞKANIMIZ MEKİN MERTER SALT ‘a, Karayolları 5.(Mersin) Bölge Müdürü’ne,Karayolları Genel Müdürlüğünde çalışan hemşerimiz İnşaat Yüksek Mühendisi Arif SEZER’ e,ve İlçeTeşkilatımıza teşekkür ederim.2014 deki yerel seçimlerde Gülnar’ımızı Ak Belediyecilikle tanıştırarak bu hizmetler gibi nice projeleri hayata geçirerek, Gülnar’ın kötü kaderini siz değerli hemşerilerimizin desteği ile değiştireceğiz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Allaha emanet olun.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Site Admin
Etiketler: Ayhan Aksekili
Yorumlar
Haber Yazılımı