İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Elvan, Aa'nın
Elvan, Aa'nın "Yılın Fotoğrafları" Oylamasına Katıldı
Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan Mersin'de
Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan Mersin'de
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Kızılay Gülnar’da Kan Bağışını Kabul Etti
Kızılay Gülnar’da Kan Bağışını Kabul Etti
Beyin Cerrahi Uzmanı Hıdır Özer Yazılarıyla Sizlerle Buluşacak
Beyin Cerrahi Uzmanı Hıdır Özer Yazılarıyla Sizlerle Buluşacak
Haber Detayı
27 Mart 2017 - Pazartesi 08:16 Bu haber 36440 kez okundu
 
Akdeniz Sahil Yolu Projesi Kapsamındaki 6 Tünelin Daha Açılışı Gerçekleşti
Akdeniz Sahil Yolu Projesi Kapsamındaki 6 Tünelin Daha Açılışı Gerçekleşti
GÜNDEM Haberi
Akdeniz Sahil Yolu Projesi Kapsamındaki 6 Tünelin Daha Açılışı Gerçekleşti

Akdeniz Sahil Yolu Projesi kapsamında, projenin Ovacık-Aydıncık ile Aydıncık Gözce kesimlerinde yapımı tamamlanan 6 tünelin açılışı Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve Eşi Hanımefendi Zeliha Elvan ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın katıldığı törenle gerçekleştirildi.

Büyükeceli tüneller bölgesinde gerçekleştirilen törene Vali Özdemir Çakacak ve Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal’ın yanı sıra Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Albay Fatih Erhan, İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Kanat, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Vali Yardımcıları, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları, kurum amirleri, bürokratlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kalkınma Bakanı Elvan: “Mersin Antalya Yolunun Çoğu Gitti, Azı Kaldı”

Saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşının söylenmesiyle başlayan açılış töreninde yaptığı konuşmada, daha önce hizmete giren dört tünel ile birlikte bugün faaliyete girecek olan 6 tünel ile yolun 30 dakikaya kadar kısalacağını kaydeden Bakan Elvan, Mersin-Antalya Akdeniz Sahil Yolu’ndaki çalışmaların 7 gün 24 saat esasıyla sürdüğünü sözlerine ekledi. Konuşmasının devamında “Çoğu gitti azı kaldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan ile birlikte tüm çalışmaları titizlikte takip ediyoruz. Ferhat misali dağları deliyor, yapılamaz denilen yolları yapıyor, açılamaz denilen tünelleri açıyoruz” ifadelerini kullanan Kalkınma Bakanı Elvan, ülkemizin her yönden gelişmesi, küresel bir güç olması, her yönden kalkınması ve kalıcı bir istikrara sahip olması için vatandaşlarımıza hizmet sunduklarını ve sunmaya da devam edeceklerini dile getirdi.

Bakan Arslan: “Taş Üstüne Taş Koyarak Çalışmaya Devam Edeceğiz ”

Konuşmasına Mersin-Antalya Sahil Yolu ile ilgili bilgi aktararak başlayan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ise projede toplam uzunluğu 42 kilometre olan 28 tünel ve 6.2 kilometre uzunluğunda 17 viyadük bulunduğuna işaret ederek, bu tünellerden toplam uzunluğu 7,5 kilometreye yaklaşan 10 tanesinin tamamlanarak hizmete girdiğini, 6 tünelde ise çalışmaların devam ettiğini, diğer 12 tanesinin ise proje aşamasında olduğunu söyledi. Bakan Arslan konuşmasının sonunda, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak amacıyla taş üstüne taş koyarak çalışmaya ve hizmet vermeye devam edeceklerini vurguladı.

Vali Çakacak: “İlimizdeki Dev Yatırımlar Hız Kesmeden İlerliyor”

Vali Özdemir Çakacak da yaptığı konuşmada, Mersin olarak ülke genelinde sürdürülen kalkınma hamlesinden Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’ın büyük destekleriyle, en üst seviyede yararlanıldığını belirtti. Vali Çakacak, ilimizin ulaşım kolaylığı ve çeşitliliğine sahip olarak kabuk değiştirmesine zemin hazırlayan dev yatırımların, özellikle de ülkemizin en önemli ulaşım aksları arasında yer alan Akdeniz Sahil Yolu’ndaki çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini ve bu yatırımların Mersin’in ticaret, turizm ve tarım başta olmak üzere sosyo-ekonomik gelişimine büyük katkı sunacağını söyledi.

Bakan Elvan, Bakan Arslan, Vali Çakacak ve beraberindekiler tarafından temsili kurdelenin kesilerek tünellerin hizmete açılmasının ardından Bakan Elvan ve Bakan Arslan tünel inşasında çalışan işçilerle de bir araya gelerek sohbet etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akdeniz, Sahil, Yolu, Projesi, Kapsamındaki, 6, Tünelin, Daha, Açılışı, Gerçekleşti,
Yorumlar
Haber Yazılımı