İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Çamlık'tan Anlamlı Ziyaret
Çamlık'tan Anlamlı Ziyaret
Özer,Engelliler Derneği Başkanlığını Ziyaret Etti
Özer,Engelliler Derneği Başkanlığını Ziyaret Etti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Dünya Diyabet Günü Ve Dünya Koah Günü
Dünya Diyabet Günü Ve Dünya Koah Günü
Öğrenciler Başsavcı Çatlı'yı Ziyaret Ettiler
Öğrenciler Başsavcı Çatlı'yı Ziyaret Ettiler
Haber Detayı
10 Kasım 2019 - Pazar 11:37 Bu haber 3600 kez okundu
 
Atamızı Andık
Atamızı Andık
KAMU Haberi
Atamızı Andık

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 81.’inci yıldönümünde saygı, minnet ve şükranla andık. Anma Töreni İlçe Hükümet Konağı  önünde  Atatürk Anıtında İlçe Kaymakamı  Mustafa Ayvat, İlçe Belediye Başkanı  Alpaslan Ünüvar’ın çelenk koymasının ardından Saygı duruşu akabinde İstiklal Marşımızın okunmasının ardından program  Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek anma programı ile için sonlandırıldı. 

Kültür Merkezinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Cumhuriyet YBO Okul Müdürü Ömer Ali Bahar gününü anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. Bahar;

Bugün Atamızın aramızdan ayrılışının 81 .yıl dönümü. 81 yıldır olduğu gibi yine tüm Türkiye yas içinde  atamızı anıyor.

Programı hazırlamak için aylardır uğraşan tüm Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulu  ve Cumhuriyet İlkokulu ailesine huzurlarınızda sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Bu fedakar öğretmen ve personeller Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı öğrencileri yetiştirmek için var güçleriyle çalışmaktadırlar.

Bir eğitimci olarak Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün ülkemize kazandırdıklarını , yaptıklarını anlatmak için yetecek bir ders süresinin olmadığını bilmenizi isterim.

Yüce Atatürk'ün aydınlık fikirlerinin etkisi, yalnızca ülkemizle sınırlı kalmamış; zihinlerde meydana getirdiği aydınlanma ve yüreklerde yaktığı özgürlük ateşiyle, bağımsızlık mücadelesi veren tüm milletlere örnek teşkil etmiş ve ülke coğrafyalarının yeniden şekillenmesine yol açmıştır.

Atamızın en büyük emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne her yönü ile sahip çıkacağımıza söz vererek onu bu Ölüm yıldönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor,  konuşmama  Atatürk’ün şu sözleriyle son veriyorum.
İki Mustafa Kemal vardır. Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal. İkinci Mustafa Kemal, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir. O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur. Dedi.
program öğrenciler tarafından Bizimlesin Atam adlı oratoryo gösterimi,Öğrenciler tarafından Atatürk’ün sevdiği türküler söylendi.Gün dolayısıyla İlçe genelinde yapılan yarışmalarda dereceye giren Öğrencilere ödülleri verildi.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Atamızı, Andık,
Yorumlar
Haber Yazılımı