İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
MTS Dualarla Açıldı
MTS Dualarla Açıldı
Gülnar Adliyesine Anlamlı Ziyaret
Gülnar Adliyesine Anlamlı Ziyaret
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Kafadar İlçemizi Hollanda'da Temsil Etti
Kafadar İlçemizi Hollanda'da Temsil Etti
Orman Yangını Kısa Sürede Kontrol Altına Alındı
Orman Yangını Kısa Sürede Kontrol Altına Alındı
Haber Detayı
17 Haziran 2015 - Çarşamba 16:48 Bu haber 4193 kez okundu
 
400 Keklik Doğayla Buluştu
GÜNDEM Haberi
400 Keklik Doğayla Buluştu

Gülnar İlçesinde 400 adet keklik doğayla buluştu.Gülnar İlçesine bağlı Bereket Mahallesinde doğaya salınan 400 Keklik için Gülnar Avcılar ve Atıcılar Derneği tarafından program düzenlendi.Programa;İlçe Kaymakamı İsmail Pendik,Garnizon Komutanı Özkan Çömez,Belediye Başkanı Ahmet Günel,Mersin Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürü Ahmet Çörtük ,Gülnar Orman İşletme Müdürü Hasan Aslan,İşletme Şefleri,Gülnar Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Eylül Karabıyık ve vatandaşlar katıldı.
Mersin Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürü Ahmet Çörtük  yaptığı konuşmada;Bereket Mahallesi mevkisine salmış olduğumuz keklikler 3 mahalle hudutu içerisine giriyor.Bereket Köyü Ardıçpınarı ve Göktürk mahalle hudutlarını kapsıyor. Doğaya salmış olduğumuz keklikler popilasyonu desteklemek hem de doğaya zarar veren yabancı böceklerle mücadele etmek için ,keklikler  doğada insanlara zarar veren kenelere ,kenelerle mücadelede en büyük yöntemdir.
Mersin Doğa Koruma Milli Parklar olarak 2015 yılında 2000 adet keklik dağıtım programımız vardı. Bunlar  Mezitli ,Erdemli,Silifke ve Gülnar İlçesinde bugün Gülnar İlçemizde 400 adet Malatya İlinden getirmiş olduğumuz Keklikleri doğayla buluşturduk.Vatandaşlarımızdan salmış olduğumuz kekliklere sahip çıkmalarını ve onları avcılarımızdan korumalarını istiyorum.dedi.
Keklik salma programına katılan Protokol üyeleri  ellerine aldıkları keklikleri hep beraber keklikleri doğaya saldılar

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: Site Admin
Etiketler: 400 Keklik Doğayla Buluştu
Haber Videosu
https://youtu.be/lP53_pTUxcA

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı