İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Hamit Tuna Gülnar'lılarla Buluştu
Hamit Tuna Gülnar'lılarla Buluştu
AKParti Gülnar Belediye Başkan Aday Adayı Eken Başvurusunu Yaptı
AKParti Gülnar Belediye Başkan Aday Adayı Eken Başvurusunu Yaptı
Haber Detayı
17 Kasım 2018 - Cumartesi 11:42 Bu haber 4495 kez okundu
 
AKKUŞ’tan BİRLİK ve SAMİMİYET ÇAĞRISI
AKKUŞ’tan BİRLİK ve SAMİMİYET ÇAĞRISI
SİYASET Haberi
AKKUŞ’tan BİRLİK ve SAMİMİYET ÇAĞRISI

AK Parti’nin 16 aday adayından biri olan Hasan Hüseyin Akkuş aday adayları tanıtım toplantısında birlik ve samimiyet çağrısı yaptı. Pazartesi günü bu konuda daha ayrıntılı bir basın açıklaması yapacağını belirten Akkuş, toplantıda şu şekilde konuştu:

Ak Parti’nin belediyecilik anlayışına göre hizmet bir gereklilik gönül almak ise yeterliliktir. Yani şartlar yapacağın hizmetlere engel olsa bile gönül almak öncelikli görevdir.

Belediye başkanlarının temel sorumluluğu ise şehrin yapısına uygun, sahip olduğu Ak Parti ideolojisine uyumlu davranış ve hizmetlerle o şehre karakter yüklemektir. Süphesiz şehre yüklenen bu karakter hem o günün hem de gelecek nesillerin başta yaşam tarzı olmak üzere topyekun insan karakterini belirler.

1994’te o günün belediye başkanının İstanbul’a yüklediği karakterle tohumları atılan Ak Parti’nin o gün 25 lerle başlamış engellerle dolu siyasi geçmişi de bugün ulaştığı konumda açıktır.

Memleketimiz Gülnar’da ise belediye başkanlığı makamı; küçük istisnalar dışında son 30-40 hatta 50 yıldır millete hizmet değil; insanları istediklerinde köyleriyle, istediklerinde siyasi görüşleri ile, istediklerinde de sülaleleri ile soyadları ile bölme aracı olarak kullanılmıştır. Bu bölünmüşlükten devşirdikleri güçle de tekrar tekrar etraflarındaki kısmi zumre ile konumlarını korumuşlardır. Özellikle 2002 ye başka memleketler için hizmet anlamına gelen iktidar kelimesi Gülnar’a sürgünü ve eziyeti hatırlatır.

Kurulduğu günden bugüne kadar yaptığı kimi zaman kocaman projeler kimi zamansa küçücük hizmetler le milleti ile gönül bağı kuran Ak Parti:

Bazen liderinin anlattığı bir gençlik bir çocukluk anısında kendisini bulup aynı ben diyenlerin; bazen de milletine çay var mı sorusunu nasıl basit ve samimi yapabildiğini görenlerin gönül verdiği bir birlik-samimiyet hareketidir.

Bizlere düşen görev ise bu birliği ve samimiyeti önce kendi aramızda sağlayıp; Ayrışma bölünme makamı olarak Gülnar Belediye Başkanlığı’nı almaktır.

Sonra da bugünden yarına; doğru karakteri yükleyerek ayrışan-kavga ettirilen köyü ile, siyasi görüşü ile, sülalesi ile ayrıştırılan bu milleti birleştirmektir.

Hizmeti ise zaten AK Parti yapar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKKUŞ’tan, BİRLİK, ve, SAMİMİYET, ÇAĞRISI,
Yorumlar
Haber Yazılımı