İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Kalemci'den Müjde
Kalemci'den Müjde
Barış Masası Kuruldu
Barış Masası Kuruldu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
MHP Kadın Kolları Başkanı Ayşe Aydın
MHP Kadın Kolları Başkanı Ayşe Aydın
Kızılay Gülnar'da Kan Bağışını Kabul etti.
Kızılay Gülnar'da Kan Bağışını Kabul etti.
Haber Detayı
11 Kasım 2020 - Çarşamba 14:23 Bu haber 2066 kez okundu
 
5100 adet Fidan Toprakla Buluştu.
5100 adet Fidan Toprakla Buluştu.
KAMU Haberi
5100 adet Fidan Toprakla Buluştu.

Gülnar Orman İşletme Müdürü Muharrem Şahin, İlçe merkezine 7 km uzaklıkta bulunan yassibag göleti çevresinde1550 adet fidan toprakla buluşacak dedi. Şahin konuşmasında; 7 Kasım 2019 tarih ve 2019/24 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile 11Kasım Ağaçlandırma seferberlik günü ilan edilmiştir. Bu kapsamda tüm Türkiye’de2023 noktada sat11.11 ‘de 3 saat içerisinde 11 milyon fidanı toprakla buluşturarak kırılacak olan dünya rekoruna katkı sağlamak için bugün burada toplanmış bulunmaktayız. Ayrıca;7 Kasım 2019 tarihli genelgeye göre her yıl 11 kasım gününün “Milli Ağaçlandırma Günü” olarak kutlanması da uygun görülmüştür.

Bu alanda bugün 5 bin adet Lavanta100 adet servi fidanı dikildi.

İlçe Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı konuşmasında; Peygamber efendimizin bir hadisinde bir ağaç dikenin ve diktiği ağaçtan doğaya insana ve hayvana faydası olan kişinin hanesine sadaka yazıldığı bir peygamberin ümmetiyiz. C cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın n tensip buyurarak Milli ağaçlandırma günü olarak belirlediği bu günde Türkiye genelinde 83 milyon fidan dikmek için ve Gülnar halkı olarak bu taşın altına elimizi koyarak toplandık.Ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak, özellikle son aylarda çıkan orman yangınları neticesinde zarar gören alanların yeniden ağaçlandırma konusunda vatandaşlarımızın yoğun taleplerine karşılık vermek ve toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmak maksadıyla Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ücretsiz fidan dağıtımı yapılarak fidanları dikelim.dedi.
Fidan dikimi törenine;İlçe Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı,Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar,Cumhuriyet Başsavcısı Tugay Çatlı,Cumhuriyet Savcısı Tuğce Büyükbaş,Hakim Mesut Altay,Ak Parti İlçe Başkanı Tevfik Kalemci,MHP İlçe Başkanı Celal Kadim,Kurum Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 5100, adet, Fidan, Toprakla, Buluştu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı