İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Şehit Ailesine Ziyaret
Şehit Ailesine Ziyaret
AKKUYU NÜKLEER’DEN BASINDA YER ALAN İDDİALARA İLİŞKİN AÇIKLAMA:
AKKUYU NÜKLEER’DEN BASINDA YER ALAN İDDİALARA İLİŞKİN AÇIKLAMA:
Haber Detayı
29 Ekim 2020 - Perşembe 17:26 Bu haber 818 kez okundu
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlandı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlandı
KAMU Haberi
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97.Yıl dönümü Gülnar İlçesinde kutlandı. İlçe Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar ,Cumhuriyet Başsavcısı Tugay Çatlı ve Kurum Amirlerini makamında tebrikleri kabul etti. Program Gülnar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu  Lisesi bahçesinde devam etti.Program Saygı Duruşu akabinde İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
Kutlama heyeti İlçe Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı, Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar ,Cumhuriyet Başsavcısı Tugay Çatlı halkın ve protokolün bayramını kutladı.
İlçe Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. Bayraklı konuşmasında; “Milletin İstiklalini yine Milletin azim ve kararı kurtaracaktır”. diyerek Milli Mücadelemizin meşalesini yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyetimizin 97.yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Büyük Türk Milletinin tarihte benzerine rastlanmayan bir kahramanlık destenı yazarak kurmuş olduğu Cumhuriyet ;Türk Milletinin binlerce yıllık tarihi boyunca gerçekleştirdiği en büyük işlerden biridir. Cumhuriyetimizin kuruluş merhaleleri ise şanlı tarihimizin en büyük mücadelelerinden biri olmuştur.İşte bu Mücadele; Yakılmış, yıkılmışve işgal edilmiş bir çoğrafya üzerinde yeniden dirilişimizin en net ifadesidir.
Cumhuriyetimizin kuruluşundaki ortak duygu ve amaç etrafında birleşerek bugünlere gelen aziz milletimiz; bugünde aynı ruh ve inançla yaşadığı tüm olumsuzluklara karşı göğüs germekte ve tüm mağdur ve mazluma, milletlere umut kaynağı olmaya devam etmektedir.
Tüm bu duygularla Cumhuriyetimizi ayakta tutan aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyor,Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatan topraklarını kanıyla sulayan şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetleve saygıyla anıyorum.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun dedi.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında İlçe genelinde Okullar arası Resim ,Şiir ve Kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 29, Ekim, Cumhuriyet, Bayramı, Kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı