İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
12. Gezende Erik Festivali Yapıldı
12. Gezende Erik Festivali Yapıldı
Kalemci'den Anlamlı Ziyaret
Kalemci'den Anlamlı Ziyaret
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Fatih Kalkan Aday Adaylığını Açıkladı
Fatih Kalkan Aday Adaylığını Açıkladı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çoşkuyla Kutlandı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çoşkuyla Kutlandı
Haber Detayı
01 Kasım 2018 - Perşembe 13:38 Bu haber 11770 kez okundu
 
Akkuş Aday Adaylığını Açıkladı
Akkuş Aday Adaylığını Açıkladı
SİYASET Haberi
Akkuş Aday Adaylığını Açıkladı

Adalet ve Kalkınma Partisi Gülnar Belediye Başkan Aday Adayı Hasan Hüseyin Akkuş AK Parti Gülnar İlçe Başkanlığını ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.Akkuş yaptığı açıklamada;Sayın ilçe başkanım, ilçe yönetimim partimizin değerli üyeleri ve diğer tüm misafirler hepinizi saygı sevgi ile selamlıyorum.

Türkiye siyaset tarihinde günümüze kadar birçok parti kurulmuştur. Bunlardan bir kısmı şahsi çıkar veya kişisel hırs ile kurulmuş ve kısa sürede tarih sahnesinden çekilmiştir.

Bir kısmı ise belli inanç, düşünce ve siyasi hedeflerle önce hareket olarak doğmuş;

Ve yine inandığı değerlerle, siyasi görüşüyle tabanını oluşturmuş ideoloji partileridir.  Ve bilinir ki bu ideolojik partilerin de çok azı dava olarak adlandırılır.

Şair Abdurrahim Karakoç dava’yı şu şekilde özetler;

Ben, Milletim uğruna adamışım kendimi,
Bir doğrunun imanı, bin eğriyi düzeltir.
Zulüm Azrail olsa, hep Hakk'ı tutacağım,
Mukaddes davalarda, ölüm bile güzeldir.

İşte Ak Parti de, bu yola çıkarken bin bir engelle karşılaşmış;” biz kefenimizi giydikte bu yola çıktık” diyen, yine,  bu yolda aynı engellerle ve yalnızca milletiyle yürürken; “öleceksek adam gibi öleceğiz, insan bir kere ölür”, diyen bir liderle:

15 temmuz gecesi o liderin tek bir ’’ölümüne ölümüne’’  sözü ile, bu vatan için ölüme koşan yol arkadaşlarıyla Türk milletinin gönlünde taht kurmuş mukaddes bir davadır.

Yüce milletimiz de bu davayı17 yıl boyunca girdiği her seçimde arkasında durarak desteklemiş; hayal bile edilemeyen birçok hizmet, proje gerçekleşmiştir.

Memleketimiz Gülnar’da ise partimiz tüm bu süre boyunca genel deki başarının aksine yerel seçimlerde hedefe ulaşamamış ve maalesef herkesin de kabul edeceği üzere ülkeden geri kalmıştır. 7 yaşında kuyularından su çektiğim bu memleket yıllarca aynı vaatlerle kandırılmış, uyutulmuştur. Hedef büyük - adım büyük inancı ile gelişen toplumların, yörelerin aksine Gülnar’a bugüne kadar Bayram günü çeşmeden akacak su bile lütuf gibi gösterilmiştir.

Gülnar ile ilgili herhangi bir yerde, Gülnar ve Gülnarlı hakkında az çok bilgisi olan birisi ile  5 dk’lık sohbet edilse konu mutlaka eğitime önem vermesi, insanının okumaya ve okutmaya hevesli olmasına gelir. Gülnar ‘varımı yoğumu satarım çocuğumu okuduğu yere kadar okuturum’ diyen ana-babaların memleketidir.

Eğitimsiz bir toplumun geri kalması doğaldır,  Gülnar’ın geri kalmışlığı ise 10 yıllardır süregelen vizyonsuz, plansız ve programsız çok kötü yönetilmesinin bir sonucudur. İlçemizin sosyal, ekonomik tüm sorunları hepimizin bildiği tartıştığı bir durumdur. Fakat en üzücü sonuç üzülerek ifade etmeliyim ki gözden kaçmaktadır. Bugün maalesef nerelisin sorusuna verilen Gülnar’lıyım cevabının yerini aynı neslin her ne sebeple olsun Gülnar’dan çıkmış çocuklarında Mersin’liyim demek almıştır. Bu hepimizin duymaktan sıkıldığı Gülnar’ın kaderi bu, Gülnar değişmez umutsuzluğunun bir sonucudur. Çözümü ise bu nesile  Gülnar’ın hayalleri olduğu, değişmekte ve gelişmekte olduğunu göstermek onlara umut aşılamak, iyi bir gelecek hazırlamaktır.

Sonuç olarak idealist bir Gülnar evladı duruşum ile,

Yıllardır içimde büyüttüğüm Gülnar sevgimle 10 yıl içinde, öncelikle Gülnar’lı olmakla gurur duyan insanların yaşadığı, kalkınmış, gelişmiş, kendi markalarını oluşturmuş bir Gülnar hedefimi benden sonraki kuşaklarla paylaşmak için,

Bir gün liderim bildiğim Recep Tayyip Erdoğan’dan, bugün aramıza katılmış son gönüllüsüne kadar her bir Ak Parti’liye, bende senin için, bende bu yol arkadaşlığı için elimi taşın altına koydum, çalıştım, başardım diyebilme onurunu yaşamak için,

Başta Bahsettiğim dava ve memleket bilinci ile, bu uğurda kariyerimden, iş hayatımdan ve ailemden ödün vermeyi göze alarak.Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da partimden ve idaresindeki devletimden farklı hiçbir makam - mevki, maddi - manevi bir beklentim olmaksızın; Yalnızca ve yalnızca İdealimi yaşamak,  yaşatmak ve paylaşmak için.

 ‘Tevazu samiyet gayret ile önce millet önce memleket’ diyerek, millete hizmet aşkı ile kurulmuş partim Ak Parti’den, Gülnar Belediye Başkanlığı’na aday adaylığımı ilan ediyorum.

 

Hasan Hüseyin AKKUŞ

19.02.1980 tarihinde Mersin, Gülnar da doğmuştur. İsa – Fatma Akkuş çiftinin ilk çocuğudur. Öğretmen babasının mesleği gereği Erzincan, Konya, Aydıncık ve Mersin de ilköğretim ve lise eğitimini tamamlamıştır.

1999-2004 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini başarı ile tamamlamıştır. İngilizce bilmektedir.

Çalışma hayatına Karaman’da kurulu Duru Bulgur A.Ş. firmasında başlamıştır. Burada 3 yıl Üretim Müdürlüğü yapmıştır. Ticarete atılmayı tercih edip, 11 yıldır kendine ait firmaları ile gıda ihracatı yapmaktadır. İş ortakları ile 3 yeni marka oluşturmuş, Dünyanın 43 ülkesine Türk gıda ürünlerinin ihracatını yapmışlardır. 

Doğduğu toprakların aşığı olan Hasan Hüseyin AKKUŞ, 2023 hedefi olarak Gülnar’ ı en ileriye götürmeyi benimsemektedir. Gülnar’ ın değişimi ve gelişimi için 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Genel Mahalli İdareler Seçimlerinde Gülnar Belediye Başkanlığı için Ak Partiden Aday Adayı olan İşletme Mühendisi – İhracatçı Hasan Hüseyin AKKUŞ, Gıda mühendisi Elçin AKKUŞ ile evlidir. 8 yaşındaki Eymen AKKUŞ’ un babasıdır.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akkuş, Aday, Adaylığını, Açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı