İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Öğrenci Yararına Kermes Açıldı
Öğrenci Yararına Kermes Açıldı
Baysan, Muhtar ve STK Başkanlarıyla Yemekte Bir Araya Geldi
Baysan, Muhtar ve STK Başkanlarıyla Yemekte Bir Araya Geldi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Fatma Zehra &Süleyman Çiftine Mutluluklar Dileriz
Fatma Zehra &Süleyman Çiftine Mutluluklar Dileriz
Gülnar’da Lavanta Yetiştiriciliği
Gülnar’da Lavanta Yetiştiriciliği
Haber Detayı
29 Ekim 2019 - Salı 11:14 Bu haber 2839 kez okundu
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlandı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlandı
KAMU Haberi
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlandı

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları İlçe Kaymakamı Mustafa Ayvat Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar, Cumhuriyet Başsavcısı Tugay Çatlı halkı makamında kabulü ve Gülnar Teknik ve Kız Meslek Lisesi'ndeki törenle başladı. Programa; İlçe Kaymakamı Mustafa Ayvat, Belediye Başkanı Alpaslan ÜNÜVAR ile birlikte mülki erkân ve vatandaşlarda katıldı.

Törende bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Mustafa Ayvat,

              Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde esarete, dayatmalara ve işgale boyun eğmeyen Türk Milletinin, bağımsızlığına kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı’nın 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilanıyla taçlandığı, tarihimizin en şerefli ve gururlu günlerinden Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümünü coşkuyla idrak ederken, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

            Türk halkı için Cumhuriyet Bayramı, milli birlik ve beraberliğin toplumsal dayanışmanın üst düzeye çıktığı milli bayramlarımızdan birisidir. Nice emekler sonunda kurulan Cumhuriyet, tarihimizin en geniş çağdaşlaşma hamlesidir. Getirdiği yenilikler ve kolaylıklarla Türk Milletinin ufkunu genişletmiştir. Cumhuriyeti ayakta tutan kuvvet milletin güçlü iradesi ve vatanına bağlılığıdır.

Cumhuriyetin temel hedefi, halkına sahip çıkan ülkesini koruyan, görevlerini yerine getiren, üretken bireyleri topluma kazandırarak daha ileri seviyelere, çağdaş uygarlığa getirmek olmuştur. Demokrasi vatandaşa, hayatını umutları ile gerçekleştirmek ve her türlü kişisel toplumsal görevlerinin yapılması özgürlüğünü verir. Nerede bir “hak” doğmuşsa, orada bir “görev” de doğmuştur. Özgürlük içinde yaratılmış fikirler seçimlerde oy kullanarak açıklanmış olur. Fikirlerin başka yollardan eyleme dönüştürülmesi Atatürk rejimi ile bağdaşmamaktadır.

Bizler Cumhuriyeti korudukça, ona bağlı inançlarımızla yaşadıkça daha nice Cumhuriyet Bayramları kutlayacağız. Türk Milleti bu günlere gelinen yolları unutmayarak ülkesine, cumhuriyete sımsıkı sarılacaktır. Atatürk’ün bize armağan ettiği “en büyük eserim” dediği cumhuriyet, sizlerin omuzlarında yükselecek ve sizler sayesinde her geçen gün daha ileriye taşınacaktır

            Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemâl Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanı, bayrağı ve istiklâli uğruna canını ortaya koyan aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı bir kez daha kutlar ; şükranlarımı sunarım.dedi.

Cumhuriyetin ilanının 96'ıncı yıldönümü büyük bir sevinç ve gururla kutladıklarını, milletçe bu heyecanı paylaştıklarını belirtti. Programda Gülnar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi bando takımı eşliğinde okullar tören geçidi yaptı. Samiye Naim Eğitim Vakfı Mürüvvet Kandemir Ana Okulu Öğrencileri Türkiye’m gösterimlerini yaptılar. Atatürk İlk Okulu Öğrencileri Hoş gelişler ola gösterimini yaptılar. Cumhuriyet İlk Okulu öğrencileri bu Bayrak gösterimini yaptılar.100.Yıl İlk Okulu Ana sınıfı öğrencileri Sonsuza Cumhuriyet gösterimini yaptılar .Gülnar Anadolu Lisesi Öğrencileri tarafından Müzik dinletisi yapıldı. Halk Eğitim Merkezi müdürlüğü tarafından karate gösterimi yapıldı
Gün dolayısıyla yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere İlçe Kaymakamı Mustafa Ayvat Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar, Cumhuriyet Başsavcısı Tugay Çatlı ödüllerini verdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 29, Ekim, Cumhuriyet, Bayramı, Kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı